www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Město Příbram převzalo záštitu nad dobrovolným dárcovstvím krve v Příbrami

2021-01-13 09:04:09 | Oblastní nemocnice Příbram, MUDr. Stanislav Holobrada ©

Dobrovolné dárcovství krve má v České republice skutečně mnohaletou tradici. Dárcovství krve je také od počátku synonymem spolupráce mezi českými nemocnicemi a Českým červeným křížem (ČČK). Krev byla vždy vnímána jako nenahraditelná tekutina života.

Foto

Oblastní nemocnice v Příbrami.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

V celé České republice nyní chybí celkem 100.000 dárců krve. Dárcovské centrum, které zajišťuje oddělení klinické hematologie a krevní transfúze Oblastní nemocnice Příbram v minulosti nedostatkem dobrovolných dárců krve netrpělo.

Nemocnice v Příbrami již dlouhá léta spolupracuje s místní pobočkou ČČK a ocenění ve formě plaket a zlatých křížů jsou dárcům předávány za účasti zástupců nemocnice, města Příbram a Českého červeného kříže. Přesto v posledních dvou letech, zejména pak v uplynulém roce 2020, začal ale počet pravidelných dobrovolných dárců krve i v Příbrami postupně klesat.

Nemocnice proto požádala město Příbram o převzetí záštity na Dobrovolným dárcovstvím krve v Oblastní nemocnici Příbram a bylo jí vyhověno.

Moc děkujeme za vstřícný a v tomto případě i velmi lidský přístup starostovi Mgr. Janovi Konvalinkovi a dalším zástupcům Příbrami. Lidská krev je totiž jednou z mála věcí, které člověk dosud neumí vyrobit uměle.

MUDr. Stanislav Holobrada,
ředitel Oblastní nemocnice Příbram, a.s.


Oblastní nemocnice Příbram, MUDr. Stanislav Holobrada ©


REKLAMA

Město Příbram

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka