www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Divadlo jako prádelna špinavých peněz

2020-02-26 09:13:46 | Divadlo Antonína Dvořáka, Andrea Vasilová ©

První premiérovou inscenací v letošním roce je bláznivá situační komedie ze současnosti Špinavý obchod. Inscenace svým žánrem bude trochu připomínat Habaďůru.

Foto

Zleva Eliška Nejedlá a Kryštof Grygar.
(Zdroj foto Divadlo Antonína Dvořáka)

Mandy a Tania jsou dvě tanečnice z londýnského nočního klubu. Děj celé hry se odehrává v bytě jedné z nich. Jeho majitelem je však mafián Velký Mack, který jej využívá i k praní špinavých peněz.

Dramaturgyně Pavlína Schejbalová prozradila: „Děj začíná tím, že se ráno v bytě vzbudí dva lidé, kteří se tam vůbec vzbudit neměli. Jsou nazí a překvapení. Jedna z postav je tanečnice Mandy a na gauči se vedle ní probudí mladý kluk Larry. Oba se krátce předtím seznámil v nějakém baru. Mandy se vyděsí, protože každou chvíli má přijít Velký Mack. Larry samozřejmě nestíhá odejít. V té chvíli se roztáčí kolotoč různých situací, všelijakých záměn lidí.“

Autorem hry je britský dramatik, spisovatel a herec Robin Hawdon. Jeho hry jsou považovány za nejlepší situační komedie, moderní frašky. Nejslavnější je určitě Dokonalá svatba, která je uváděna doslova po celém světě.

Pod taktovkou Milana Schejbala se v rolích představí také oba noví členové hereckého souboru Lucie Valenová a Kryštof Grygar. V dalších rolích uvidíte Elišku Nejedlou, Vladimíra Seniče, Petra Floriána, Roberta Tylečka a Petra Bednáře.

První premiéru můžete vidět ve čtvrtek 27. února od 19 hodin. Druhá premiéra následuje v pátek 28. února, také od 19 hodin.

Zleva Vladimír Senič a Petr Florián.
(Zdroj foto Divadlo Antonína Dvořáka.)
Zleva vidíme Roberta Tylečka, Petra Bednáře, Lucii Valenovou, Elišku Nejedlou a Petra Floriána.
(Zdroj foto Divadlo Antonína Dvořáka.)


Divadlo Antonína Dvořáka, Andrea Vasilová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Věnujte prosím pozornost jízdním řádům, platným v době Nouzové stavu, které najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka