www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Dnes opět o hazardu a také dotacích

2019-09-09 08:54:54 | Mgr. Jaroslav Hodrment ©

Město Příbram zve občany na 9. zasedání městského zastupitelstva, které se koná v pondělí 9. září 2019 od 16 hodin na obvyklém místě. Hned v úvodu jednání (bod 3.) patrně opět proběhne rozsáhlá diskuse o regulaci či dokonce úplném zákazu hazardu na území města.

Foto

Budova bývalého Horního ředitelství v Příbrami.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

K tomuto tématu město připravilo rozsáhlý podkladový materiál, a to v souvislosti se svým loňským usnesením a také trojicí zákonů s novou úpravou hazardních her v České republice, která již například zahrnuje tzv. "adiktologické brzdy" (registrace hráčů, povinné přestávky, omezení reklamy, zákaz podávání alkoholu a cigaret ke hře zdarma, nastavení limitu vkladu a limitu prohry atd.). Na druhé straně je podle Ministerstva financí v České republice již 457 obcí s celoplošným zákazem hazardu.

Město jako podklad připravilo dvě varianty nové obecně závazné vyhlášky o provozování hazardních her, z nichž jedna obsahuje regulaci a druhá úplný zákaz provozování. Je třeba ovšem uvést, že úplný zákaz by představoval výraznou ztrátu příjmů městského rozpočtu a to patrně v řádu desítek miliónů korun. Diskutovanou otázkou je také možnost vzniku nelegálních heren po případně schváleném úplném zákazu. Na druhé straně je k dispozici podrobně zdůvodněné stanovisko manažerky prevence kriminality Mgr. Lucie Máchové.

Rozsáhlé argumenty či podklady pro úplný zákaz či proti němu jsou tedy zastupitelům k dispozici, rozhodnutí je nich. Doufám, že jednání o tomto vážném a náročném tématu bude věcné, bez zbytečného stranického zviditelňování, mělo by být věcí osobního vhledu a zodpovědného rozhodnutí. K tématu se patrně budou z auditoria vyjadřovat také provozovatelé heren, případně adiktologičtí odborníci.

Dalším standardně rozsáhle diskutovaným tématem bude program na poskytování dotací, a to do sportu, výchovy a vzdělání, kultury, památek, zahraniční a meziobecní spolupráce, životního prostředí, sociálních věcí a zdravotnictví či dobrovolným hasičům. V podstatě se dá předpokládat, že zasedání zastupitelstva dnes bude zajímavé a také patrně velmi dlouhé.

Pozvánka a program zasedání

Podklady k jednání

Přímý přenos (od 16 hodin)


Mgr. Jaroslav Hodrment ©


Tato diskuse již byla ukončena.

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka