www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Integrovaná doprava Středočeského kraje zajistí mimořádné spoje na představení oper Antonína Dvořáka

2024-05-30 04:49:37 | Mgr. Oldřich Buchetka ©

Představení oper se bude konat ve Vysoké u Příbramě, malé obci ležící v malebné krajině nedaleko Brd, kde na více 20 let našel svůj druhý domov jeden z největších géniů české hudby Antonín Dvořák (1841 - 1904). Opery budou zahájeny 16. června 2024 představením Čert a Káča.

Foto

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

„O tuto akci je ze strany veřejnosti velký zájem, z tohoto důvodu zajistíme v termínech představení mimořádnou linku X395, která pojede z Prahy, Smíchovského nádraží přímo k Památníku ve Vysoké u Příbrami,“ uvedl Zdeněk Šponar, ředitel IDSK.

"Velice si vážíme pomoci IDSK se zajištěním dopravy na opery Čert a Káča a Rusalka. Představení v našem romantickém zámeckém parku oslovují stále větší a větší počet návštěvníku, které k nám vedle Dvořákovy hudby láká i kouzelná příroda, která skladatele uchvátila a inspirovala. Nacházíme se na odlehlém místě uprostřed lesa. Místo je to krásné, ale dopravně hůře dostupné. Jsme proto moc rádi, že se letos komfort našich návštěvníků díky autobusovým spojům podstatně zvýší a nebudou již odkázáni pouze na osobní automobilovou dopravu,“ doplnil Vojtěch Poláček, ředitel Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami.

Vstupenka na představení bude současně jízdenkou na tyto mimořádné spoje, které budou jinak ve standardním režimu tarifu PID.

Více informací je k dispozici zde: https://antonindvorak.cz/kulturni-akce/program/ .


Mgr. Oldřich Buchetka ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka