www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

SZM Příbram chce vnitřní i venkovní bazén otevřít o tomto víkendu. Nad spuštěním provozů však ještě visí otazníky

2021-06-04 07:52:29 | Sportovní zařízení města Příbram, Bc. Miroslava Poláková ©

Vnitřní i venkovní provoz aquaparku nyní čeká na výsledky vzorků vody, bez nichž není možné otevřít. V případě venkovního areálu hraje také velmi významnou roli počasí.

Foto

Sportovní zařízení města Příbram, venkovní bazén.
(Foto Bc. Miroslava Poláková)

Všechny atrakce Aquaparku budou v provozu, avšak co se jejich kapacit týče, ty budou výrazně omezené.

Vnitřní bazén aquaparku je společně se všemi atrakcemi připraven na provoz, kontrola provozu ze strany KHS proběhla v pořádku a čeká se už jen na výsledky vzorků vody, které by měly přijít koncem týdne. Stejné podmínky platí i pro venkovní bazén. „Se spuštěním obou provozů počítáme v sobotu 5. června. U venkovního bazénu bude otevření záviset kromě výsledků vzorků vody také na počasí. Vzhledem k tomu, jak nízké byly doteď venkovní teploty, nemá venkovní bazén ještě zcela vyhovující teplotu, přestože je voda přihřívaná,“ říká Jan Slaba, ředitel Sportovního zařízení města Příbram, pod které oba bazény spadají.

Provozní doba vnitřního bazénu se nijak nemění, z důvodu nekonání plaveckého výcviku škol bude otevřeno pro veřejnost i v dopoledních hodinách, koná se i sobotní plavání pro seniory. Naopak v odpoledních hodinách je potřeba počítat s omezením počtu plaveckých drah, z důvodu plaveckých tréninků. Venkovní bazén bude otevřen za hezkého počasí každý den od 11:00 do 19:00 hodin. Sauna bude pro návštěvníky v provozu každé úterý pro muže a ve čtvrtek pro ženy, vždy v čase od 18:00 do 21:00 hodin. „V případě zájmu jsem připraveni provozní dobu rozšířit a přidat například společné středy,“ doplňuje Slaba. V provozu budou vířivky, parní kabina, dětský bazén i tobogany, vše je však omezeno na 30% běžné kapacity. Kapacita vnitřního bazénu je 88 osob, sauny 6 osob, z toho 4 v potírně a kapacita venkovního bazénu je stanovena na 150 osob.

Návštěvníci se u vstupu vnitřního i venkovního areálu musí prokázat platným negativním testem na přítomnost viru SARS-CoV-2 z oficiálního odběrového místa, nebo potvrzením o prodělání onemocnění covid-2 před méně než 180 dny, nebo dokladem o očkování, které musí být v první dávce provedeno alespoň před 22 dny. Zároveň návštěvník nesmí vykazovat klinické příznaky onemocnění covid-19 a v zájmu případného pozdějšího trasování kontaktů je potřeba při vstupu vyplnit čestné prohlášení. Kompletní znění podmínek pro vstup najdete na www.szm.pb.cz a u vstupů do areálů.

Od 1. 1. 2021 se měnily ceny vstupného jak na vnitřní bazén (včetně sauny), tak také na venkovní bazén. „Plošné zdražení bylo už v průběhu roku 2020 vyhodnoceno jako nezbytné, vzhledem ke stálému zvyšování celkových nákladů na provoz. Celkově však nárůst cen není tak významný. Beze změny zůstává seniorské vstupné do vnitřního bazénu a sauny,“ dodává Slaba.

Bazén se díky nucené „covidové“ odstávce znovu otevírá po téměř půl roce. „Nejen na návštěvníky, ale na celkový návrat k normálu se už moc těšíme a budeme doufat, že se tento stav nebude opakovat. Věříme, že i návštěvníci se těší k nám a přetrpí tak i současná omezení a podmínky vstupu,“ říká závěrem Slaba.

Bc. Miroslava Poláková,
tisková mluvčí,
Sportovní zařízení města Příbram


Sportovní zařízení města Příbram, Bc. Miroslava Poláková ©


REKLAMA

Město Příbram

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Aktuální jízdní řády najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka