www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Cena vodného se v Příbrami zvýší pouze nepatrně

2021-12-14 08:25:09 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Řada českých měst v současné době řeší otázku výrazného zvyšování ceny vodného pro rok 2022. V Příbrami se bude cena navyšovat pouze o necelé tři koruny.

Foto

(Ilustrační foto archiv)

Skokové navýšení ceny zastupitelé projednávali na konci roku 2019. Tehdy schválenou cenu vodného a stočného (91,69 Kč/m3) v průběhu roku 2020 upravilo snížení DPH, aktuálně Příbramané za vodné a stočné platí částku 87,71 Kč/m3.

„Na základně legislativních změn se v současné době řeší zvyšování ceny vodného a stočného pro rok 2022. Zatímco řada okolních obcí řeší navýšení v řádech desítek korun, příbramští zastupitelé projednávali návrh, který kalkuloval se zvýšením ceny o 3 %, tedy v přepočtu o částku 2,63 Kč za m3. Tento návrh byl zastupiteli schválen a konečná cena vodného a stočného je tedy na částce 90,34 Kč/m3, což je stále o trochu méně, než byla cena schválená na konci roku 2019,“ propočítává cenu vodného a stočného pro rok 2022 starosta Jan Konvalinka a zároveň dodává: „Jsem rád, že v Příbrami v této nelehké době nemusíme přistupovat k výraznějšímu zvyšování cen.“

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka