www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

52. ročník HFAD – festival se neruší, mění se termíny koncertů

2021-04-12 07:46:16 | Radka Svobodová ©

Za běžných okolností by Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram již za několik dní otevíral pomyslné brány 52. ročníku s výmluvným podtitulem „Napodruhé“. Naděje a plány organizátorů, umělců i příznivců klasické hudby ale bohužel opět ztroskotávají na situaci související s pandemií COVID-19.

Foto

(Ilustrační foto archiv)

„Je zřejmé, že ročník, který je před námi, bude alternativní, adrenalinový a plný změn. Věříme však, že se naše koncerty, i za cenu změn termínů, uskuteční. Momentálně přesunujeme plánované koncerty v rozmezí od 20. dubna do poloviny května. Průběžně budeme o všech změnách informovat na našich webových stránkách a facebookovém profilu,“ komentuje aktuální stav ředitelka festivalu, Mgr. Albína Dědičík Houšková.

Vstupenky na přesunuté koncerty zůstávají v platnosti, nicméně v případě, že by nový termín nevyhovoval, bude možné vstupenky vrátit na prodejní místo, případně vstupenky zakoupené on-line stornovat přímo u Ticketportal.cz. Veškeré informace o vstupenkách najdete zde: https://www.hfad.cz/vstupenky/.

Některé nové termíny už jsou známé, například koncert, který měl 20. dubna festival zahájit, byl přesunut na 12. října 2021.

Přesto, že v dubnu 52. ročník festivalu slavnostním koncertem zahájen nebude, dvě z plánovaných akcí se přece jen své realizace dočkají.

"Ve spolupráci s Knihovnou Jana Drdy, Státním oblastním archivem Příbram, Sportovními zařízeními města Příbram a dalšími partnery jsme připravili pro děti ve věku 6 - 12 let putování Po stopách Antonína Dvořáka. Tato akce, konající se v roce 180. výročí Mistrova narození, připomene v deseti, resp. jedenácti zastaveních život a dílo Antonína Dvořáka. Pro děti je připravena dobrodružná cesta plná úkolů a hádanek, na jejímž konci bude kromě získaných zážitků a vědomostí i sladká odměna (pro 20 vylosovaných pak odměny hodnotnější).  Děti z 1. stupně základních škol se také můžou zúčastnit již 5. ročníku výtvarné soutěže, kterou s letošním tématem „rodina“ festival vyhlašuje", doplňuje Albína Dědičík Houšková.

V současné chvíli se rozhodně vyplatí pravidelně sledovat stránky www.hfad.cz a facebookový profil www.facebook.com/hfadpribram. Všechny informace budou průběžně aktualizovány.

Pojďme tedy společně doufat, že se již brzy setkáme v koncertních sálech, divadlech a dalších místech kultuře zaslíbených.


Radka Svobodová ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka