www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Kam za dobříšskou kulturou?

2021-08-18 08:16:45 | Kulturní středisko Dobříš, Mgr. Jindřiška Kastnerová ©

Travesti show Techtle Mechtle a Kočky v novém pořadu „Nemocnice na pokraji zkázy“, vernisáž výstavy Něco jako krajina - obrazy Pavla Janouškovce a koncert United Flavour - Here to Stay Tour - podrobný program dobříšských kulturních akcí...

Foto

Techtle Mechtle.
(Zdroj foto: Kulturní středisko Dobříš)

Kultura - září 21

2. 9. Travesti show Techtle Mechtle a Kočky v novém pořadu „Nemocnice na pokraji zkázy“

Zábavný pořad protkaný vtipnými scénkami z nemocničního prostředí, plný známých melodií a písniček s bohatou výpravou a scénou. Každý si vyzkoušel za život už několikrát roli pacienta na vlastní kůži. Málokdo ale ví, jak to chodí z té druhé strany. Během tohoto pořadu budete mít možnost nahlédnout pod pokličku nemocnice, která si žije tak trochu vlastním životem. Více informací: Facebook: techtle mechtle revue www.techtlemechtlerevue.cz
Společenský sál KD, čtvrtek 2. září 2021 od 19.00 hod. Vstupné: 290,- Kč v předprodeji, v den akce + 20,-Kč. Vstupenky z r. 20 zůstávají v platnosti. Předprodej vstupenek od 4. 8. v Trafice u Davida, Dobříš.

9. 9. Vernisáž výstavy: Něco jako krajina - obrazy, Pavel Janouškovec

Výstavní sál KD Dobříš zaplní v září díla renomovaného umělce Pavla Janouškovce. Plzeňský malíř, grafik, fotograf a jeden z nejvýznamnějších umělců současné doby, jehož díla se vystavují nejen v Čechách, ale i ve světě, přiveze svá originální díla poprvé na Dobříš. Pavel Janouškovec maluje obrazy, pracuje s  grafikou, tvoří nejrůznější objekty a v neposlední řadě fotografuje. Kromě pravidelných výstav po celé České republice byla jeho díla k vidění několikrát v Německu, Holandsku, Belgii i USA. V Dobříši představí svou tvorbu z let 2019 až 2021 v rámci výstavního programu s názvem „Sekvence času“, který připravil na letošní rok k svému životnímu jubileu. Po zrušení všech jarních kulturních projektů z důvodu epidemie covid-19, se tak dobříšská výstava vlastně stane premiérou této výstavní kolekce obrazů.
Výstavní sál KD, čtvrtek 9. záři 2021, Vernisáž výstavy se uskuteční ve výstavním sále KD Dobříš od 17.00 hod. Výstava potrvá do 10. 10. 2021 Otevřeno po – čt 8.30 -16 hod., pátek a sobota zavřeno, ne 14 -16 hod. Vstup zdarma! 


17. 9. United Flavour - Here to Stay Tour - koncert

Mezinárodní skupina United Flavour přichystala v r. 2019 velký comeback, který dosti zásadně přibrzdila epidemie covid. 19! Bohužel i my jsme museli jejich plánovaný koncert třikrát zrušit a doufat, že tento zářijový termín se nám snad už podaří realizovat, abychom právě s touhle skvělou kapelou otevřeli podzimní šňůru koncertů v KD. Nepochybujeme o tom, že svou energií konečně naplní už dlouho prázdný a nevyužitý sál KD.

United Flavour jsou energií nabitá kapela, která servíruje moderní mix reggae, hiphopu, r`n`b, či world music a zaručuje divokou hudební show. Za tvorbou United Flavour stojí charismatická španělská frontmanka Sista Carmen a producent a baskytarista Djei Gogo, původem z Pobřeží Slonoviny. Za více, než 15 let existence, odehráli stovky klubových i festivalových koncertů v Čechách a zahraničí. Skupina hrála po boku světových hvězd jako Manu Chao, Shaggy, Max Romeo, Buju Banton, Israel Vibration, Gentleman a další.

Ještě v r. 2019 vypustila kapela nový singl Candela, na kterém hostují slovenští Medial Banana. Posléze přestavili klip k singlu No Voy A Cambiar z jejich nového alba Here To Stay (2020), na němž spolupracovali s předním španělským zpěvákem Morodem, který kombinuje vlivy jamajské hudby a hiphopu. Poslechněte si a přijďte!
Společenský sál KD Dobříš, pátek 17. září 2021 od 20.30 hod. Vstupné: 250,- (předprodej) a 280,- (na místě). Předprodej vstupenek od 1. 9. 2021 v trafice U Davida. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše, na tel.: 318 521 302.

Připravujeme na říjen:

Výstava: 14. 10. - 14. 11. - Kateřina Smolíková - Sklo a malba, světlo a barva.
2. 10. NEZMAŘI a Sdružení symfoniků SOČR - zámek dobříš
7. - 9. 10. Podzimní divadelní festival ochotnických souborů
21. 10. Horkýže Slíže - koncert
30. 10. Podbrdské národní divadlo Dobříš - PREIMÉRA divadelní hry Milana Kundery Jakub a jeho pán.

Zveme Vás na:

KONCERT MĚSTA DOBŘÍŠE

Program: NEZMAŘI a Sdružení symfoniků SOČR
sobota 2. 10. 2021, zámek Dobříš

Během společného koncertu zahrají Nezmaři to nejlepší ze svého repertoáru, kvintet skvělých muzikantů ze SOČRu je doprovodí a navíc zahraje ukázky z nejznámějších muzikálových a filmových melodií.

Folková skupina NEZMAŔI byla založena počátkem roku 1978. Je charakteristická vícehlasým vokálem s doprovodem akustických nástrojů. Její repertoár tvoří převážně vlastní písně ale i světová folková klasika. Za léta aktivního koncertování kapela posbírala všechna možná ocenění, která se v tomto žánru udělují. Kromě plzeňských Port jsou také držiteli dvou Zlatých klíčů. Tato prestižní cena se uděluje pro nejlepší skupinu roku v kategorii Folk&Country. Od roku 2002 působí NEZMAŘI v nezměněném složení Pavel Zajíc, Pavel Drengubák, Tonda Hlaváč a Šárka Benetková.

Sdružení symfoniků SOČr

Jsou tělesem opravdu excelentních muzikantů, členů Symfonického orchestru českého rozhlasu, kteří doprovázeli řadu světových es, jako jsou Ennio Morricone nebo Andrea Bocelli.
Členy sdružení jsou: Ludvík Sklenář – housle, Saša Kopka – housle, Anna Šimková – viola, Pavel Barnáš – violoncello, Jarka Tajanovská – hoboj.

Koncert města Dobříše je malým poděkováním zdravotníkům a členům složek integrovaného záchranného systému města Dobříše za jejich obětavou činnost v době pandemie.

Pořádá město Dobříš a Kulturní středisko Dobříš ve spolupráci se správou zámku Dobříš.

Zámek Dobříš, zrcadlový sál, sobota 2. října 2021 od 19.00. Vstupné pro veřejnost: 300,- Kč. Předprodej vstupenek v Informačním středisku Dobříš od 15. 9. 2021.

Nezmaři.
(Zdroj foto Kulturní středisko Dobříš)


Kulturní středisko Dobříš, Mgr. Jindřiška Kastnerová ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka