www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Hezké počasí a vidina rozvolňování svádí návštěvníky k porušování stávajících pravidel

2021-04-28 08:06:38 | Sportovní zařízení města Příbram, Bc. Miroslava Poláková ©

Přestože se všude mluví o rozvolňování protiepidemických opatření, v současné době je zatím stále zapotřebí dodržovat dříve nastavená pravidla. Sportovní zařízení města Příbram apelují na návštěvníky Areálu Nový rybník a Hřiště pod Svatou Horou.

Foto

Areál Nového rybníka.
(Foto Sportovní zařízení města Příbram, Bc. Miroslava Poláková)

V Areálu Nový rybník i na Hřišti pod Svatou Horou nadále platí nastavená opatření v souvislosti s pandemií koronaviru. Lidé musí dodržovat rozestupy, nesmí tvořit hloučky a je potřeba chovat se zodpovědně a ohleduplně.

Vzhledem k omezeným počtům osob na sportovištích a účasti sportovních celků je leckdy obtížné si na otevřených sportovištích zasportovat a může tak docházet i ke konfliktům. „Chtěl bych poprosit sportovní kluby a trénující skupinky, aby braly ohled i na osoby z řad veřejnosti, které chtějí venkovní sportoviště také využívat. Chápu, že situace je složitá pro všechny, ale slušné chování a vstřícnost vůči ostatním by neměla jít za žádných okolností stranou,“ komentuje situaci Jan Slaba, ředitel Sportovního zařízení města Příbram.

V Areálu Nový rybník a na jeho jednotlivých sportovištích byla pro podporu dodržování vládních nařízení posílena dozorová služba a nadále probíhají četné kontroly ze strany městské policie. Přesto není v silách provozovatele kontrolovat každé jednotlivé sportoviště nepřetržitě, obzvláště pak za hezkého počasí, kdy je návštěvnost vždy o poznání vyšší. „Apelujeme na návštěvníky nejen našich venkovních sportovišť a areálů, aby respektovali všechna vládní nařízení, netvořili skupinky větší, než je povoleno a dodržovali rozestupy. Zároveň bych chtěl poděkovat návštěvníkům, kteří opatření respektují a jsou k sobě navzájem ohleduplní, protože ne všichni mají tendence opatření porušovat,“ dodává Slaba.

Sportovní zařízení města Příbram řeší tuto problematiku pravidelně také s Krajskou hygienickou stanicí Středočeského kraje a dalšími subjekty. Pokud návštěvníci nebudou respektovat nařízení vlády, může se stát, že v zájmu bezpečnosti a s ohledem na zdraví návštěvníků i dalších osob, bude nutné některá sportoviště opět uzavřít, a to i v případě, že stát bude opatření rozvolňovat.

Bc. Miroslava Poláková,
tisková mluvčí,
Sportovní zařízení města Příbram


Sportovní zařízení města Příbram, Bc. Miroslava Poláková ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka