ZŠ Příbram - Březové Hory mezi nejlepšími v ČR

2018-06-22 08:40:09 | ZŠ Březové Hory, Mgr. Miloslav Lundák, Mgr. Josef Strejc ©

Již 21. ročníku turnaje McDonald´s Cup v minifotbale mladších žáků 1. stupně základních škol se v Ústí nad Labem zúčastnili po náročných vyřazovacích bojích i žáci březohorské školy. Turnaj, který je svojí masovostí největší v Evropě, je mezi dětmi velmi populární.

Foto

(Foto ZŠ Březové Hory)

Základních kol se na území celé ČR účastní přes 4000 škol a pouze nejlepších 16 z nich se sjíždí každoročně na Svátek fotbalu – mistrovství ČR škol. Březohorská škola si po vítězství v krajské finále ve Vlašimi vedla velmi udatně i na Svátku fotbalu.

Po vítězstvích ve skupině 3:1 nad domácím Ústím, 6:1 nad Libercem a 3:2 nad Zlínem si příbramští vybojovali postup do čtvrtfinále proti vždy silné Plzni. Po výborném výkonu ji rozdrtili 5:0 a zajistili si tak postup mezi 4 nejlepší školy v ČR.

V semifinále se jim proti obhájci titulu z Hradce Králové už tolik nedařilo a v bojovném a vyrovnaném utkání nakonec podlehli 0:3.

V boji o 3. místo už chyběli nelepším hráčům síly a březohorští žáci tak prohráli s Olomoucí 1:4.

I tak patří 4. místo v České republice k velkým úspěchům a je třetím nejlepším umístěním příbramských žáků v historii tohoto turnaje.

Mgr. Miloslav Lundák

ZŠ Březové Hory před kamerami ČT sport

Fotbalová škola z Březových Hor slavila nečekaný úspěch ve volejbale. Cestou do republikového finále musela přejít i přes několik škol z celé republiky, které se specializují na volejbal.

Kolo první, okresní soutěž. Ve finále nás čekala první volejbalová škola, a to ZŠ Příbram pod Svatou Horou. Po dobrém výkonu, jasná výhra 2 : 0 na sety.

Kolo druhé, krajské finále. Do Neratovic se probojovaly i dvě volejbalové školy, které loni bojovaly o titul na mistrovství republiky škol – ZŠ Kolín a ZŠ Odolena Voda. Ve skupině jsme porazili ZŠ Kolín po strhujícím zápase 2:1. Poté jsme v semifinále lehce porazili Kladno. Ve finálovém utkání nám Kolín oplatil porážku ze skupiny, ale nám to nevadilo, jelikož do kvalifikace postupovali oba finalisté.

Kolo třetí, kvalifikace a další volejbalová škola, tentokrát České Budějovice. Po horším rozjezdu jsme Budějovice opět jasně přehráli a vyhráli 2:0. Druhý soupeř ze Strašnic byl slabší a nedosáhl ani na 10 bodů v setu.

Dvoudenní finálový turnaj, Karlovy Vary. Mistrovství ČR základních škol, kterého se účastnilo 6 nejlepších škol, ze všech koutů republiky. Už postup byl obrovský úspěch, pohádkový sen pokračoval dál. V těžké skupině B jsme nejprve porazili pražskou volejbalovou základní školu, po výborném výkonu 2:0. Souboj o první místo ve skupině se ZŠ Znojmo byl velmi vyrovnaný. Povedl se nám velký obrat ve zkráceném třetím setu (z 3:11 na 15:13) a v souboji o první místo ve skupině jsme vyhráli 2:1. První den jsme tedy zakončili veleúspěšně. Druhý den v semifinále jsme v pohodě přehráli ZŠ Liberec a těšili se na finále.

Finále, zápas, který vysílala živě Česká televize. Pro kluky krásný sportovní zážitek, který si budou ještě dlouho pamatovat. Soupeř ZŠ Znojmo, družstvo které jsme ve skupině porazili. Kluci se snažili, bojovali, ale bohužel na soupeře to tentokrát nestačilo. Nicméně druhé místo patří mezi největší úspěchy školy. Šikovní kluci z Březových Hor ukázali, že jsou dobří nejen ve fotbale a futsale (mistři ČR), ale i ve volejbale. Dále velmi dobré výsledky prokazují i v atletice (6. místo z MČR v atletickém čtyřboji nebo 10. místo v atletickém Poháru rozhlasu), přespolním běhu (dvojnásobní mistři ČR), florbale a basketbale (účasti na krajských finále). Letos jsme si nasadili laťku hodně vysoko a bude velmi těžké jí příští rok překonat. Přesto v to věříme a v hodinách tělocviku na tom budeme tvrdě pracovat.