www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Místní dráha z Březnice do Rožmitálu pod Třemšínem stodvacetiletá

2019-08-13 09:36:16 | Ondřej Švandelík ©

V sobotu 24. srpna se na rožmitálském vlakovém nádraží uskuteční oslavy 120. výročí od zahájení provozu na romantické podbrdské lokálce z Rožmitálu pod Třemšínem do Březnice. Kulturní akce spojená s oslavou 20. výročí JPO 2 Rožmitál pod Třemšínem začne v 9 hodin a potrvá až do 16 hodin.

Foto

Vlakové nádraží v Rožmitálu pod Třemšínem.
(Foto archiv)

Během této doby se budou moci návštěvníci akce svézt na šlapací kolejové drezíně, absolvovat jízdu zvláštními historickými vlaky do Březnice a shlédnout výstavu o historii místní dráhy. Připraveny dále budou ukázky hasičské a historické vojenské techniky nebo zásahu mladých hasičů.

Příznivce turistiky pak jistě potěší i putovní expozice turistických známek zřízená v historickém železničním voze. V 11 hodin proběhne křest nové pamětní publikace mapující historii a současnost provozu na místní dráze, která bude na této akci poprvé v prodeji. U příležitosti tohoto výročí bude vydána též speciální turistická známka a pamětní pohlednice, těšit se však můžete i na další zajímavé suvenýry.

Připraveno bude i historické razítko železniční stanice Rožmitál pod Třemšínem nebo lepenkové jízdenky. K tanci a poslechu zahraje Toulavá kapela. Po celý den bude na akci zajištěno bohaté občerstvení s točeným pivem z regionálních pivovarů.

Zvláštní vlaky odjedou z Rožmitálu pod Třemšínem v 09:45, 11:45, 13:15 a 14:15, zpět z Březnice se pak vydají v 10:32, 12:32, 13:45 a 14:45. Tyto vlaky budou zastavovat ve všech zastávkách na trati. Cena jednotné zpáteční jízdenky pro dospělého bude 50,- Kč, pro děti pak 20,- Kč.

Kulturní vyžití v Rožmitále pod Třemšínem pak můžete v tento den završit návštěvou Podbrdského muzea nebo druhého ročníku Rožmitálského rockfestu.


Ondřej Švandelík ©


Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Věnujte prosím pozornost jízdním řádům, platným v době Nouzové stavu, které najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka