www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Dobříš se opět promění v město zábavy a kultury: Přicházejí tradiční májové slavnosti

2024-05-17 07:32:12 | Ing. Denisa Havlíčková ©

Dobříšské májové slavnosti se uskuteční už tuto sobotu 18. května 2024. Akce je známá svým bohatým programem, který zahrnuje širokou škálu kulturních a společenských aktivit pro všechny věkové kategorie, které jsou rozprostřené po celém městě. Letos se návštěvníci mohou těšit na pestrý program plný hudby, divadla a tance.

Foto

Dobříšské májové slavnosti.
(Foto Karolína Šejnová)

„Program slavností je letos obsahově i stylově bohatý, proto věříme, že uspokojí většinu návštěvníků. Na své si přijdou milovníci hudby i rodiny s dětmi,“ uvedl za hlavní organizátory ředitel Kulturního střediska města Dobříš Marek Hájek.

Hlavní program bude zahrnovat vystoupení dobříšských školek, škol, sportovních oddílů a kapel, které zahrají různé hudební styly, jako swing, taneční hudbu či rock. Hudební pecky zahraje navečer mladá středočeská kapela Alfred hrající vlastní písně na pomezí rocku, folku a indie. Hlavním hostem slavností je letos legendární Banjo Bandu Ivana Mládka.

Velkou radost z hlavního hosta letošních slavností má jako jeden z hlavních organizátorů Marek Hájek, který řekl: „Ivan Mládek je oblíbený muzikant, moderátor, bavič, textař, skladatel i komik, který v únoru oslavil již své osmdesáté druhé narozeniny. U nás na Dobříši vystoupí po boku své legendární skupiny Banjo Band. Jejich písničky mají švih a vtip, nechybí jim nadhled a kapela sama je prostě stále zábavná partička. Některé z jejich písní téměř zlidověly a my máme velkou radost, že právě Ivan Mládek a jeho Banjo Band přijali pozvání na Dobříšské májové slavnosti a moc se na jejich vystoupení těšíme.“

A na závěr hlavního programu se připravte na České srdce. Živelná dravost s prvky keltské melodiky. Na to se můžete těšit na koncertu kapely České srdce, která letos oslaví 35 let své existence.

Pro nejmenší je připraveno tradiční dětské stanoviště v parčíku v ulici Boženy Němcové. Letos malé i velké pozveme na interaktivní program Divadla eMILLIon, smyslové, dovednostní, motorické hry, chození na chůdách atp. Hry si jistě vyzkouší celá rodina pro srovnání svých dovedností. Odpoledne se zde můžete těšit na oblíbené divadelní představení s loutkovou pohádkou Kocour v botách divadla Buchty a loutky.

V Husově parčíku nabídnou svou aktivitu pro celou rodinu i dobříšští skauti a spolek Provas. V okolí hlavního pódia se koná "Dobříš tepe jedním srdcem!" Završení komunitního tanečního projektu, který vznikl ve spojení s umělci ze Senegalu s přímým zapojením veřejnosti. Všichni společně si zatančíme jednotnou choreografii afrického tance Yankadi.

Milovníci české písničky jistě nevynechají návštěvu dechovkového pódia na Dukelském náměstí, kde je připraven speciální program pro seniory. Zajímavý kulturní program připravuje tradičně i Římskokatolická farnost Dobříš v kostele Nejsvětější Trojice.

„Vítanou součástí slavností je i řada dalších zajímavých doprovodných akcí, které si zaslouží vaši pozornost. Chtěli bychom vás upozornit alespoň na tradiční Divadelní festival ochotnických souborů v kulturním domě (10.–17. května). Pouťové atrakce najdete opět na parkovišti u sportovní haly. V anglickém zámeckém parku se koná akce Den otevřených lesů, kde se mohou děti i dospělí těšit na bohatý program s lesníky Colloredo-Mannsfeld spol. s r. o. s ukázkami techniky, kvízy, kreativními dílnami i občerstvením. Přímo v centru města se pak u oblíbeného obchůdku Kožené galanterie Dobříš koná odpolední módní show Hanky Kolkové plná krásných kabelek a dalších módních doplňků,“ dodává k nabitému programu Dobříšských májových slavností Marek Hájek.

Z důvodu konání tradičních slavností v Dobříši dojde v sobotu 18. května ve městě k významnému omezení dopravy. Hlavní dopravní opatření se dotkne Mírového náměstí a jeho okolí, což bude mít vliv na plynulost dopravy ve městě. Dočasně budou přemístěny také autobusové zastávky. Mimo významné dopravní omezení v centru města je třeba počítat také s dalšími uzavírkami na Dukelském náměstí nebo v okolí sportovní haly.

Více informací o programu slavností, včetně informací o uzavírkách komunikací, naleznete na webových a FB stránkách města Dobříš, kulturního domu a informačního střediska.


Ing. Denisa Havlíčková ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka