www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Do Příbrami chceme i v příštím roce, říkají pořadatelé mezinárodního bruslařského kempu

2019-07-18 08:46:47 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Zimní stadion Příbram nezeje prázdnotou ani mimo zimní sezonu. V době, kdy se nehrají zápasy a turnaje, je zimní stadion vyhledávaným místem pro tréninkové soustředění. Jedním z nich byl například mezinárodní kemp manželů Spieglových.

Foto

Do Příbrami chceme i v příštím roce, říkají pořadatelé mezinárodního bruslařského kempu.
(Foto Město Příbram, Eva Švehlová, DiS.)

V letošním roce se poprvé nerozmrazovala ledová plocha velké haly zimního stadionu, čímž se Příbram zařadila mezi města, kde se dá v létě bruslit. O pronájem ledové plochy je mezi bruslařskou a hokejovou veřejností velký zájem. Probíhal zde například mezinárodní tréninkový kemp, který dlouhé roky vede bývalý krasobruslař a úspěšný trenér Alan Spiegl.

„Těší mě, že sportovci hojně využívají naše sportovní zařízení. V posledních dnech několikatýdenního kempu jsme se sešli s jeho pořadateli, manželi Spieglovými. Ti zmíněné soustředění pořádají dlouhé roky po celé Evropě. V posledních letech se rozhodli pro Českou republiku a letos poprvé pro naše město. Jak sami říkají, Příbram je pro ně zajímavým cílem. Podle jejich vyjádření je zde výborná hala s novým zázemím, zaujal je Nový rybník, kde je možnost trávit volný čas zábavou i sportem. Jediné, co je v Příbrami podle trenérů problém, je ubytování pro větší počet osob. Nad tímto faktem by se měli zamyslet podnikatelé, vždyť za humny máme Brdy, ve městě máme Svatou Horu, Hornické muzeum, ale ubytovacích míst skutečně nedostatek,“ uvedla pocity po setkání s trenéry místostarostka Zorka Brožíková.

Alan Spiegl, bývalý Československý krasobruslař, který žije a trénuje dlouhé roky ve Švédsku, při setkání řekl, že příbramský zimní stadion je mezi českými stadiony na špičce a velmi rád by i v příštím roce uspořádal několikatýdenní kemp opět právě u nás.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí

Manželé Spieglovi a místostarostka Zorka Brožíková (vpravo).
(Foto Město Příbram, Eva Švehlová, DiS.)


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka