www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Aktuální informace ke sportu a stravování v rámci SZM Příbram

2021-05-21 08:35:46 | Sportovní zařízení města Příbram, Bc. Miroslava Poláková ©

S ohledem na usnesení vlády ČR č. 450 ze dne 14. 5. 2021 a usnesení č. 471 ze dne 17. 5. 2021, upravujeme podmínky provozu některých středisek. Nově je za dodržení stanovených podmínek pro veřejnost umožněn provoz vnitřních sportovišť až pro 10 osob a SeZaM bistro Nový rybník umožňuje posezení na terase. Na bazén a saunu si ještě návštěvníci počkají.

Foto

Zimní stadion Příbram.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Provoz vnitřních sportovišť je umožněn za předpokladu dodržení následujících podmínek:

1 osoba na 15 m2 vnitřní plochy sportoviště, maximálně 10 osob ve skupině a maximálně 20 osob celkem na vnitřní ploše sportoviště, která je přístupná veřejnosti, s tím, že všechny přítomné osoby prokáží, že splňují podmínky stanovené v bodu I/18 usnesení č. 450, s výjimkou dětí mladších 6 let věku. (Od pondělí 24. 5. 2021 se maximální počet osob zvyšuje na 12 osob ve skupině a maximálně 30 osob celkem na vnitřní ploše sportoviště, která je přístupná veřejnosti, při dodržení přítomnosti 1 osoby na 15 m2).

Přítomnost veřejnosti v jiných vnitřních prostorech, jako jsou šatny, sprchy apod., se zakazuje. Výjimku tvoří sportovní příprava, kterou provádí osoby v rámci výkonu zaměstnání, výkonu podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti jako přípravu pro sportovní akce konané v rámci soutěží organizovaných sportovními svazy, a sportovních akcí, které nejsou zakázány.

Tato nařízení se týkají sportovní haly a zimního stadionu Sportovního zařízení města Příbram, Aquapark včetně sauny zůstává nadále uzavřený. „Dle aktuálních návrhů rozvolňování by se mohl 1. června otevřít venkovní areál Aquaparku Příbram, vnitřní bazén potom zhruba v polovině června. Vše však bude záviset na počtu nově nakažených v populaci,“ říká Jan Slaba, ředitel Sportovního zařízení města Příbram.

V občerstvení SeZaM bistro v Areálu Nový rybník mají návštěvníci nově možnost zakoupené zboží konzumovat na terase. Musí být ale schopni při případné kontrole doložit, že splňují podmínky vyžadované mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví, stanovené v bodu I/18 a u stolu smí sedět max. 4 osoby, pokud nejde o členy jedné domácnosti. „Usazením se u stolu na terase SeZaM bistra dává host najevo, že splňuje alespoň jednu z podmínek nařízení vlády. Tedy je očkován proti onemocnění Covid-19, prodělal onemocnění Covid-19 a je v ochranné lhůtě 90 dní nebo je testován na přítomnost SARS-CoV-2 a test s negativním výsledkem není starší 72 hodin,“ říká Slaba.

Bc. Miroslava Poláková,
tisková mluvčí,
Sportovní zařízení města Příbram,


Sportovní zařízení města Příbram, Bc. Miroslava Poláková ©


REKLAMA

Město Příbram

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka