www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Havířské šprýmování

2021-10-27 09:56:38 | Hornické muzeum Příbram ©

Při příležitosti státního svátku a Dne Středočeského kraje je v areálu Ševčinského dolu na Březových Horách připraven zábavný program pro děti i dospělé inspirovaný prací, běžným životem i radovánkami březohorských havířů.

Foto

(Foto Hornické muzeum Příbram)

Ve čtvrtek 28. října 2021 otevírá Hornické muzeum Příbram své expozice i mimopříbramské pobočky za symbolické vstupné 1 Kč. V areálu Ševčinského dolu bude navíc od 10 do 16 hodin připraven zábavný program s názvem Havířské šprýmování. Ten hravou formou přiblíží práci i každodenní život horníků v době před 150 – 200 lety, kdy příbramské doly na stříbro a olovo zažívaly svoji největší slávu.

Děti i dospělí se mohou těšit na nejrůznější pohybové aktivity, na zábavné hry a kvízy, na havířskou štreku, na jízdu důlním vláčkem nebo na hledání vzorků minerálů na odvalu. Návštěvníci budou mít dále možnost nahlédnout do dobových tiskovin, zaposlouchat se do havířských písní nebo si vyzkoušet nejrůznější náčiní, které se používalo v hornických domácnostech. V areálu bude také stánek s občerstvením.

Stanoviště budou rozmístěna po venkovním areálu. V případě nepříznivého počasí budou některé aktivity přesunuty do vnitřních prostor.


Hornické muzeum Příbram ©


REKLAMA

Město Příbram

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka