www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Jak bude v Příbrami vypadat bronzová adventní neděle

2020-12-04 09:26:18 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

První prosincový týden nám zakončí bronzová adventní neděle. I na tento den je připraven program, který ovšem budeme moci sledovat pouze online.

Foto

(Ilustrační foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

O bronzové adventní neděli se přesuneme do Hornického muzea, přesněji do strojovny dolu Anna. Program, který budete moci sledovat online začne v 18 hodin. A co nás čeká?

„V tento den budeme mít čest pokřtít již třetí, rozšíření vydání knihy Památky Příbrami v obrazech, jejímž autorem je historik a ředitel Hornického muzea Příbram Josef Velfl. Druhou částí programu je koncert přední rockové kapely Wohnout, který bude přenášen netradičně z prostředí strojovny dolu Anna,“ upřesnil informace starosta Jan Konvalinka.

Program v neděli 6. prosince můžete od 18 hodin sledovat online:
https://www.facebook.com/events/427214578300774/
https://www.youtube.com/watch?v=ZBQnESIAPQ0

Památky Příbrami v obrazech

Nestává se tak často, aby se knižní titul regionálního zaměření dočkal třetího vydání.

U publikace „Památky Příbrami v obrazech“ se to podařilo. Impulz k jejímu vzniku dal před více než 20 lety tehdejší místostarosta Příbrami Vladimír Vepřek. Následovalo bezmála desetileté úsilí autora detailně zpracovat poměrně rozsáhlou pramennou základnu, která v podstatě poprvé podrobně mapuje zdejší umělecké a historické památky, od těch všeobecně známých, jako je Svatá Hora, kostel sv. Jakuba, Zámeček-Ernestinum, objekty prohlášené národní kulturní památkou v rámci Hornického muzea Příbram, až po ty méně známé, nemovité i movité.

Prvního vydání se Velflova kniha dočkala roku 2008, druhého před čtyřmi lety a nyní míří za čtenáři její doplněné a aktualizované třetí vydání. V reprezentativním provedení s trojjazyčnými textovými mutacemi knihu vydalo město Příbram. Obsahuje 50 kapitol na 204 stranách textu s 320 vyobrazeními historických i novodobých fotografií od 24 autorů v čele s Františkem Vaisem, množství plánů, map a kreseb, vše v pečlivé grafické úpravě Jana Čáky. Kvalitní práci odvedla též grafická studia Milana Joba a ALFA reklama Petra Šefra. Finální polygrafickou podobu dal knize PBtisk, a. s. Příbram.

A výběr místa její prezentace nebyl nahodilý, vždyť o národní kulturní památce – parním těžním stroji dolu Anna je v publikaci rovněž samostatná kapitola…


Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka