www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Čertovský Novák, tradiční zimní akce Sportovního zařízení města Příbram, se vzhledem k současné situaci letos konat nebude

2020-11-30 09:00:41 | Sportovní zařízení města Příbram, Bc. Miroslava Poláková ©

Blíží se čas Mikuláše, čertů a andělů. V Areálu Nový rybník už touto dobou každoročně vrcholí přípravy na Čertovský Novák. Letos se oblíbená akce, s ohledem na pandemii koronaviru a zákaz shromažďování, konat nesmí.

Foto

(Foto Sportovní zařízení města Příbram, Bc. Miroslava Poláková)

Na co se těšit můžete, je vánoční výzdoba v areálu Nového rybníka, a to včetně nasvíceného vánočního stromu.

„Myslím si, že akci Čertovský Novák nemusím asi nijak dlouze představovat. Za tři roky co tuto akci pořádáme, si troufám říci, že se vryla do povědomí nejen velké části obyvatel Příbrami, ale i mnoha dalších z širokého okolí. Čertovský Novák přináší tradiční čerty, anděly, Mikuláše, dílničky, vánoční trhy, rozsvěcení vánočního stromu, ale také například zcela ojedinělý osvícený kočár s koňmi, velkolepý ohňostroj nebo oživlé postavy z pohádek,“ říká ředitel SZM Jan Slaba.

Bohatý program byl naplánován i na letošní 4. ročník, a to opět včetně každoročního velkolepého ohňostroje na závěr. Do poslední chvíle se plánovalo a domlouval program, tak jak to situace dovolovala. Zvažován byl také přesun akce do on-line prostředí.

„Pokud bychom přenášeli program online, nebyl by zážitek zdaleka takový, jaký si naši návštěvníci zaslouží a očekávají. Navíc jsme měli obavy z toho, že i přes zákaz vstupu a uzavřený areál by se nám návštěvníci setkávali u vstupů a kolem plotu, a to je přinejmenším pro takovou akci velmi nedůstojné a v této situaci vyloženě nežádoucí. Čertovský Novák je o setkávání lidí, přímých kontaktech a celý podvečer je vždy propojen v jeden velký zážitek zakončený ohňostrojem. Má vás jednoduše vytáhnout ven z domovů a vtáhnout do děje a my chceme, aby to tak zůstalo,“ říká Slaba a dodává, že toto byly hlavní důvody, proč se od akce nakonec ustoupilo úplně a nebude ani on-line verze. „Ze současné situace ohledně pandemie máme i my velký respekt a zároveň nechceme dělat věci napůl, v tomto případě na čtvrt či dokonce méně,“ konstatuje Slaba.

Veškerá energie zaměstnanců SZM ve smyslu pořádání akcí je nyní směřována na přípravy letních akcí, koncertů, teambuildingů pro firmy i oslav pro jednotlivé zájemce. Vzhledem k výpadku 4. ročníku Čertovského Nováku bude dle slov ředitele SZM ten následující ročník o to větší a velkolepější než kterýkoli z předešlých ročníků.

Bc. Miroslava Poláková,
tisková mluvčí,
Sportovní zařízení města Příbram


Sportovní zařízení města Příbram, Bc. Miroslava Poláková ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka