www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Galerie Františka Drtikola přivítá léto

2021-06-09 08:23:26 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Adam Štech – Adam`s Family, Josef Bolf / Daniel Vlček – Spannungsbogen / The Next Song nebo Vojtěch Rada – Měkká aréna – stálá expozice a další program v podrobném přehledu...

Foto

Galerie Františka Drtikola.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Galerie Františka Drtikola Příbram

Ve čtvrtek 10.6. přivítáme v Galerii Františka Drtikola léto několika akcemi. Ve druhém patře vernisáž výstavy malíře Adama Štecha s komentovanou prohlídkou autora. Ve výstavních sálech prvního patra dernisáž výstavy Daniela Vlčka a Josefa Bolfa, kterou doprovodí jejich první společná audioperformance. Ve stálé expozici virtuální reality Měkká aréna od Vojtěcha Rady autor zahraje svou 3D hru Mlha. Bude pro veřejnost zdarma zpřístupněna Měkká aréna s virtuální realitou.

Výstavy

Adam Štech – Adam´s Family
7.5. - 5.9. 2021
Adam Štech patří mezi výrazné osobnosti české malby. V jeho bravurně zvládnutých malířských parafrázích s ním objevujeme dějiny výtvarného umění tak, jak je sám remixoval. S odkazy na současná osobní, společenská nebo politická témata nebo žánr rodinného zakázkového portrétu.

Josef Bolf / Daniel Vlček – Spannungsbogen / The Next Song
15.12. 2020 – 20. 6. 2021
Dvojvýstava Josefa Bolfa a Daniela Vlčka odkazuje názvy k jejich dílům v virtuální realitě, které vznikly ve spolupráci s architektem Vojtěchem Radou v rámci Galerie Na shledanou mezi lety 2015 – 2019. Vyškrabávané obrazy malíře a hudebníka Daniela Vlčka spojují na plátně autorův zájem o vizuální a zvukovou vlnu, temné prožitky dětských hrdinů na temném sídlišti Josef Bolf zpracovával rovněž technikou vyškrabávání.

Vojtěch Rada – Měkká aréna – stálá expozice
od 10.12. 2020
Funkční socha od Vojtěcha Rady slouží jako herna pro prezentaci virtuální reality v současném vizuálním umění, funguje rovněž jako autonomní dílo. Rada jako architekt zkombinoval princip arény s měkkým útulným pokojíkem. Jako sochař reaguje na poptávku zadavatele - vytvořit nepřehlédnutelný symbolický objekt pro prezentaci nového média, s ironií sobě vlastní - v podobě barevného dortu.

Program

* 17.30 Adam Štech - Adam´s Family, pozdní vernisáž výstavy doplněná komentovanou prohlídkou s autorem výstavy

* 18.20 Josef Bolf, Daniel Vlček – Nové štěstí, Josef Bolf přečte do mikrofonu své starší texty, na syntetizátory ho doprovodí elektronickými zvuky  Daniel Vlček, inspirováno Spannungsbogen, dílem ve virtuální realitě, které je k vidění v rámci Měkké arény v Galerii Františka Drtikola.

* 19.00 3D designer a architekt Vojtěch Rada, autor Měkké arény bude hrát hru Mlha
Virtuální realita v Měkké aréně zdarma od 16 do 20 hodin,

Více info na www.galerie-drtikol.com a tel 771122581, Jan Freiberg.


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka