www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Dobrovolníci prozatím sebrali 25 kubíků odpadu

2021-04-30 06:48:39 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

O uplynulém víkendu v Příbrami začala úklidová akce, která byla uspořádána ke Dni Země. Dobrovolníci se do sběru zapojili i v následujících dnech.

Foto

(Foto Město Příbram, Eva Švehlová, DiS.)

S ohledem na epidemiologická opatření se letošní úklidová akce koná v jiném režimu než v minulosti. Po městě bylo rozmístěno sedm tzv. pytlomatů. Prozatím se do akce, která je stále ještě v běhu, zapojilo zhruba 150 dobrovolníků a sebráno bylo 25 m3 směsného odpadu.

„Do úklidu města se zapojili jak jednotlivci, tak organizace. Je příjemné vědět, že našim občanům záleží na tom, v jakém městě žijí, a že jsou ochotni přiložit ruku k dílu a pomoci s úklidem po těch, kterým je životní prostředí zcela lhostejné. Děkuji všem, kteří se akce zúčastnili anebo se na úklid v okolí svého domova chystají,“ řekl starosta Jan Konvalinka.

Mezi „sběrači“ byly zapojeny také organizace, jde například o obecně prospěšné společnosti Alka a Magdalena, zapsané spolky Svatohorské sady a Sdružení občanů a přátel Zdaboře či Osadní výbor Zavržice. Některé organizace samotnou úklidovou akci rozšířily také o akci vzdělávací: „Úklidu okolí předcházela vzdělávací činnost, při které jsme si procvičovali, jak správně třídit odpad,“ uvedli pracovníci Alky.

Jedni uklízejí, druzí kradou. Těmito slovy by se dala zhodnotit skutečnost, že na jednom ze sedmi zmíněných stanovišť byl pytlomat odcizen.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka