www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Jindřich Vařeka: Nově zřízená četa Technických služeb města Příbram začala fungovat

2019-04-04 09:30:01 | Ing. Jindřich Vařeka ©

Město Příbram zřídilo pracovní skupinu v počtu čtyř pracovníků, kteří budou mít v letošním roce na starosti jediný úkol, a to každý den a bez ustání budovat nová a nová parkovací místa. Pouze a především se jedná o ta místa, kde řidiči tak jako tak již parkují a ničí travní porost. Namísto bláta a vyježděných kolejí budou mít řidiči možnost odstavit své vozidlo na zatravňovacích dlaždicích.

Foto

(Zdroj foto autor)

Četa již začala fungovat a v současné chvíli se pracuje na vytvoření cca čtyř parkovacích míst u II. polikliniky a dalších v ulici Pod Haldou. Každých 14 dní by měla přibýt minimálně jedna takto zkultivovaná plocha.

V tuto chvíli se vytváří pořadí zanedbaných a trvale devastovaných míst, která mohou jako nová parkovací místa dobře posloužit. Dovoluji si touto cestou vybídnout občany, aby neváhali zaslat své náměty, nejlépe elektronicky formou fotografie a vyznačením na mapě. K těmto účelům bude sloužit adresa: parkovani@pribram.eu.

Jiný přístup bude použit ve dvorech sídlištních komplexů a na místech těsně přiléhajících k domům. V takových případech budou dotazována jednotlivá sdružení nájemníků a v případě jejich souhlasu budou zpracovány příslušné dokumentace, získána příslušná povolení a bude možno přistoupit k realizaci samotné.

Tento způsob realizace větších celků bude sice o poznání zdlouhavější, bude však poskytovat komplexnější a promyšlená řešení. V tuto chvíli prověřujeme šest takovýchto lokalit. V průběhu příštích 14 dní zveřejníme, o která místa se jedná a oslovíme jednotlivá SVJ.

Jindřich Vařeka,
starosta města Příbram


Ing. Jindřich Vařeka ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:J. Hodrment Vloženo: 2019-04-05 17:34:36 IP: 176.98.110.***
Gru: Ať radní nebo opoziční zastupitelé své názory svým občanům píšou a zveřejňují. Je to dobrá věc. Mlčení by bylo daleko horší a opravdu podezřelé. Na našem serveru je pro ně dnes už ale samozřejmé, že bude pod jejich článkem vždy otevřena diskuse. Takže je v tom kus práce i odvahy, zastupitelé jdou s kůží na trh a musí počítat i s kritikou. Zároveň se tím zpravidla rozproudí diskuse na dané téma. Pokud je diskuse slušná a věcná, dává to pro Příbram smysl. Na obou stranách (zastupitelé versus diskutující) je v tom i kus sebereflexe a to není zrovna zanedbatelné.
Autor:Gru Vloženo: 2019-04-05 17:04:22 IP: 176.62.232.***
Hodrment: Pane Hodrmente, jistě máte pravdu, že se o dění na radnici dozvídáme. O tom nikdo nepochybuje a Bohu díky, že tomu tak je. Snad jen - je smutné, že to Příbramané nemohou 30 let po sametové revoluci brát jako samozřejmost. Zpět však k PR. Pokud by tuto tiskovou zprávu vydala tiskový odbor nebo třeba Technické služby, asi by to prošumělo kanály bez velkého povšimnutí. Někdo by jistě danou věc opěvoval, jiný kritizoval. Ale to, že se zde o zatravňovacích tvárnicích dozvídáme od samotného pana starosty, působí trochu úsměvně a budí podezření. Ať si každý udělá názor sám.
Autor:Václav Dvořák Vloženo: 2019-04-05 14:02:05 IP: 83.208.153.***
Adresa na parkovací nápady funguje, můj problém byl ve spolupráci s radničními pracovníky vysvětlen.
Autor:Jaroslav Hodrment Vloženo: 2019-04-05 13:08:18 IP: 176.98.110.***
Pane Hadači, co k tomu říci. Každé médium má svého vlastníka. A ten vlastník zpravodajství a publicistiku svého média buď ovlivňuje nebo neovlivňuje (má to třeba jen jako vedlejší byznys a tolik ho to nezajímá). A šéfredaktor novinářskou objektivitu, nestrannost a profesionalitu vyžaduje nebo nevyžaduje. Lidi jsou lidi. Proto dnes, na základních i středních školách, se více či méně úspěšně vyučuje odstup a pokud možno kritické myšlení či dokonce skepse nad tím, co je internetem šířeno. Snad každý novinář, hodný toho jména, ví, že důvěryhodnost je deviza, která se buduje léta a stačí málo, aby byla ztracena.
Autor:Richard Hadač Vloženo: 2019-04-05 11:08:18 IP: 194.213.41.***
Jaroslav Hodrment: V podstatě s Vámi souhlasím, ale je tu přecu jen ale. Dnes jsou metody jiné, dříve se novináři vyhazovali z tiskovek (ostuda), dnes se to řeší, že si politik noviny koupí (a "neovlivňuje" jejich chod) popř. si je nějakým jiným způsobem "zaváže". Takže potom už stačí o něčem psát či nepsat a "skrytá cenzura" je na světě. K tématu článku - určitě bych v tom neviděl takovou tragédii, jak se někteří snaží popsat, ale musí se dělat s rozmyslem. I dříve se něco takového dělalo - něco se povedlo, něco ne - něco se promyslelo, něco bylo "hop na krávu a je tele" - za mne jsem měl vždy hlavní připomínku / výhradu, že musí být vždy ohraničeno obrubou - to se dnes děje, takže hlavně s rozmyslem a ne za každou cenu. Jeden vzkaz radnici - nové zastávkové přístřešky se povedly, mě se líbí - snad vydrží co nejdéle. Palec nahoru.
Autor:Pavel A. Vloženo: 2019-04-05 10:35:50 IP: 95.105.59.***
Honza B.: Tak nějak by vám neškodilo přestat hejtovat, psát o slátaninách atakdále, ale napsat nějaký argument, zkušenost, námět nebo nápad, pokud ovšem dokážete dát dohromady souvislou větu.
Autor:Honza B. Vloženo: 2019-04-05 09:13:50 IP: 109.72.3.***
Neuvěřitelná slátanina.Prostě koncepční materiál.To snad ten starosta nemůže myslet vážně.Dobré je však ,že žádný novinář není vyhazován z tiskovek. Palec nahoru.
Autor:Jaroslav Hodrment Vloženo: 2019-04-05 08:39:31 IP: 176.98.110.***
Gru: Zaujal mne Váš výraz „PR pompa“. Chtěl bych při té příležitosti vzpomenout, že předminulou příbramskou politickou garnituru (2010 - 2014) naše redakce ostře kritizovala, a i s odstupem myslím že naprosto oprávněně, za její slušně a stručně řečeno netransparentní chování. Snad si na to ještě všichni vzpomenete. Proto, ať už jsme příznivci či odpůrci současného vedení příbramské radnice, měli bychom si dle mého názoru vážit toho, že s námi současná radnice komunikuje. To není vždy samozřejmé. Jak je to v současnosti z pozice novináře: tiskové zprávy se vydávají několikrát týdně, tiskové konference se konají pravidelně zhruba jednou za 14 dní či měsíc, netrvají jen pár minut, jak to vidíme v celostátních médiích, ale zpravidla hodinu, na otázky je zde podrobně odpovídáno, žádný z novinářů není z tiskovek vyhazován (jak se to opravdu dělo v minulosti, což jsme zažili na vlastní kůži). To není zrovna málo. Nic proti názorům diskutujících, ale neuškodilo tyto věci připomenout, protože je to důležité. Ona paměť bývá krátká, proto se ve společnosti některé negativní jevy opakují.
Autor:Gru Vloženo: 2019-04-04 21:28:34 IP: 176.62.232.***
Pavel A: V Příbrami žiju hodně dlouho, leccos jsem zde již zažil a hodně pamatuji. Zatravňovací tvárnice do vyježděných míst se tu dávaly už za předminulé radnice, kterou mimo jiné vládnoucí garnitura kritizovala. A pomohlo to? Zkrátka se dělají věci stále stejně, jen s patřičnou PR pompou. Sytematickým krokem je tvorba parkovišť, parkovacích domů. Aut bude přibývat, to je jasné. Jenom nevím, co naši politici vymyslí, až poslední stéblo zaplácnou betonovou dlaždicí.
Autor:Pavel A. Vloženo: 2019-04-04 20:13:22 IP: 95.105.59.***
Gru: vy nejspíš bydlíte na Marsu. Proč lidi na sídlišti před svým bydlištěm parkují jednou stranou na trávníku (který tam už dávno není, když prší je tam spíš bahno, tomu těžko můžeme říkat zeleň)? Protože je ulice úzká a kdyby zaparkovali normálně, tak by už kolem nich nikdo neprojel. Mají tady jinou možnost? Nemají, je velké vítězství, když vůbec najdou flek. Bude dobře, když se už vyježděná místa pro parkování slušně upraví vhodnou tvarovkou? Jednoznačně bude. Na to žádnou „koncepci“ ani „antikoncepci“ nepotřebujeme, na to stačí obyčejný selský rozum a hlavně přiložit ruku k dílu. A na parkovištích? Asi jste si nevšiml, že si stačí stáhnout zadarmo apku a parkování si můžete zaplatit z mobilu, platební kartu vytahovat ani nemusíte. To, co jste napsal, je fakt trága.
Autor:Gru Vloženo: 2019-04-04 19:20:54 IP: 176.62.232.***
Takže stačí nejprve zdevastovat místo před svým barákem, napsat na příslušný e-mail (pokud se jej podaří zprovoznit) a uděláte nám parkování? Tomu říkám koncepce, kterou dávali dohromady odborníci hodiny a hodiny, jak popsal v jiném článku pan Konvalinka. Ostatně stejné je to i s parkovišti. Změť zón, které nedávají žádný smysl (dvě parkoviště vedle sebe s různými zónami), parkoviště v centru levnější než na periferii, o platebních automatech bez možnosti platit kartou ani nemluvím. Chce to více logiky a koncepce. To, co nám tu předkládáte nemá ani hlavu, ani patu. Dalo by se Vám to odpustit, pokud byste, pane starosto, byl ve funkci nový. Vy už ale jste ve funkci druhé období! A názor pana Dvořáka, že se neubírá žádná zeleň???? To jste snad nemohl myslet vážně.
Autor:Václav Dvořák Vloženo: 2019-04-04 17:07:58 IP: 83.208.153.***
Tak bohužel ještě jednou. Hned jsem se chtěl občansky zapojit a poslal jsem na uvedenou mailovou adresu návrhy na levné úpravy, i s fotkami. Přišla mi odpověď, že adresa nefunguje. Někde něco zaspalo.
Autor:Václav Dvořák Vloženo: 2019-04-04 16:52:12 IP: 83.208.153.***
Je to cesta správným směrem. V tomto případě zeleň nikdo neubírá a dokonce dochází ke kultivaci stávajícího prostředí. Nicméně nastanou situace, kdy nové parkovací plochy mohou jít na úkor zeleně - viz nová parkoviště u 3. polikliniky nebo pod Drkolnovem. V takových případech je nutno vyhodnotit, co je víc společenský zájem: vytvořit nová parkoviště nebo zachovat zeleň? Není jednotný mustr na odpověď, bude to jinak případ od případu. Vždy se najdou náboje pro kritiku jednoho i druhého řešení.
Autor:milan.milan Vloženo: 2019-04-04 14:56:59 IP: 109.72.0.***
IT go home...
Autor:Ládík Vloženo: 2019-04-04 14:27:35 IP: 109.72.2.***
IT: O dvorech myslím není žádný spor. Jde o travní dlaždice, nikoli betonování.
Autor:IT Vloženo: 2019-04-04 13:35:10 IP: 176.62.232.***
Jojo,chce to přečíst celý článek o))))) ty dvory tam jako nejsou uvedené??
Autor:Ládík Vloženo: 2019-04-04 13:20:45 IP: 109.72.2.***
IT: Chce to číst článek celý (od shora). Nejde o betonování, ale o travní dlaždice. Je to lepší, než nic a někde to aspoň trochu pomůže.
Autor:Kolemjdoucí Vloženo: 2019-04-04 13:12:54 IP: 109.72.12.***
IT: "Pouze a především se jedná o ta místa, kde řidiči tak jako tak již parkují a ničí travní porost." !!
Autor:tom Vloženo: 2019-04-04 12:20:01 IP: 109.72.2.***
Perfektní nápad ale myslím si že těch parkovacích míst nebude stejně nikdy dost
Autor:Jiří D. Vloženo: 2019-04-04 11:30:24 IP: 109.72.14.***
...dobrý nápad!!!
Autor:milan.milan Vloženo: 2019-04-04 11:19:09 IP: 109.72.0.***
Sakra, ale že je na těch fotkách zeleně...
Autor:IT Vloženo: 2019-04-04 10:42:22 IP: 176.62.232.***
Ubírat zeleň z města,vybetonovat dovory,v době,kdy začíná boj ze suchem,tak to je fakt nápad hodný génia.
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Věnujte prosím pozornost jízdním řádům, platným v době Nouzové stavu, které najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka