www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Jindřich Vařeka příští pondělí resignuje. Co bude dál?

2019-05-15 07:57:17 | Mgr. Jaroslav Hodrment ©

Příbramské zastupitelstvo čekají změny. Starosta Jindřich Vařeka po čtyř a půlleté intenzívní práci z čela města odstupuje, a to z osobních důvodů. Kdo, s jakou vizí, elánem, vyjednávací šikovností, mírou otevřenosti k občanům, zdvořilosti, odolnosti, výdrže a obětavosti, se ujme vedení města Příbrami? Úlohy mimořádně obtížné? To naznačila včerejší tisková konference, poslední slovo však bude mít zastupitelstvo města. A v dalším období? - uvidíme.

Foto

Starosta Příbrami Ing. Jindřich Vařeka (vlevo) a potenciální starosta, který bude klubem ANO navržen na pondělním zastupitelstvu, Mgr. Jan Konvalinka (vpravo).
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment)

„Já jsem se k té záležitosti resignace na post starosty města již vyjadřoval. Zatím mohu říci, že důvod mé resignace je velmi osobní. Podrobnější vyjádření ještě chystám na pondělním jednání zastupitelstva. Hned prvním bodem tohoto zasedání bude resignace starosty a následujícím pak volba nového starosty a dalších radních," uvedl k pondělnímu jednání zastupitelstva dosavadní starosta Jindřich Vařeka (ANO).

Koho bude klub ANO navrhovat na post starosty, jak bylo řečeno s vědomím a souhlasem partnerů v Radě města (Příbramáci pro Příbram, ODS)? Na post starosty bude klub ANO navrhovat Jana Konvalinku. Na místo, které se tím uvolní, to znamená místo druhého místostarosty, bude klub navrhovat Zorku Brožíkovou. O uvolněné místo v Radě se bude ucházet dosavadní starosta Jindřich Vařeka. "Rád bych zůstal v Radě, aby byl naplněn bonmot - Kormidelník se mění, ale posádka a kurs zůstávají - ,“ podotkl.

„Právě proto jsme tady (míněno na tiskové konferenci, pozn. redakce), abychom podpořili tento názor. Jsme rádi, že se téměř nic nezmění, protože pan starosta s námi v Radě města zůstane. To bylo pro nás velmi důležité. S plánovanou změnou ve vedení města, tak jak je navržena, rozhodně souhlasíme,“ uvedla radní Renáta Vesecká (Příbramáci pro Příbram).

„Jak jste slyšeli, všechno je to v oblasti návrhů, které podáme na jednání zastupitelstva. Právo na to podat návrhy na obsazení postu starosty, místostarosty nebo radního budou samozřejmě mít i ostatní politické subjekty. Nicméně pokud tento návrh, tak jak je tady předkládán, projde, tak máme skutečně v úmyslu pokračovat ve stejném stylu a postupu práce,“ slíbila Zorka Brožíková (ANO), která by si v případě zvolení jako místostarostka převzala oblast školství, případně sportu.

"Já si myslím, že změnou na postu starosty se v zásadě nezmění nic na jednání a konání Rady města. Rada podle mého názoru pracuje dobře. Jsme rádi, že jsme dostali možnost v Radě být, protože se můžeme vyjadřovat a ovlivňovat jednotlivé návrhy, které se v Radě projednávají. Pan starosta nám sdělil svůj úmysl již dávno předem a my jsme mu vyslovili důvěru," objasnil Svatopluk Chrastina, radní za ODS.

"Jako starosta snad mohu posoudit, že skutečně Rada pracuje poctivě, dobře. Scházíme se prakticky bez výjimky v plném počtu, nefungujeme stranicky, vysloveně každý z nás má právo říci svůj názor a pro návrh hlasovat či nehlasovat," zdůraznil Jindřich Vařeka.

"Je tady opravdu velmi mnoho investičních i jiných záměrů v různých oblastech. Mou osobní vizí je teď především udržet základní kurs, který je zde nastaven a dále na něm stavět. To je to, oč mi půjde především," vysvětlil Jan Konvalinka, kandidát na nového starostu.


Mgr. Jaroslav Hodrment ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:Josef Vacek Vloženo: 2019-05-18 20:13:12 IP: 176.98.110.***
Tonda: dobře, přistupuji na Vaši hru a zkuste mne tedy na faktech dokázat v čem odstupujícímu starostovi Jindřichu Vařekovi nesahám ani po kolena. A jako první otázku dávám jednoduchý dotaz, schválně zkuste odhadnout kolik miliónů korun šlo na investice do infrastruktury města v období mandátu starosty Vacka a kolik v době mandátu starosty Vařeky? Určitě dotazu dobře rozumíte, čekám Vaši kvalifikovanou odpověď.
Autor:tonda Vloženo: 2019-05-18 18:43:20 IP: 176.98.110.***
pane Vacku z vašeho starostování.dalších.Co dokazal pan Vařeka...vy předcházejici mu nesahate ani po kotníky.Starosta dokazal Příbram oživit.Vy hjste se jen živili.
Autor:Gargamel Vloženo: 2019-05-18 14:10:13 IP: 109.72.12.***
Václav Dvořák:Prozrazení Marty Frýbertové nebude odpuštěno Václave .
Autor:Robert Dikan Vloženo: 2019-05-17 20:17:49 IP: 176.62.232.***
Vážené dámy a vážení pánové, mj. zapomínáte na úředníky a jejich zásluhy (nepočítám ty, kteří plní pouze pokyny politika bez vlastní hlavy, svědomí). To, že vzniklo Centrum, je i není zásluhou jedné persony. Osobně vnímám, a bohužel i s odstupem, hlavně počáteční působení nové koalice, spíše jako neznalost a nezájem o fungování veřejné správy a samosprávy. Není třeba jít do hloubky, snad je škoda, že odbornou způsobilost musí prokazovat pouze úředník. Ale byla to zásluha bývalé tajemnice a mých tehdejších kolegů, kdy jsme - sociální odbor - zpracovali koncepci nejen této organizace, propojili celý systém fungování Centra, samosprávy a veřejné správy odboru i s kolegy Úřadu práce a dalších partnerů do dnešní podoby, včetně (byť nedokonalé formy) sociálního bydlení. Jasně, úředníci jsou nádeníci, placení z daní a každý si může kopnout, vyměnit, zapomenout. A zákony (o obcích, úřednících) jenom komplikují ten drive. Je ke cti pana Vařeky, že nakonec přišlo i to veřejné ocenění, pro mne ex post, ale velké díky za to. Často věc nevídaná. Drive paní mistostarostky se nedá popřít. Ale kromě festivalu nápadů a co bylo včera neplatí dnes, se velmi brzy vytratila vůle i snaha k přímé komunikaci i spolupráci - do té doby zcela obvyklý styl řízení (nejen) úřadu, respekt k odbornosti, jinému názoru... Záviděl jsem záhy svým kolegům, že je řídí p. Vařeka nebo p. Švenda. Rozumím proto i p. Dvořákovi. Nemyslím to zle, je to prostě fakt. Nakonec i to špatné bývá k něčemu fajn. Přejme všem, kteří se na chodu města podílí, ať už v opozici nebo koalici, aby hledali a našli cestu k dialogu, konsenzu a moudrému rozhodování. Važme si každého, kdo nechce mít patent na rozum a jde do politiky nejen za sebe a své ambice. Svléknout se donaha (majetkově, morálně...), vydržet a bojovat za dobrou správu, zároveň respektovat barvu dresu, odolat loby... to může jen člověk s přesvědčením, odvahou - nebo poruchou osobnosti :-)
Autor:Václav Dvořák Vloženo: 2019-05-17 12:50:40 IP: 217.165.11.***
Kolemjdoucí: Asi jsi zapomněla, že jsi se mi kdysi pochlubila, že píšeš i pod tímto nickem. Mně raději piš pod svým jménem, které tady taky používáš, a klidně mi dále tykej. K dotazu: Místostarostka dobře rozjela Centrum a kromě něj měla v péči už jen organizační složku realitky. Místostarosta měl pod sebou desítky příspěvkovek. Nemuselo mu být nic odejmuto, prostě jsme se v RM shodli, že to bude spravedlivější rozdělení. Zároveň ale uznávám, že v SZM to chtělo větší drajv, který Alena měla. Snad jsi mne dobře četla: oba měli svoje přednosti i nedostatky. OBA. Abys to ale pochopila, musela bys v sobě mít alespoň kus snahy o objektivitu.
Autor:Honza B. Vloženo: 2019-05-17 11:36:22 IP: 109.72.3.***
Pane Hadač děkuji vám za vaše příspěvky které korespondují s mým pohledem na příbramské dění a v mnohém ještě pro mně mozaika byla doplněna.Je opravdu neuvěřitelné kam až koblihy ve vidění světa jsou schopny zajít a co všechno hodlají obhajovat.Kam až chce zajít příbramská ODS se servilitou svých zástupců je asi zatím neznámá.Každopádně další uskupení směřující v Příbrami do propadliště.Tomu novému starostovi při držení základního kursu se brzy podlomí kolena.ANO,líp už bylo.
Autor:Richard Hadač Vloženo: 2019-05-17 08:06:28 IP: 194.213.41.***
Jindra: ANO, máte pravdu, nerozumíme si, já rozumět nechci, nepochopil jsem, jsem vášnivý čtenář Rudého práva, takže se omlouvám, omlouvám a omlouvám. Václav Dvořák: Na minulou koalici mám svůj názor, ale to bych se již opakoval. Jediný rozdíl mezi ANO před 5 lety a ANO dnes tzn. Burešem před pěti lety a Burešem dnes vidím v tom, že si zkrátil vlasy a přestal se holit. Kolemjdoucí: Kdo to vlastně zapomněl dát výpověď bývalému řediteli (a projevilo se to v městské kase)? Že by se to také svedlo na p. Švendu? Máte pravdu, i z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že tempo pí. místostarostky bylo vražedné a styl byl natolik odlišný, že jsem si to do té doby vlastně nikdy ani nedovedl představit.
Autor:Kolemjdoucí Vloženo: 2019-05-16 22:42:56 IP: 109.72.12.***
Pane Dvořáku, a proč tedy musely být po dvou letech panu Švendovi odňaty Sportovní zařízení města Příbram a "vyfasovala" je paní místostarostka? Asi to bylo tím rozdílným stylem práce.
Autor:Josef Vacek Vloženo: 2019-05-16 20:57:02 IP: 176.98.110.***
tonda: mezi námi je jeden opravdu velký rozdíl, na rozdíl od vás se nebojím názor na příbramský veřejný život publikovat veřejně. A nebojím se také svoje názory obhájit. Nicméně by mne opravdu zajímalo, z čeho se Příbram dodnes vzpamatovává? Zřejmě jste měl na mysli ukončení uranové těžby a ztrátu 9500 pracovních míst ve zdejším regionu.
Autor:tonda Vloženo: 2019-05-16 19:16:28 IP: 176.98.110.***
p.Vacku ,krásný, co jste napsal.Příbram po těch vašich uletech ,se vzpamatovává dodnes.Dodnes nevim o co Vám jde.Jen kopete do lidi co pro Příbram něco udělali.Fuksa Ŕihák nic.Za pana starosty Příbram jen vzkétá.
Autor:Václav Dvořák Vloženo: 2019-05-16 19:01:51 IP: 217.165.11.***
F.Pokorný: Diskutujeme, v pohodě. Neznám Vás, nevím co víte. Já toho vím dost, když mne to donutilo až odmítnout pokračovat v mé práci, kandidovat. Víte, hlavní problém nebyl mezi panem Švendou a starostou, ale místostarostkou. Starosta se mnohokrát v těchto sporech pana Švendy i zastával. Oba místostarostové měli rozdílný styl práce. Na obou jsem viděl něco dobrého, ale i špatného. Kdyby spolupracovali, bylo by to pro město skvělé. Nespolupráce ale zrovna nebyl problém pana Švendy. Hodnotit jenom dobře práci jednoho a jenom špatně práci druhého je velký omyl - byť nyní ze strany ANO mediálně dost podporovaný.
Autor:Petr Němec Vloženo: 2019-05-16 18:45:06 IP: 176.98.110.***
Neměl jsem pocit, že bych se měl do této „duchapřítomné“ a ve skrze „intelektuální " diskuze zapojovat, ale pane Pokorný, musím Vám sdělit, že o tom opravdu nic moc, tedy vůbec nic nevíte, a tak se k tomu raději nevyjadřujte…! Panu starostovi patří jeden velký dík za to, že to u nás v Kocourkově dotáhl alespoň tam, kde jsme teď a velká škoda, že to nejde dál…
Autor:F. Pokorný Vloženo: 2019-05-16 15:01:04 IP: 176.98.120.***
Pane Dvořáku, nejdu proti vám. Ale: že to nevydrželo, ta koalice ANO a TOP09, pokud o tom něco vím, tak to bylo tím, že topka, zejména pan Švenda jako místostarosta, nedokázal udržet tempo s pracovním nasazením, které na radnici nastolil Jindřich Vařeka. A to by se mělo také říci, aby byl ten obrázek úplný. A o tom už tady psali někteří přede mnou, takže to není nic nového.
Autor:Jindra Vloženo: 2019-05-16 14:40:03 IP: 95.105.110.***
Pane Hadači, tak to si asi nerozumíme nebo mi rozumět ani nechcete. NSDAP dovedla Německo do prohrané války se všemi důsledky, komunisté na Kubě k bídě a hospodářskému rozvratu. To jsou pane Hadači také pragmatické výsledky práce politiků, ne truhlářů, jak se snažíte bagatelizovat. Příklad s rasismem, tedy házení skupiny lidí do jednoho pytle, tedy jen příklad, paralela, to jste patrně také nepochopil. Že jste pane Hadači nebyl tak zásadní a ideologický za řihákovské éry. Tehdy bych váš, jak píšete, „názorový postoj“ (termín Rudého práva) skutečně ocenil. Ale kde nic tu nic. Tak o co se tu teď pokoušíte.
Autor:Václav Dvořák Vloženo: 2019-05-16 12:51:21 IP: 217.165.11.***
Richard Hadač: Před volbami 2014 byla TOP jedinou skutečnou opozicí. ANO se v těchto volbách profilovalo jako síla, chtějící změnit dosavadní poměry na radnici. Nebyl jediný důvod, aby po volbách tyto dvě myšlenkově spřízněné strany (v příbramském kontextu) nevytvořily koalici (chcete-li něco prosazovat, potřebujete většinu, což se zpravidla dosáhne cestou koalice). Navíc ANO před 5 lety bylo úplně jinou stranou (na celostátní úrovni), než je nyní (ze středové strany se stala strana silně levicová, autokratická, stíhaná skandály). Tři roky jsme byli dobrou koalicí a přežili jsme úpornou snahu nás zlikvidovat (otevřeným útokem i zákulisními snahami). Jenom SPOLEČNÝM úsilím jsme dosáhli změny a řady úspěchů. A také se nám (všem) nějaké věci nepovedly. Důležité pro mne bylo i to, že jsme měnili klima, atmosféru na radnici i ve městě. Škoda, že to nevydrželo i do posledního roku a dalších voleb.
Autor:Richard Hadač Vloženo: 2019-05-16 11:23:09 IP: 194.213.41.***
Jindra: Tak to s Vámi zásadně nesouhlasím. Vaším pohledem se lze dívat např. na truhláře, kde je podstatné, jestli Vám dělá skříň pěknou a bytelnou, nebo to jen sešroubuje z lamina. Vůbec při tom nemusíte posuzovat, jestli je zastáncem takového či jiného směru, či jestli chce znárodňovat, protože to není vůbec podstatné. Oproti tomu u politiků a v politice jde na prvním místě o názory a na směr ke kterému se ten který politik hlásí. A tady to podstatné je, protože právě oni (politici) potom určují směr, kterým se bude celá společnost následně ubírat. Právě oni mají největší zodpovědnost za to v jakém stavu se celá společnost nachází, jaká má právě teď pravidla a jaká je morální a kulturní úroveň společnosti. Já se určitě dívám na to, zda ten určitý politik, ač je např. velmi schopný ekonom, se hlásí k nějaké např. a zdůrazňuji NAPŘ. extrémistické straně - toto je pro mě signál, že rád budu, když tento ekonom se bude podílet na správě veřejného rozpočtu, ale bez rozhodovacích pravomocí - tedy mimo politiku. Zmiňovaný princip rasismu je tedy v tomto případě naprosto irelevantní. Vůbec nejde o nějaké házení do jednoho pytle, jak zmiňujete, ale jde o názorový postoj, kdy člověka, která kandiduje např. pod hlavičkou KSČ(M), budu vždy jak na celostátní, tak i na komunální úrovni posuzovat s vědomím, že se hlásí k jejich ideologiím, principům, vizím ....
Autor:Světoběžník Vloženo: 2019-05-16 11:14:13 IP: 105.80.120.***
Pane Ciklere, já proti vám nic nemám. Ale tyhle politické koaliční handly, vy nás podpoříte v tom, a my vás na oplátku zase podpoříme v onom, to mi jde silně proti srsti a připomíná mi to takzvanou stranickou disciplinu. Snad už tady máme svobodu a jakousi základní demokracii, abychom mohli zastupitelům umožnit rozhodnout se podle svého vlastního názoru.
Autor:Honza Vloženo: 2019-05-16 11:05:10 IP: 95.105.59.***
Pane Ciklere, a právě v tom to je. Centrum sociálních a zdravotních služeb zakládala a byla iniciátorkou a vůbec motorem pí Alena Ženíšková, bývalá místostarostka za ANO. Bez ní by pravděpodobně žádné Centrum ani nebylo. Na tom, že jste její iniciativu podpořili, žádnou velkou zásluhu nevidím. Spíš samozřejmost. TOP 09 je opravdu trvale pro zákaz heren ve městě. Nic proti. Názory na tuto problematiku se však různí. Je zde totiž po absolutním zákazu možnost vzniku nelegálních heren, bez možnosti kontroly. Tak jednoduché to není a dokonce i názory odborníků se liší. To je tematicky nesrovnatelné se vznikem Centra. Těžko můžete vyčítat příbramskému ANO, že někteří jeho zastupitelé váhali a neměli stejný názor, jako vy.
Autor:Jan Cikler Vloženo: 2019-05-16 10:05:49 IP: 80.95.106.***
Richarde, koalice je nutné sestavovat, to jen ANO nyní tvrdí, že to není třeba. V roce 2014 jsme jí vytvořili, protože jsme si (možná naivně) mysleli, že by to mohlo v PB fungovat. Dále bych se jen opakoval. Pro "Honzu" - bohužel se musím ohradit a uvedu jen dva příklady, TOP pomohla prosadit zřízení Centra sociálních a zdravotních služeb přes poměrně velký odpor části, nebo možná celé opozice, to už si přesně nepamatuji. Ale co si pamatuji naprosto přesně, ANO nepomohlo prosadit úplný zákaz hazardu a to i přesto, že tento návrh rada jako celek doporučila. Na jednání zastupitelstva pak došlo k nepochopitelnému obratu. Možná už tenkrát jsme měli říct dost. Ale i tak se podařilo realizovat dost věcí, se kterými jsme přišli my.
Autor:Jindra Vloženo: 2019-05-16 08:58:19 IP: 95.105.110.***
Pane Hadači, tvrdím, že není správné ani dobré všechny politiky za ANO házet do jednoho pytle (stejně jako černochy, indiány a podobně, což je princip rasismu). To se mi zdá, podle toho co tady opakovaně píšete, že děláte vy. Lidi nejsou stejní naprogramovaní roboti. A prakticky v každém politickém subjektu se najdou lidé pracovití a dobří a také lidé špatní, flákači, prospěcháři a morální ubožáci. Tak posuzujme naše příbramské zastupitele jednotlivě, podle toho, jestli pro Příbram něco udělali nebo Příbrami škodili nebo zkrátka nedělali nic a při hlasování se raději hlasování zdrželi. Výsledky a za jakou cenu. Nevím, jak jinak bych to měl posuzovat. Jako nestraník nebudu přece posuzovat stranicky, to rozhodně ne. Toho jsem si za totáče zažili dost a dost.
Autor:Richard Hadač Vloženo: 2019-05-16 08:21:55 IP: 194.213.41.***
Honzo, za jiných okolností by se s tvým vysvětlením dalo souhlasit, ale za okolností, které nastaly v roce 2014 po volbách (myšleno ODS 1x + ČSSD 4x?) nebylo co rozbíjet a myslím si, že jde v podstatě spíše o výmluvu. Pokud trochu zabřednu do minulosti, tak první opravdový zásek pro Příbram vznikl v roce 2006, kdy p. Kareš a p. Krček popřeli vůli Příbramáků a "nahrnuli" ED do vedení města. Již po dvou letech se koalice rozpadla a Příbramská ODS se poprvé zbláznila a kývla na spolupráci s ČSSD. Pokud opravdu poctivě zavzpomínáš, tak teprve v následném volebním období (2010-2014) vznikaly ty nejzásadnější problémy (a to na rozdíl od většiny považuji za zásadnější problémy jiné než kauzu I. polikliniku, ale např. směnu pozemku za parkoviště u Alberta, proti které jsem napsal zamítavé stanovisko apod.). Následně voliči sečetli a výsledek byl takový, jaký byl. Možností po volbách bylo mnoho a TOPka určitě měla i možnost říci - uznáváme vítězství ANO, uznáváme jejich nárok na vedení města, budeme hlasovat pro navržené kandidáty na starostu a místostarosty, ale do koalice nepůjdeme a budeme konstruktivní v podpoře kvalitních předkládaných návrhů a budeme bedlivě hlídat a kritizovat chyby - tohoto se TOPka vzdala vstupem do koalice. A pokud zabřednu do současnosti, tak Příbramská ODS se naprosto pohřbila a to již patrně definitivně (myšleno kývnutí na spolupráci v rámci Národní fronty) + předseda, převálcován ve volbách svými spolustraníky jen tiše přihlíží a "schovává se v davu nicnedělálků". Velmi kvituji současný postoj TOPky, ale stále ve mě zůstává ta pachuť neustálé snahy o vzájemnou spolupráci s ANO. Světoběžník: nejdříve jsem na Vás nechtěl reagovat, ale jen v krátkosti - již jednou jsem se ohradil a p. Dvořák se mi za podobné omluvil - pokud jsem někomu sloužil, tak to bylo 22 let městu Příbram, ale ohrazuji se proti tomu, že jsem sloužil některým konkrétním lidem.
Autor:Josef Vacek Vloženo: 2019-05-15 21:06:45 IP: 176.98.110.***
Politika je nemilosrdnou zkouškou charakteru a schopností zvládnout všechny politické výzvy. Jan Konvalinka vstupuje na post starosty relativně připravený, bez politické naivity a zřejmě upřímně. Na první pohled zároveň budí dojem člověka přesvědčeného o vlastní pravdě, slušného a ambiciózního. Odstupující starosta Jindřich Vařeka mu však počátek jeho “raketové’ kariéry neulehčil. Nový radniční tým bude muset v krátké době učinit klíčové rozhodnutí v otázce rekonstrukce plaveckého bazénu. Stejně tak bude muset činit rychlé kroky v procesně stále “nevyřešené otázce” majetkového vyrovnání kolem příbramské teplárny. Politické miny a občanské protesty budou zřejmě nového starostu provázet i ve věci finálního rozhodnutí o obchvatu Příbrami. Tíha politické moci bude pro Jana Konvalinku zároveň ztížená skutečností, že v posledních příbramských komunálních volbách hlasovali voliči především pro Jindřicha Vařeku. A velmi omezeně vnímali i jiné kandidáty hnutí ANO. Pro budoucho starostou Konvalinku bude proto složité vysvětlit příbramským občanům, že se vlastně nic nezměnilo. Reálnou skutečností totiž bude fakt, že nový starosta zahájí svoji těžkou radniční misi s politicky zcela nezkušený týmem (Konvalinka, Buršík a Brožíková). Někdo může být přesvědčen, že je to ve vzniklé politické konstelaci výhoda, můj názor je však zcela opačný. Jan Konvalinka byl doposud nadporučíkem v zastupitelském zákopě. Po “náhlé smrti” svého velitele však musí nyní v bojových podmínkách převzít kompetence plukovníka. A teprve blízká budoucnost ukáže jestli jeho talent “ pro politickou válku”, byl opravdový.
Autor:F. Pokorný Vloženo: 2019-05-15 17:31:15 IP: 176.98.120.***
Já bych v zásadě souhlasil se Světoběžníkem. Je třeba počkat si na výsledky práce nového či částečně staronového vedení. Bolavý palec aquaparku, pokračování práce na zelené páteři města, doprava a parkování, MHD, nové cyklostezky atd. - to je to, co mne bude zajímat. Všechno má svůj čas.
Autor:Honza Vloženo: 2019-05-15 17:19:36 IP: 95.105.59.***
Pane Ciklere, vy jste mám dojem slušný člověk. Vaše argumentace má ale podle mně nepřehlédnutelný háček. Takřka vše, co jste jako TOP09 na radnici pro lidi udělali, jste udělali ve spolupráci s ANO. Nevzpomínám si totiž na nějakou výraznou věc, která by pocházela jen a pouze z vaší dílny a byla dotažena do konce. V tom je asi zakopaný pes té vaší roztržky s místním ANO. Hodně slov a už méně práce. Musím také naplno říct, že se mi vůbec nelíbil poslední článek pana Švendy, který příbramotvorný rozhodně nebyl, spíš osobní, nepřátelský a ukřivděný.
Autor:Světoběžník Vloženo: 2019-05-15 17:01:43 IP: 105.80.120.***
Pane Hadači, vy jste spolu s panem Škaloudem, tehdejším vedoucím prazvláštního odboru silničního hospodářství a investic, byl úředníkem, oddaně sloužícím politické éře pánů Řiháka a Šedivého, kterou já nazývám obdobím skorototality v Příbrami. Že jste, dříve hluchý a němý, nyní sám sebe povýšil do role rádoby nestranného a všeznalého kritika současného vedení radnice, je tudíž více než trapné. Nic proti vaší odborné zkušenosti a terénní znalosti, ale trocha sebereflexe by vám patrně neuškodila. Já si raději bez předsudků, bez všelikých pomluv, konspiračních teorií a stranických půtek počkám, jak se věci na radnici vyvinou. Na rozdíl od vás, pane Hadači, mám dojem, a nic jiného než dojem mít v současné ještě nezralé situaci ani nelze, že se věci ubírají v zásadě rozumným směrem. Vzhledem k situaci, která nastává se změnou ve vedení radnice.
Autor:Jan Cikler Vloženo: 2019-05-15 16:12:46 IP: 80.95.106.***
Richarde, nesouhlasím možná jen v jedné věci a sice, že TOP skočila ANU na lep. Ono to v tom roce 2014 bylo trochu komplikovanější - pokud jsme chtěli rozbít dvojblok ČSSD - ODS, neměli jsme na výběr více možností a proto jsme se už před volbami na tuto alternativu aktivně připravovali. Ani ANO příliš mnoho jiných možností po volbách 2014 nemělo, zvlášť když mu hned na podzim pláchli dva zastupitelé. Ale bohužel platí ono "po použití zahodit". No a nejzajímavější na tom je, že teď v radě sedí radní za ODS, který se jako radní mj. podílel na prodeji I. polikliniky. Když se na to dívám zpětně, tak bych se v roce 2014 asi zachoval stejně, poté ale asi bylo na místě se pakovat. Roli fíkového listu jsme odmítli dělat až vloni. Jinou možnost už jsme neměli, pokud jsme se na sebe chtěli podívat bez rozpaků do zrcadla.
Autor:Richard Hadač Vloženo: 2019-05-15 14:03:21 IP: 194.213.41.***
Jak říká přísloví "Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř" - tak nějak takto se nyní cítím. Je nám "tvrzeno", že se nic nemění, budoucí starosta má mnohaleté zkušenosti se samosprávou (již nějak není specifikováno jaké a kde) a prostě to opět dotáhnou. Vždyť je co dotahovat, když věci které již měly být "dotažené" jsou stále ještě "nedotažené". Zastávám názor, že kvalita a úroveň starostů Příbrami má od revoluce sestupnou tendenci. Na rozdíl od Josefa Vacka si myslím, že Jindřich Vařeka neprokázal politický talent, nýbrž pouze schopnost "ovládnout" část mediálního prostředí a v kombinaci s PR "ovlivnit" poměrně velkou masu lidí (pro ANO tak příznačné a realizováno podle osvědčeného klíče). A proč tohle všechno? Opravdu všichni věří, že se v něm ve zralém věku probudilo sociální myšlení a snaha se podílet na věcech veřejných? Já ne a nezbavím se dojmu, že vše učinil v návalu uražené ješitnosti po kauze I. polikliniky a dále ve snaze dokázat tatínkovi, že také něco dokáže. Na lep mu skočila TOP 09 v čele s p. Švendou (a ten se ještě strašně diví, když se dal do „holportu“ s ANO – i on musel dostat přes prsty, aby dostal rozum), ke které se zachoval ve smyslu "po použití zmuchlat a zahodit" a nyní si pohrává s ODS (v RM reprezentuje mimořádně „vyprofilovaná“ osobnost s jasně artikulovanými názory, která důstojně reprezentuje druhou nejsilnější parlamentní a nejsilnější opoziční parlamentní stranu), kdy jsem myslel, že již dostali rozum, ale bohužel, někteří ho spíše ztratili. Na závěr použiji heslo podle mě největší osobnosti současnosti Petra Pitharta :"NE, bude líp bez ANO".

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka