www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Hlavní Pražská ulice v Dobříši je otevřena!

2021-12-14 08:40:16 | Ing. Denisa Havlíčková ©

Velká rekonstrukce hlavního průtahu městem Dobříš je téměř dokončena a Pražská ulice se po celé své délce 10. prosince ráno opět otevřela řidičům. V centru města tak po dlouhých měsících končí dopravní obtíže!

Foto

Dobříš, Pražská ulice.
(Zdroj foto: Město Dobříš)

10. prosince v 8:00 hod. ráno byl konečně otevřen poslední opravovaný úsek hlavní Pražské ulice v Dobříši. Dopravní situace ve městě se tak opět vrací po dlouhé době k normálu a řidiči automobilů i autobusů si mohou oddechnout. Složitá rekonstrukce hlavního průtahu centrem města je téměř u konce.

"K samotné kolaudaci nově opravené komunikace dojde později, ale už je konečně otevřena v tzv. režimu předběžného užívání. Dopravě v našem městě se tak konečně po dlouhých měsících uleví. Byla to jedna z největších investic v našem městě za poslední roky a bohužel neprobíhala bez problémů. Jsem moc rád, že jsme průtah centrem města zvládli otevřít s nástupem zimního počasí. Děkujeme všem občanům i řidičům, kteří po celou dobu respektovali velká dopravní omezení v Dobříši. Nyní je centrum našeho města o poznání bezpečnější a finální vzhled hlavní Pražské ulice mnohem lepší,“ řekl k dnešnímu otevření hlavní komunikace v centru města místostarosta Tomáš Vokurka.

Aktuální změny v provozu v centru města:
* Zátarasy na křižovatce u České spořitelny a u evangelického kostela jsou odstraněny.
* Semafory na křižovatce u radnice jsou opět v provozu.
* Dočasné značení o objížďkách odstraněno.
* Doprava na Pražské ulici je opět otevřena po celé své délce pro automobily i autobusy.
* POZOR! Ulice Bezručova se uzavírá pro obousměrný provoz a zůstane nadále jen jednosměrnou!

„Definitivně hotovo ještě nemáme, finální práce budou na Pražské ulici dokončeny na jaře 2022, po nucené zimní technologické přestávce. Nicméně u nich už nepředpokládáme žádná větší dopravní omezení,“ dodal za vedení města místostarosta.

Náročná oprava hlavní Pražské ulice trvala v Dobříši dlouhých 15 měsíců

Vozovka v Pražské ulici v Dobříši, jejímž správcem je Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje, byla dlouhou dobu ve velmi špatném stavu a o po její velké rekonstrukci volali občané města i jeho vedení několik let. V srpnu 2020 se po složitých jednáních konečně podařilo podepsat třístrannou smlouvu mezi Krajskou správou a údržbou silnic Středočeského kraje, městem Dobříš a firmou ROBSTAV k. s. a vše se zdálo být na dobré cestě.

„Na opravu Pražské ulice jsme v Dobříši čekali velmi dlouho. Pro naše město je to klíčová stavba. Stará dlažba je na mnoha místech již propadlá. Při dešti se vytváří velké kaluže, o proražená kola není nouze. Stav ulice je oprávněným terčem kritiky nejen občanů, ale i návštěvníků našeho města. Proto věřím, že obyvatelé přijmou nutná omezení v rámci této velké rekonstrukce a objížďky s ní spojené pochopí. Těším se, až se po dokončení stavby budou auta i cyklisté pohybovat centrem plynule, tiše a bezpečně,“ řekl na konci srpna 2020 starosta města Pavel Svoboda. Ten tehdy však absolutně nemohl tušit, co všechno vedení města v následujících měsících čeká.

Rekonstrukce Pražské ulice v hodnotě více než 55 mil. Kč byla zahájena 29. září 2020 a probíhala ve dvou hlavních etapách. V té první došlo k rekonstrukci v úseku od kostela Nejsvětější Trojice (v blízkosti dobříšského zámku) po světelnou křižovatku v samotném centru města na Mírovém náměstí. V druhé etapě byla opravena část od budovy radnice až po část Příbramské ulice na křižovatce s ulicí Fričova. Součástí druhé etapy byla zároveň oprava Tyršova náměstí a části ulice Plk. B. Petroviče Desítky let stará dlažba v centru města tak byla téměř celá nahrazena novým asfaltem.

Celá rekonstrukce měla být dokončena do roka. Původní harmonogram počítal s 8 měsíci práce, v nichž bylo počítáno i s nutnou zimní přestávkou. Bohužel nejen vzhledem k nedostatku stavebního materiálu v důsledku pandemie covid-19 začalo docházet k postupnému posouvání termínu dokončení celé stavby a práce se začaly z různých důvodů prodlužovat.

„Při stavbě jsme museli řešit řadu komplikací. Podloží nebylo dostatečně stabilní, takže se pod vozovkou muselo těžit až 1 metr hluboko. Čekali jsme například několik měsíců na dodávku mříží ke stromům, problémy byly s žulovou dlažbou, v podloží se objevily neevidované kabely apod. Z důvodu rozkopané hlavní ulice jsme opakovaně řešili stížnosti provozovatelů restaurací a obchodů, do kterých měli jejich zákazníci zhoršený přístup. Jsem velmi rád, že ulice je nyní v provozu. Děkuji všem občanům za trpělivost,“ dodal k problémům s kompletní rekonstrukcí hlavní Pražské ulice a jejímu dnešnímu dlouho očekávanému otevření starosta Pavel Svoboda.


Ing. Denisa Havlíčková ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka