www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Na pondělním zastupitelstvu proběhne volba nového starosty - NOVELISOVÁNO

2019-05-17 09:51:57 | Mgr. Jaroslav Hodrment ©

Město Příbram zve občany na 7. zasedání Zastupitelstva města Příbrami, které proběhne v pondělí 20. května 2019 od 16 hodin v budově bývalého ředitelství RD. V úvodu zasedání dosavadní starosta Jindřich Vařeka ze své funkce odstoupí a následně proběhne volba nového starosty, případně místostarosty a radních.

Foto

Bývalé Horní ředitelství v Příbrami.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Jak už příbramský starosta Jindřich Vařeka dříve několikrát avizoval, hodlá na pondělním jednání zastupitelstva svoji funkci složit, a to jak sám uvádí z osobních důvodů. Ty zde chce veřejnosti patrně vysvětlit podrobněji.

Následovat tudíž bude volba nového starosty. Klub ANO, jak již uvedl na tiskové konferenci, bude do této funkce navrhovat Jana Konvalinku. Stane se tak s vědomím a souhlasem radních za Příbramáky pro Příbram (Renáta Vesecká) a ODS (Svatopluk Chrastina).

Jan Konvalinka se o funkci starosty bude ucházet ze stávající pozice druhého místostarosty. Tudíž se předpokládá i volba druhého místostarosty. Na tuto funkci bude klub ANO navrhovat Zorku Brožíkovou, současnou radní.

Po resignaci starosty Jindřicha Vařeky se uvolní jedno místo v radě, na které hodlá kandidovat právě Jindřich Vařeka. Počet radních by se tedy měnit neměl.

A co na to opozice? "Do vedení města nikoho navrhovat nebudeme. Zda a koho z navržených kandidátů podpoříme či nepodpoříme, to bude ještě předmětem jednání," uvedl Václav Švenda za TOP 09.

"Návrh do vedení města podáme, jméno před sobotním jednáním našeho klubu zatím nechci uvádět. Už nyní však mohu říci, že budu navrhovat, aby volby do vedení města procedurálně proběhly tajnou volbou," za Šanci pro Příbram zdůraznil Vladimír Král.

Kolem 17 hodiny na mé otázky odpověděla také Jiřina Humlová za KSČM. "Do vedení města ze svých řad nikoho navrhovat nebudeme. Navržené kandidáty, tak jak dosud byli presentováni Radou města, podpoříme," uvedla.

V další části zasedání už by mělo zasedání probíhat obvyklým způsobem a věnovat se bude dalším 16ti navrženým bodům.Na programu bude například uzavření kupní smlouvy o převodu nemovitých a movitých věcí ve vlastnictví města při společném prodeji s prodejem úpadce Příbramská teplárenská. S prodejem zastupitelstvo vyslovilo souhlas již dříve.

Rada bude také předkládat návrh zřizovací listiny organizační složky města bez právní subjektivity s názvem "Městské kulturní centrum", s účinností od 1.9.2019. Již delší dobu totiž pracuje realizační tým, složený ze zástupců vedeni města Příbram, Městského úřadu Příbram a příspěvkových organizaci města (Divadlo A. Dvořáka Příbram, Galerie Františka Drtikola,
Knihovna Jana Drdy) s myšlenkou vytvoření subjektu, instituce, orgánu, který by v rovině metodické, systematické, koncepční i organizační zastřešil celé příbramské kulturní dění (viz podrobnější podklady ZDE).

Program

Podklady

Přenos ON-LINE


Mgr. Jaroslav Hodrment ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Věnujte prosím pozornost jízdním řádům, platným v době Nouzové stavu, které najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka