www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Příbramská svatohorská šalmaj je příslibem příjemně stráveného dne

2021-08-31 10:20:36 | Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©

Dobový průvod, hudba, divadlo, rytířská klání, středověké tržiště, to a mnoho dalšího nás čeká v sobotu 11. září při Příbramské svatohorské šalmaji.

Foto

Příbramská svatohorská šalmaj.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

„Není mnoho Příbramanů, kteří nikdy nebyli nebo by alespoň neslyšeli o akci, která nese název Příbramská svatohorská šalmaj. S pořádáním této akce začala před lety skupina Ginevra, která určila jasný směr, jímž se ubírá i současný pořadatel, tedy město Příbram. Přípravy programu jsou v plném proudu a věřím, že si 14. ročník této akce společně užijeme,“ zve na akci starosta Jan Konvalinka.

Stejně jako v předešlých letech bude akce začínat průvodem rytířů, kejklířů a hudebníků, který vyjde v 9.30 z náměstí T. G. Masaryka. Po příchodu na Svatou Horu bude program trošičku odlišný oproti předchozím rokům. „Před oficiálním zahájením nás čeká jedna významná událost, a to slavnostní žehnání poutní kopie Svatohorské Madony u Korunovačního oltáře,“ dodává Jan Konvalinka.

Samotný program s časovým rozvrhem se ještě ladí, nicméně připraven bude pódiový program plný rytířských soubojů, dětských divadel, kejklířských workshopů a středověkých kapel, mezi kterými nebude chybět BraAgas, Tempus či Ginevra. Po celý den bude probíhat program na Toufarově louce, kde své ležení bude mít spolek Rosenthal a chybět tedy nebudou ukázky řemesel, šermířské vystoupení, středověký tábor a hry pro děti.

Součástí bohatého programu je opět také Běh hasičů do svatohorských schodů. Účastníky běhu, do kterého se pravidelně hlásí také hasiči z partnerských měst, čeká 343 schodů v plné výzbroji.

Vstup na Příbramskou svatohorskou šalmaj je zdarma.

Eva Švehlová, DiS.,
tisková mluvčí


Město Příbram, Eva Švehlová, DiS. ©


Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka