www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Zveme vás do křesel k teplému čaji, kávě, vínu, ale hlavně na film

2019-02-05 10:29:56 | MIMOCHODEM, Libor Michvocík ©

Ve čtvrtek 14. února od 18 hodin dáváme v Čajovně Na Zemi časosběrný dokument Kristiny Vlachové KAUZA UHERSKÉ HRADIŠTĚ. Následovat bude beseda s režisérkou, kterou povede spisovatel Marek Toman. Sálek u kamen v čajovně má omezenou kapacitu, doporučujeme předprodej lístků viz plakát.

Kristina Vlachová patří k filmovým dokumentaristům, kteří se soustřeďují na závažná historická témata, v naší společnosti stále ještě kontroverzní. Deset let se zabývala případem tří vyšetřovatelů StB z Uherského Hradiště - Aloise Grebeníčka, Vladimíra Zavadílka a Ludvíka Hlavačky. Od roku 1994 byli stíháni za mučení politických vězňů v době socialistického režimu. Vznikl časosběrný dokument, který zaznamenal osobní svědectví řady někdejších politických vězňů a zachytil složitý vývoj celého případu.

Dramaturgyně a scénáristka Kristina Vlachová se mohla věnovat své profesi až po roce 1989. Poté pracovala ve Filmovém studiu Barrandov, působila v České televizi, byla členkou Rady Českého rozhlasu a spolupracovnicí Rádia Svobodná Evropa. Zabývala se mj. příběhy vězňů komunismu z Jáchymova, Leopoldova i z Vojny u Příbrami, převaděče politických uprchlíků Jana Hasila („krále Šumavy“), justičně zavražděného generála Heliodora Píky i příběhem Jana Palacha. Spolupracuje s nadací Člověk v tísni.

V úterý 5. března se můžeme potkat příbramském kině, kde nám promítnou CHVILKY - režijní celovečerní debut Beaty Parkanové.
Ve hvězdně obsazeném vztahovém snímku excelují všichni herci. Jenovéfy Bokové, v hlavní roli Anny, si všimli až v Praze, když získala Cenu filmové kritiky a nominaci Českého lva za hlavní roli.
A jako v předchozím případě, opět vám v následné diskusi představíme režisérku Beatu Parkanovou, se kterou přijede(možná) i představitelka hlavní role.

Předprodej v kině. Těšíme se na vás.

Chvilky (2018) CZ HD trailer
MIMOCHODEM, Libor Michvocík ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka