www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Letní open air FESTIVAL HUDBY ZÁMEK DOBŘÍŠ představuje program 1. ročníku!

2021-05-31 08:49:05 | Ing. Denisa Havlíčková ©

Zbrusu nový a dlouze očekávaný šestidenní open air festival v lokalitě proslulého a nádherného dobříšského zámku otevře své brány ve dnech 10.-15. srpna.

Foto


(Zdroj foto archiv agentury SUBITON)

Dramaturgie 1. ročníku je postavena na originalitě, a tak celovečerní koncertní projekty budou protkány nejen unikátní výstavou historických houslí čtyř staletí, ale také pestrým odpoledním víkendovým programem.

Na své si tak přijdou kultury milovní návštěvníci všech generací. Skutečným a nevšedním lákadlem určitě bude koncertní a divadelní představení „NA VIVALDIHO!“ (13. 8. Francouzský park), kde si hudebníci a herečka mění role, nádhernou hudbu tohoto italského barokního génia hranou v originále na dobových houslích střídají scény z Vivaldiho života, které nepostrádají jemný humor, emoce i spoustu nečekaných informací.

Herečka pražského Dejvického divadla Zdeňka Žádníková Volencová, která je zároveň i autorkou scénáře, rozehraje s houslistou Jaroslavem Svěceným a členy komorního orchestru Virtuosi Pragenses muzikantské a dramatické kreace, které budou ještě umocněny lokalitou půvabného zámeckého prostředí.

„Nesmírně se těším na slovní humor členů orchestru, pánové zrají jako víno. Smích a barokní hudba k sobě patří, jakkoli překvapivé se to může zdát,“ dodává Zdeňka Žádníková.

Webové stránky festivalu: https://www.festivalhudbydobris.com/

(Klikni pro zvětšení plakátu ↓)


Ing. Denisa Havlíčková ©


REKLAMA

Město Příbram

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka