www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Český závod na tradiční trati v Sedlčanech - Rallycross Cup 25. 05. 2024

2024-05-24 05:27:05 | Daniel Kříž ©

Třetím podnikem v sezoně 2024 se Rallycross Cup vrací na domácí trať. Po polské Poznani a rakouském Fuglau čeká jezdce čistě český závod na tradiční trati v Sedlčanech.

Foto

Český závod na tradiční trati v Sedlčanech - Rallycross Cup 25. 05. 2024.
(Foto Michal Vostárek)

Startovní listina aktuálně čítá sedmdesát startujících v devíti divizích. Nejobsazenější z nich je tradičně divize mladoboleslavských škodovek. Polský závod ovládl Martin Najman, v Rakousku se naproti tomu dařilo Petru Kolářovi. Nutno říct, že v silné konkurenci šestnácti vozů mají šanci na zlatý věnec víceméně všichni jezdci divize.

V N1400 se letos daří dravému mládí. Matěj Tůma a Tomáš Čapek zatím udávají rytmus divize a budeme se těšit, jak si v Sedlčanech poradí se sedmičlennou smečkou soupeřů.

V Rakousku startovní listina N1600 kopírovala republiková eNka. Na Sedlčany do startovní listiny přibyla nová jména a budou jezdcům startujícím hlavně v českém mistráku určitě zatápět.

Rozdílné motory, absolutně rozdílné specifikace, ale obdobné časy a krásné souboje. To je divize N1600+, která do Sedlčan přiveze plný startovní rošt. Zatím se v sezoně velmi daří Petru Crhákovi, ale zdárně mu sekunduje Lukáš Folvarský, který vyhrál závod v Poznani.

Startovní listiny v eSkových divizích se od loňské sezóny víceméně ustálily a jména se téměř nezměnila, což není vůbec na škodu, ba naopak. Jezdci jsou velmi vyrovnaní a divize 1400, 1600, 1600+ i 4x4 určitě nabídne oku lahodící souboje na této velmi technické trati.

Sobotní program startuje volným tréninkem v 07:45, v 09:00 pak startují kvalifikačním jízdy.


Daniel Kříž ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka