www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Dlouho hledaná lávka přes nádraží na Prokopské cestě znovu objevena!

2015-04-15 08:20:49 | PhDr. Věra Smolová ©

Již několik let se na náš archiv lidé obracejí s dotazem, zda nemáme vyobrazení staré předválečné lávky, která byla postavena přes příbramské vlakové nádraží a spojovala starou Prokopskou cestu z Příbrami na Březové Hory (příbramská část Prokopské byla nedávno přejmenována na ulici Zdeňka Vojíře a nyní snad bude vhodněji přejmenována na politicky neutrální Špitálskou, neboť v ní dlouhá staletí stával špitál založený už arcibiskupem Arnoštem z Pardubic).

Foto

Dlouho hledaná lávka přes nádraží na Prokopské cestě znovu objevena!
(Zdroj: Okresní státní archiv Příbram)

Dovoluji si při této příležitosti představit zatím jediné vyobrazení lávky, které máme k dispozici. Je z hlavičkového papíru továrny Reichner a Weil (později Továrny bratří Weilů) a je uloženo ve fondu Archiv města Příbram.

V roce 2003 bylo publikováno v nevalné kvalitě a malém formátu v knize Historie a současnost podnikání na Příbramsku v kapitole Ing. Jany Barešové Příbram v průběhu 20. století. Díky laskavému upozornění našeho spolupracovníka Bc. Michala Profanta tolik hledaný obrázek Mgr. Kateřina Jobeková nyní nascanovala v nejlepší možné kvalitě pro potěšení všech, kterým historie našeho města není lhostejná.

PhDr. Věra Smolová


PhDr. Věra Smolová ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka