www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Pracovní porada zastupitelů na téma aquapark

2019-04-16 08:54:45 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Příbramský aquapark se diskutuje od roku 2016, kdy na konci roku zastupitelé schválili záměr jeho rekonstrukce. Po více než dvou letech máme k dispozici vypracovaný projekt, nad kterým se zastupitelé sešli při včerejší pracovní poradě.

Foto

(Jedna z vizualizací rekonstruovaného Aquaparku)

Včera diskutovaný projekt se zpracovával od února 2017 do prosince 2018. Zastupitelé při pracovní poradě měli k dispozici projekt, ekonomickou analýzu, finanční výhled a plán případné realizace rekonstrukce. Výsledkem porady by měl být rozsah a etapizace případné stavby.

Rozpočet rekonstrukce se oproti původně schválenému návrhu navýšil. Obsahuje několik položek, které se samotnou stavbou nesouvisí. Přitom samotná stavba je rozpočtována ve výši 378 000 000 korun. „Roční splátka úvěru včetně úroků by při plánovaném čerpání 5-10 let byla od 29 do 54 miliónů korun. V případě nepředvídatelné ekonomické krize je možné nastavit platby tak, že by se v průběhu několika let hradily pouze úroky,“ uvedl k financování místostarosta Martin Buršík. Zároveň zmínil další skutečnost. „Očekáváme, že aquapark bude po rekonstrukci oproti současnému stavu ziskový.“

Výsledek pracovní porady zastupitelů města nelze předvídat. Konečné rozhodnutí zastupitelé odhlasují až na veřejném jednání. Přesto si můžeme přiblížit časový harmonogram, když se k realizaci rekonstrukce přistoupí. „Pokud na jednom z nejbližších zasedání zastupitelstva dojde ke schválení rekonstrukce, počítejme, že k uzavření zařízení by došlo v červenci 2020 a nového aquaparku bychom se dočkali nejpozději na jaře 2023,“ doplnil informace místostarosta Buršík.

Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Věnujte prosím pozornost jízdním řádům, platným v době Nouzové stavu, které najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka