www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Je to tady! Festival A. Dvořáka Příbram startuje v květnu!

2021-05-13 09:37:03 | Radka Svobodová ©

Po loňském odkladu a letošním vynuceném čarování s termíny přichází od organizátorů Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram konečně dobrá zpráva. Ministerstvo kultury představilo plán rozvolnění, což přináší možnost uskutečnit alespoň malou část programu již v průběhu května a června.

Foto

(Zdroj foto Radka Svobodová)

Ostatní koncerty 52. ročníku, včetně závěrečného koncertu Klánských, byly přesunuty na termíny od konce srpna do poloviny října 2021.

Přijměte tedy co nejsrdečnější pozvání na čtyři živá open-air hudební setkání a přijďte si užít kulturu naplno.

Na co se můžete těšit?

29. 5. 2021 Skety na nádvoří Galerie L. Kuby v Březnici
Festival každoročně přináší koncert na pomezí klasické hudby, který svým charakterem a výběrem ansámblu osloví i publikum, které běžně na koncerty klasické hudby nechodí. Pro rok 2021 přijal pozvání stále populárnější a cappella sextet Skety. 

5. 6. 2021 Opereta Gala na nádvoří Svaté Hory
Franz Lehár studoval housle a skladbu na pražské konzervatoři, kde mu Antonín Dvořák poradil, aby se věnoval komponování hudby – díky tomuto impulsu se stal jedním z předních světových operetních skladatelů. Program sestavený z předeher a árií z operet Veselá vdova, Země úsměvů, Paganini a Giuditta zazní na nádvoří Svaté Hory.

26. 6. 2021 Vilém Veverka na nádvoří Galerie L. Kuby v Březnici
Koncert předního hobojisty Viléma Veverky je spojen s vernisáží výstavy, na které tento charismatický umělec představuje svoji druhou lásku: fotografování.

27.6. 2021 Czech Brass v Letním kině Příbram (Nový rybník)
Žesťový soubor tvoří hráči s bohatou orchestrální, sólovou i komorní činností. Czech Brass v čele s předním českým trumpetistou Markem Zvolánkem se představí v dílech romantických i soudobých. 

Termíny ostatních koncertů najdete na stránkách www.hfad.cz a také na facebookovém profilu festivalu https://www.facebook.com/hfadpribram

Nenechte si ujít jednu z prvních příležitostí, jak si po mnohaměsíčním půstu užít koncerty ve skutečném, nikoliv virtuálním prostoru. Festival A. Dvořáka Příbram se těší na všechny příznivce a nabízí nevšední zážitky.

Při návštěvě koncertů je nutné dodržovat aktuální vládní nařízení, což znamená:

* Antigenní test ne starší 72 hodin NEBO PCR test ne starší 7 dní NEBO potvrzení o očkování (druhá vakcína nejméně před 14 dny) NEBO potvrzení o prodělání COVID -19 v průběhu uplynulých 90 dní. Děti do 8 let žádné potvrzení mít nemusí.
* Všichni účastníci musí mít po celou dobu konání respirátor.
* Každý návštěvník bude rovněž při kontrole vstupenky požádán o sdělení e-mailové adresy, která se bude evidovat.


Radka Svobodová ©


REKLAMA

Město Příbram

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka