www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Známý muzikál v retro podobě

2018-12-04 07:25:31 | Divadlo Antonína Dvořáka, Andrea Vasilová ©

Příbramské divadlo se připravuje na poslední premiéru letošního roku. Ve čtvrtek 6. prosince a v pátek 7. prosince premiérově uvede muzikál Dáma na kolejích. Jak už název napovídá, půjde o retro muzikál známého filmu z 60. let.

Foto

Dáma na kolejích.
(Foto Divadlo Antonína Dvořáka)

Hlavní hrdinkou je ušlápnutá tramvajačka Marie, která jednou na ulici spatří svého manžela, jak se líbá s atraktivní slečnou. V šoku vybere všechny úspory z vkladních knížek a začne od základu měnit nejen svůj vzhled, ale i celý život.

„Dáma“ se však dříve než ve filmu objevila na divadelních prknech. Bylo to na světové premiéře v brněnské Redutě v červnu 1966. Filmová premiéra se konala skoro o čtyři měsíce později, 30. září 1966. Na filmovém zpracování se kromě režiséra Ladislava Rychmana podíleli také scénárista Vratislav Blažek a skladatelské trio Jiří Malásek, Jiří Bažant a Vlastimil Hála.

Tuto slavnou filmovou muzikálovou předlohu pro příbramské divadlo připravil podle vlastní adaptace herec a režisér Lumír Olšovský. Na téma zrady, emancipace, prozření a hlavně lásky nahlíží s nadsázkou a laskavým humorem. V inscenaci nechybí taneční čísla, o hudební stránku se postará kapela příbramského divadla Los Trumberos.

V rolích uvidíte Lucii Pernetovou, Jiřího Vojtu, Ivanu Krmíčkovou, Vladimíra Seniče, Annu Fixovou, Martina Dusbabu, Petra Floriána, Jana Konečného, Filipa Müllera, Jaroslava Someše, Roberta Tylečka, Lukáše Typlta, Kateřinu Fixovou, Helenu Karochovou, Elišku Nejedlou, Moniku Timkovou a další.


Divadlo Antonína Dvořáka, Andrea Vasilová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka