www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

MHD v Příbrami zůstává zdarma, parkovné bude opět zpoplatněno

2020-11-04 08:56:09 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Od 23. října do 3. listopadu bylo zrušeno jízdné v MHD a platby za parkovné. S prodloužením nouzového stavu dochází ke změně, kdy MHD bude i nadále zdarma, parkoviště ovšem budou opět zpoplatněna.

Foto

(Ilustrační foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Ke zrušení výše uvedených plateb přistoupilo město především proto, aby usnadnilo občanům jejich každodenní život. Situace je ovšem odlišná než při první vlně koronaviru, do práce chodí více lidí, kteří využívají osobní automobilovou dopravu. 

„Parkovné zdarma jsme nastavili v dobré vůli, ovšem jak se ukázalo, nedá se srovnávat situace s jarní vlnou pandemie. Nyní jsme svědky toho, že nezpoplatněná parkoviště jsou beznadějně přeplněná a nebylo dosaženo zamýšleného efektu, na což nás každodenně upozorňují sami občané. Z tohoto důvodu budou parkovací automaty do konce tohoto týdne postupně uvedeny do provozu,“ uvedl starosta Jan Konvalinka s tím, že je třeba sledovat aktuální informace na parkovacích automatech.

Držitelům předplacených parkovacích karet bude automaticky prodloužena platnost těchto karet o dny, kdy bylo parkovné zdarma, stejně jako tomu bylo na jaře letošního roku.

I do dalších dnů, tedy prozatím do 20. listopadu, zůstává nezpoplatněné jízdné v autobusech MHD Příbram. Zde platí nadále pravidlo, že do autobusů, které jezdí dle prázdninového jízdního řádu, mohou cestující nastupovat pouze druhými a třetími dveřmi.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka