www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P nebudou osvobozeni od poplatků

2019-09-05 08:53:52 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Parkování je problémem, který není možné vyřešit ke spokojenosti všech. Jde o problematiku, která v souvislosti s narůstající dopravou je oříškem pro většinu měst naší republiky. Příbram není výjimkou.

Foto


(Foto Město Příbram, Eva Švehlová, DiS.)

V uplynulém volebním období byla spuštěna reorganizace parkovacího systému ve městě, kdy došlo k zavedení a zpoplatnění parkovacích zón. „Tento nepopulární krok bylo třeba udělat, neboť situace v centru města byla již neúnosná. Zavedením zón má dojít k uvolnění centra od dlouhodobě, mnohdy celodenně parkujících automobilů. Příkladem je lokalita kolem Zámečku, kde bylo v minulosti nemožné zaparkovat. Nyní je tato lokalita v režimu placeného parkování a místo na zaparkování obvykle najdete v kteroukoliv denní dobu,“ řekl na úvod starosta Příbrami Jan Konvalinka.

Povinnost platit parkovné mají také držitelé průkazů ZTP a ZTP/P. Rada města jednala o možnosti osvobodit držitele těchto průkazů od placení parkovného. „Radní se rozhodli pro zachování povinnosti platit parkovné. Důvodů je hned několik – dlouhodobě docházelo ke zneužívání bezplatného parkování, a to zejména v centru města. Držitelé průkazů jsou zvýhodněni již tím, že mají vyhrazená parkovací místa, mají tedy snazší přístup k parkování, a navíc mají i zvýhodnění v rámci přepravy v MHD,“ uvedl starosta s tím, že držitele průkazů ZTP a ZTP/P nelze a priori posuzovat jako osoby nemajetné. „Máme zde mnoho jiných osob bez průkazů, které jsou ve výrazně horší finanční situaci a nárok na zvýhodněné parkování nemají.“

Zaznamenali jsme, že větším problémem než samotné zpoplatnění parkování, je placení přes parkovací automaty. Někteří lidé z řad držitelů průkazů ZTP a ZTP/P si s automaty neví rady. Parkovací aplikaci využívat buď nemohou nebo nechtějí. Více se zaměříme na to, aby byl způsob placení parkovného přístupný pro všechny skupiny obyvatel.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:Jaroslav Vloženo: 2019-09-06 10:32:34 IP: 109.72.0.***
Ale ono přeci nejde o jedno místo. Pokud budete mít jako ZTP parkování zdarma, pak můžete na všech placených parkovištích stát bez omezení. Nebo byste to udělala tak, že ZTP bude na parkovišti smět stát omezenou dobu kdekoliv? To přece pak postrádá smysl toho, co píšete - jeho pohyb je pomalejší, u lékaře, na úřadě tráví více času.. Ty možnosti jsou, netvrďte mi, že ne. Skoro u každé instituce může invalida parkovat zdarma nebo zvýhodněně, míst je také dostatek. Řešení tohoto problému se zvrhlo v hamtání politických bodů. A schovávat se za ušlechtilé činy typu "do každé rodiny uhlí zdarma", pardon, ale nepřijde mi smysluplné, aby se město tímto zabývalo. Ať radši řeší více parkovacích míst. Současná radnice je ve vládě téměř rok, se změnou ve vedení skoro půl roku, a nikde jsem zatím neslyšel jasně a stručně, jak se tento problém bude řešit. Zatím každý jen plánuje, přemýšlí a vymýšlí. Mám obavu, že jejich volební období uteče a nestane se pořádně nic. Zatím se dělá jen "pár" míst pod kulturákem, a to byl plán ještě minulého vedení... Cokoliv dalšího je plivnutí do moře, ve většině případů úpravy míst, kde se již roky parkuje, aby to bylo oficiální.
Autor:Radka Vloženo: 2019-09-05 13:31:53 IP: 176.62.232.***
Jaroslav: existuje jiný argument,než jedno místo na n.TGM? To je takový problém to místo časově omezit treba na 2h.? (Pohyb na vozíku,či o berlích, je fakt pomalejší,než po vlastnich).
Autor:Jaroslav Vloženo: 2019-09-05 12:21:59 IP: 109.72.0.***
No ono když jste pak na TGM viděla stát auta na místech pro invalidy celý den a zadarmo, tak to bylo taky přes čáru... Kdyby se těch výhod nezneužívalo, tak by to možná šlo, ale to je hold o lidech
Autor:Radka Vloženo: 2019-09-05 09:32:47 IP: 176.62.232.***
Rada bych se starosty zeptala,jestli mají spočítáno,jaký výnos z těch několika míst předpokládají.Troufnu si říct,ze to je nula nula nic.Je to smutný,argumenty absolutně trapné.Držitel těchto poukázek je člověk zdravotně omezený v pohybu a o to jde v první řadě.Ze jsou mezi invalidy i "moviti",je už úplně přes čáru.

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka