www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

99 zastávek, 203 přechodů, na 300 km silnic a chodníků

2019-02-05 08:34:38 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Od sobotní noci začala naše město zasypávat sněhová nadílka, která tentokrát byla opravdu vydatná. Několik desítek pracovníků technických služeb je v terénu od nedělního rána až doposud, pouze s povinnou přestávkou, pracují na odklízení sněhu.

Foto

(Foto Město Příbram, Eva Švehlová, DiS.)

V tuto chvíli jsou ve městě prohrnuty téměř veškeré silnice ve správě technických služeb a prohrnuty jsou také chodníky. V ulicích je mimo techniky také na více než čtyřicet pracovníků TS, kteří se starají o ruční douklízení sněhu, zpřístupňování přechodů, zastávek MHD…

Pokud jde o techniku, od včerejšího rána je v provozu veškerá dostupná, tedy 16 různých posypových vozů a traktorů s radlicemi a pět malých fréz. Začalo se také s postupným odklízením sněhu, který zůstává na okrajích komunikací po prohrnutí, stejně jako zastávek MHD.

V okamžiku, kdy napadne větší množství sněhu, je jeho odklízení kritizováno. Měli bychom zdůraznit, že ne všechny komunikace jsou v majetku města a tudíž ve správě technických služeb. TS Příbram neuklízejí tyto ulice: Evropská, Husova, Rožmitálská, Milínská, Plzeňská, náměstí T. G. Masaryka, Jinecká (část), Balbínova, Hailova, kpt. Olesinského, K Podlesí, spojnice Podlesí – Orlov, Obecnická, Zdabořská, Školní, Brodská, Mixova, Slivických bojovníků a Ke Stadionu.

Ve správě technických služeb je v současné době 153 km silnic, 116 km chodníků, z čehož je téměř polovina uklízena ručně, 56 schodišť, 203 přechodů pro chodce a 99 zastávek MHD. V pořádné sněhové nadílce, jako je ta z neděle, je toho opravdu dost.

V plánu zimní údržby je zcela jasně uveden postup úklidu sněhu, stejně tak jako pořadí, v jakém jsou komunikace a chodníky ošetřovány. Prioritou je samozřejmě přístup do nemocnice, páteřní komunikace po městě a poté následují méně frekventované ulice.

Pokud je vaše ulice jednou z těch, kde třeba kvůli špatně zaparkovaným vozům nemohlo dojít k prohrnutí nebo chcete nahlásit nesjízdný úsek, můžete se obrátit na nonstop linku 777 705 600.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Věnujte prosím pozornost jízdním řádům, platným v době Nouzové stavu, které najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka