www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Írán není arabská země

2019-12-03 09:50:36 | Galerie Františka Drtikola ©

Galerie Františka Drtikola Příbram Vás zve na přednášku Mgr. Vladimíra Váchala "Írán není arabská země", která se koná v úterý 3. prosince v 18:00 hodin.

Foto

(Foto z upoutávky)

Kdysi stará Persie je dnes nádhernou zemí s nezměrným kulturním bohatstvím. Stavby, které sahají do naší historie přes více než dvě tisíciletí, nejsou ničím ojedinělým, mešity z dob slavných dynastií se tyčí nejen v architektonickém klenotu, kterým je město Esfahán, ale i v mnoha dalších částech této slávou opředené země.

Nejkrásnější ale je přístup místních lidí k zahraničním návštěvníkům a jejich nezměrná pohostinnost. Nebojte se poznat Írán a nechte se okouzlit šarmem Íránců, který Vám vyrazí dech. Pro milovníky přírody pak Írán nabízí vše. Od vysokých hřebenů hor, po rozsáhlé písečné a solné pouště. V Perském zálivu se leskne modrá hladina moře a okolí Kaspického moře je zase poseto políčky místních zemědělců.

V neposlední řadě je pak třeba připomenout, že Írán není arabská země! Žijí zde převážně Peršané a vězte, že například pravý perský bazar je nejen poklidný a plný rozličného zboží, ale nabízí také jedinečný a pravý náhled do orientu, jak ho známe jen z vyprávění cestovatelů!


Galerie Františka Drtikola ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka