www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Z oslavy se stává hostina dravců

2019-10-16 08:50:54 | Divadlo Antonína Dvořáka, Andrea Vasilová ©

První poprázdninovou premiérou je drama s prvky černé komedie Hostina dravců. Inscenace se odehrává v Paříži jednoho dne roku 1942. Ve Francii zrovna zuří druhá světová válka. A i v této nelehké době se v jednom bytě schází skupinka sedmi přátel, aby oslavili narozeniny okouzlující Sofie, manželky knihkupce Victora Pélissiera.

Foto

P. Honzík, M. Dusbaba, R. Švec, M. Timková a J. Konečný.
(Zdroj foto: Divadlo Antonína Dvořáka)

Na oslavě vládne dobrá nálada, dokud ji nepřeruší výstřel z ulice. Dva němečtí důstojníci jsou před domem zastřeleni neznámými pachateli a do domu vtrhne gestapo. V rámci odvety Němci odvádějí z každého bytu dvě osoby jako rukojmí, které s největší pravděpodobností čeká smrt. Gestapo vede major Kaubach, který patří k zákazníkům knihkupce Pélissiera. Ten majiteli bytu a jeho přátelům sdělí, že mají dvě hodiny na to, aby si rukojmí ze svého středu vybrali sami. V této chvíli se oslava mění na „hostinu dravců“ a boj o život. Divák se stává svědkem chování lidí v extrémně vypjatých situacích.

Hostina dravců získala řadu ocenění. Autorem je francouzský dramatik a úspěšný prozaik arménského původu Vahé Katcha. Inscenace okouzlila Paříž, kde dosáhla 600 repríz a v roce 2011 získala prestižní cenu Moliére.

Na režijní židli se do našeho divadla vrací Martin Vokoun. Dramaturgii má na starosti Kateřina Fixová a hudbu zkomponoval Zdeněk Dočekal. V sedmi herecky vyrovnaných rolích uvidíte Radomíra Švece, Moniku Timkovou, Jana Konečného, Petra Floriána, Pepu Honzíka, Annu Fixovou, Martina Dusbabu a Lukáše Typlta.

Hostinu dravců premiérově uvádíme ve čtvrtek 17. října od 19 hodin a druhou v pátek 18. října také od 19 hodin.

P. Florián, J. Konečný, L. Typlt, M. Dusbaba a M. Timková.
(Zdroj foto: Divadlo Antonína Dvořáka)


Divadlo Antonína Dvořáka, Andrea Vasilová ©


Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram
MHD Příbram - jízdní řády

Věnujte prosím pozornost jízdním řádům, platným v době Nouzové stavu, které najdete ZDE.

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka