www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Fantastická oslava Dne Země v Dobříši přilákala stovky dětí

2022-04-26 09:04:54 | Město Dobříš, Ing. Denisa Havlíčková ©

Dobříš mohla po dvou letech konečně znovu oslavit Den Země! Připravený bohatý program oslavy přilákal stovky dětí. Letošním tématem akce bylo heslo: „Rozkvetlá Dobříš“ a v jeho duchu se nesla nejen téměř každá aktivita, ale snad na přání organizátorů rozkvetly pro tento den i stromy a keře na hřišti, kde se oslava konala.

Foto

Fantastická oslava Dne Země v Dobříši přilákala stovky dětí.
(Foto Město Dobříš)

„U nás na Dobříši bereme oslavu tohoto významného environmentálního svátku vážně. Víme, že životní prostředí je pro nás všechny i pro naše město velmi důležité. Celý týden proto mnoho organizací, škol i lidí samostatně uklízelo město i okolí, aby mohla Dobříš přivítat další krásné jaro. Mám velkou radost, že jsme jim jako odměnu konečně mohli opět připravit oslavu Dne Země,“ říká Ing. Alena Harmanová, vedoucí odboru výstavby a životního prostředí a hlavní organizátorka celé akce.

Hřiště v ulici Boženy Němcové v Dobříši se tak v pátek 22. dubna proměnilo v místo plné dětí, jejich smíchu a v neposlední řadě rozkvetlo do barev opravdových, ale i papírových nebo jiných květů všech možných druhů rostlin.

„Snažím se vymyslet pro každý ročník této akce jiné téma, pochopitelně úzce s životním prostředím související. Letos jsme chtěli celé město trochu rozveselit, nechat rozkvést, zkrášlit. Částečně odlehčit atmosféru, ale přitom ukázat na rozmanitost přírody a potřebu se ochraně životního prostředí stále intenzivně věnovat,“ upřesnila k tématu akce Ing. Alena Harmanová.

A co jste tedy mohli na Den Země v Dobříši vidět a zažít?

Akce se již tradičně odehrála na hřišti Boženy Němcové v Dobříši, kde byla připravena stanoviště s nejrůznějšími aktivitami připomínajícími nám právě probouzení přírody, květin, rostlin, ale i plodů, které najdeme všude kolem nás.

Díky spolupráci města, soukromých firem a dalších organizací mohly děti poznávat, tvořit, ale i sportovat. Na hřišti byly připravené aktivity pro malé i starší děti a nenudili se tu ani dospělí.

Město Dobříš připravilo pro děti květinovou opičí dráhu, malování obrázků a stanoviště s poznáváním květin, které jsou právě teď v dubnu v květu. U stánku ZŠ Trnka si děti také malovaly a vybarvovaly svou vlastní květinu a společně tak tvořily krásný obraz rozkvetlé louky. Navštívili nás také zástupci Hnutí Brontosaurus se svými přírodou ovlivněnými pokusy a vyprávěním o přírodě. Sportovní organizace Bios Fit přivezla pro děti celou řadu sportovních pomůcek a připravila aktivity, které si vyzkoušely malé děti i větší teenageři. Balónky, které pak dostávali všichni odměnou za svou pohybovou zdatnost, brzy zaplnily nejen hřiště. Společnost Bios, spolu s textilní dílnou Rukama Nohama a Rodinným centrem Dobříšek, se snažila ukázat, že odpad ještě vůbec nemusí být odpad, zejména když jde o dřevo, a tvořily se zde krásné dřevěné přívěsky na klíče a zapichovací květiny do květináčů. U stánku společnosti Nohel Garden bylo připraveno poznávání semínek, a každý si mohl svojí oblíbenou rostlinu zasít do květináčku a odnést domů. Že však květiny nerostou jen v květináči, ale mnoho jich můžete potkat i v našich lesích, prezentovali zástupci našich dobříšských lesů, společnost Lesy Colloredo-Mansfeld. K oslavě Dne Země se připojila také VHS Dobříš, která kromě toho, že zajistila pitný režim na akci a předvedením hydroponie ukázala, jak pijí rostliny, měla pro děti připravené i malování na květináčky. Pracovníci Dokasu zase přivezli ukázat své stroje, které se používají ve městě při úpravě a péči o zeleň. Poznávací úkoly včetně ukázky své techniky přivezla také firma Bobcat a obě místa se tak stala okamžitě oblíbenými hlavně u kluků a tatínků. Zástupci Srdečních záležitostí informovali, jak pomáhat našim malým, zejména kočičím spoluobyvatelům. Skvělou zábavou se pak staly velké nafukovací atrakce, které pro tento den zajistila firma Energon Dobříš a Anbremetall.

Krásná oslava Dne Země v Dobříši byla nejen zábavou a ukázkou toho, čeho si musíme vážit na Zemi, ale také ukázkou toho, jak krásné akce se dají realizovat, když se spojí lidé dohromady pro dobrou věc. „Na hřišti nám letos vládla opravdu krásná atmosféra a snad tomu opravdu přispěly i rozkvetlé stromy, které nám vynahradily trochu chybějící slunce,“ říká Alena Harmanová, která je velmi ráda, že se akce povedla a navštívil jí tak rekordní počet dětí i rodičů. „Bavily se nejen děti, ale i dospělí. Kromě zájmu o životní prostředí se rozhovory na hřišti tradičně točily i kolem počasí. Báli jsme se, ale počasí se nám naštěstí docela vydařilo...,“ dodává hlavní organizátorka akce Alena Harmanová s poděkováním všem, kteří se připojili a pomohli s realizací tak bohatého programu dobříšského Dne Země 2022: „Moc si vážím pomoci všech spoluorganizátorů této jarní akce a jsem jim vděčná, že do toho se mnou šli. Společně doufáme, že se návštěvníkům oslava Dne Země líbila a že se společně, i každý sám, budeme snažit udělat něco pro naši planetu, abychom se každý rok mohli kochat, těšit a radovat z rozkvétající přírody kolem nás.“Město Dobříš, Ing. Denisa Havlíčková ©


REKLAMA

Městské kulturní centrum Příbram

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka