www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Dobříšská kultura v září

2019-08-14 08:58:54 | Mgr. Jaroslav Hodrment ©

Dva pohledy na svět, dva názory, jedno společné: VÁŠEŇ PRO UMĚNÍ - ruskokazašský mistr a česká malířka propojili svoje umělecké světy, aby tak hledali a nacházeli společné principy tvorby. Oswald Schneider - koncert prosáklý jazzem, taneční muzikou i alternativou...

Foto

Oswald Schneider.
(Zdroj foto Kulturní středisko Dobříš)

Kultura září 2019

11.9. Vernisáž výstavy: Anatolij Ključinskij, Petra Bouška Kvapilová - Náš svět (obrazy, sochy, enkaustika)
Dva pohledy na svět, dva názory, jedno společné: VÁŠEŇ PRO UMĚNÍ
Rusko-kazašský mistr a česká malířka propojili svoje umělecké světy, aby tak hledali a nacházeli společné principy tvorby. Ve svých dílech ukazují křehkost i sílu, vášeň i něhu, světlo i temnotu, chaos i řád.
Vernisáž hudebně doprovodí: Petr Vašíček /Berlin - klavír, Eduardo Garcia Salas/Lleida - housle. Úvodní slovo pronese starostka města, paní Jana Vlnasova a Anatolij Kljucinskij.
Výstavní sál KD Dobříš. Vernisáž se uskuteční ve středu 11. září 2019 od 18.00 hod. Výstava potrvá do 6.10. 2019. Otevřeno po – čt 8.30 - 16 hod., pátek a sobota zavřeno, ne 14 - 16 hod. Vstup zdarma!

13.9. Oswald Schneider - koncert
Víceméně v naprosté tichosti vydala jazzem, taneční muzikou i alternativou prosáklá stálice Oswald Schneider svou další nahrávku. Novinka Wald Schneid vychází patnáct let po posledním albu Dudytojz Werk (Indies, 2002) a jedná se o čtvrtou řadovou nahrávku. Za dlouhou dobu prošlo kapelou mnoho muzikantů, z nichž je třeba zmínit například Dana Šustru (Tichá dohoda), Filipa Nebřenského (Hm…, Sto zvířat) nebo Milana Caise (Tata Bojs). Současná sestava se drží již třináct let a tvoří ji zakladatelé Luděk Majer (kytara, zpěv) a Jan Kopecký (klávesy), dále Ivana Stanislavová (zpěv), Ondřej Schicker (baskytara), Miloš Sojka (bubeník) a Joe Kučera (saxofon).
Wald Schneid zpestřují kromě klasické nástrojové škály například sitár nebo elektronické bicí.
Stejně jako členové kapely, tak i jejich umělecký výstup stojí tak trochu mimo jakékoliv současné (a možná i minulé) trendy. Naplňují tak krédo jedinečnosti – ať už jde o svébytný zvuk nebo nezaměnitelné, charakteristické texty.
Společenský sál KD Dobříš, pátek 13. září 2019 od 20.30 hod. Vstupné: 170,- (předprodej) a 200,- (na místě). Předprodej vstupenek v trafice U Davida od 2. 9. 2019. Rezervace vstupenek pro zájemce, kteří nejsou z Dobříše, na tel.: 318 521 302.

18.9. Sněhurka - divadelní pohádka
Hraje ochotnický soubor Čenkov. Autor a režie Lída Boudová. 
Společenský sál KD Dobříš, středa 18. září 2019 od 18.00 hod. Vstupné dobrovolné

25.9. Čarodějky v kuchyni - divadelní komedie
Co se stane, když osud svede dvě zralé ženy, které se dlouhá léta nenávidí, do televizní kuchařské šou? Urážky jsou pikantnější než připravované pokrmy, výpady ostřejší než chilli paprika, atmosféra hustější než bešamelová omáčka...
Kdo koho utáhne na vařené nudli? Je špikovací jehla dobrá zbraň? Co "dobrého" si dámy naservírují?
To všechno zjistíte v brilantní komedii kanadské autorky Caroline Smith.
Víc než zábavná podívaná pro milovníky i ochutnávače kuchařského umění, která si tak trochu tropí smích z přemnožených kuchyňských reality show, je skvělou příležitostí pro herecký koncert dvou dam, jednoho mladíka a jednoho moderátora. Na Dobříši se v těchto rolích představí oblíbené české herečky Sandra Pogodová a Michaela Dolinová, nadějné herecké mládí, které zde reprezentuje Ladislav Ondřej či Vincent Navrátil a vše doplňuje Milan Duchek v roli moderátora Stevena.
Režie: Roman Štolpa, Představení trvá 120 min. s přestávkou
KD Dobříš, středa 25. září 2019 od 19.30 hod. Předprodej vstupenek v Informačním středisku Dobříš. Cena vstupenky: 350,- Kč (1. - 6. řada), 300,- Kč (7. - 11. řada)

Připravujeme:

5.10. Spirituál kvintet: Jednou budem dál aneb 30 let svobody.
Slavnostní koncert k výročí sametové revoluce na zámku Dobříš.
Hudební vzpomínání na sametovou revoluci a písně, které nám dávali naději.
…Jednou budem dál, ....Slyším mlýnský kámen, ...Mojžíš, ...Až se k nám právo vrátí a další.
Účinkují: Jiří Tichota, Zdena Tichotová, Veronika Součková, Dušan Vančura, Jiří Cerha, Jiří Holoubek, Pavel Peroutka. Předprodej vstupenek (200,-/150,-) od 5. 9. v Informačním středisku Dobříš. Koncert pořádá město Dobříš ve spolupráci s Kulturním střediskem Dobříš a zámkem Dobříš.

6.10. Sylva Krobová, Jan Jirucha a orchestr. Koncert k nové desce Dívám se do noci. Výstavní sál KD, pořádá ZUŠ Dobříš k třiceti letům něžné, sametové - velvet revoluce! Koncert je věnován nedožitým 83 narozeninám Václava Havla. Vstupné dobrovolné!!! (více v článku na str. ????)

18.10. Slet bubeníků

22.10. Dialog dvou světů - program s hercem Janem Potměšilem (pořádá MěK Dobříš ve spolupráci s KS Dobříš)

23. - 26.10. Podzimní divadelní festival - pořádá soubor Kruh ve spolupráci s KS Dobříš

(Zdroj: Kulturní středisko Dobříš)


Mgr. Jaroslav Hodrment ©


REKLAMA

Město Příbram

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka