www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Dnes se v Brdech otevřou nově vyznačené cyklotrasy

2020-08-27 09:23:33 | Mgr. Lucie Kaiserová ©

Letních měsíců bylo v Brdech využito k vyznačení nových cyklotras, které tak představují rozšíření stávajících tras o 270 km. Na čtvrtek 27. srpna je naplánováno jejich slavností otevření, které se koná v podbrdském Zaječově.

Foto

Cyklisté v Brdech.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Slavnosti, která začíná od 12 hodin, se zúčastní zástupci Středočeského kraje, VLS ČR, s. p., správy CHKO, starostové podbrdských obcí a další.

V průběhu července a srpna byly vyznačeny nové cyklotrasy, které tak usnadní orientaci po zajímavostech nejmladší chráněné krajinné oblasti Brdy. Slavností otevření odstartuje ve 12 hodin u obecního úřadu v Zaječově přestřižením pásky. Prvními cyklisty, kteří se po nově vyznačených cyklotrasách vydají, budou první místní děti a děti z Velo Akademie. Po nich se pak na svou cestu mohou vydat i další nadšenci kolového sportu a krásné krajiny. Připraven je také stánek, ve kterém zájemci získají informace o zajímavých cílech v Brdech i ve středních Čechách.

„Vyznačení dalších cyklotras je jedním z největších projektů realizovaných na území CHKO Brdy od jejího zpřístupnění veřejnosti. Rozhodně hodláme pokračovat v budování další turistické infrastruktury, která tento drsný kraj středních Čech návštěvníkům zpřístupní. Rád bych, společně s našimi partnery – VLS ČR, s. p., zástupci zprávy CHKO a starosty okolních obcí, pozval všechny cyklonadšence na slavnostní otevření a první projížďku ze Zaječova do Brd,“ říká Martin Draxler, středočeský radní pro regionální rozvoj, cestovní ruch a sport.

Projekt značení celkem 270 km byl realizován z prostředků spolku Turistická oblast Brdy a Podbrdsko, mezi jehož členy patří například Středočeský kraj, město Příbram, Mikroregion Hořovicko a Ekologické centrum Orlov. Projekt tak navazuje na poslední značení proběhlé v roce 2011. Značení 12 cyklotras vyšlo spolek na 1 004 300 korun.


Mgr. Lucie Kaiserová ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka