www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Známe vítěze moučníkové soutěže!

2018-10-30 09:30:17 | Tereza Todorová ©

Každý rok připravujeme v Památníku Karla Čapka ke Dni Středočeského kraje 28. října tradiční moučníkovou soutěž. Tento rok nám počasí skutečně nepřálo, pršelo a mrzlo, až jsme se báli, že soutěžit nikdo nepřijde. Nakonec se ale se svými dobrotami přišlo pochlubit sedm soutěžících a spolu s ochutnavači nás bylo téměř ke čtyřicítce.

Foto

(Zdroj foto Tereza Todorová)

Jako doprovodný program jsme připravili přednášku Kateřiny Försterové, kterou možná znáte z Čajovny Dobříš, "Já a můj život bez obalu". Přednáška se věnovala problematice konzumního způsobu života a s ním spojenou nadprodukcí zbytečných obalů, především plastů, a návštěvníkům přinesla spoustu užitečných rad, jak se těmto obalům vyhnout. Přednáška byla navíc doplněna výrobou voskovaných ubrousků, které slouží jako báječný a ekologický obal třeba pro vaší svačinu. O jejich výrobu byl velký zájem.

Potom už se ochutnávalo a hlasovalo a vítězem letošního ročníku se staly mladé pekařky Bára Krejzová a Anička Melicharová, které svými čokoládovými košíčky s malinou přímo očarovaly všechny přítomné. Na druhém místě se umístila Michaela Wallenfelsová s nadýchaným domácím medovníkem a třetí místo vybojovala Jana Hovorková s čokoládovými kuličkami zdobenými vlašským ořechem.

Vítězům gratulujeme a všem účastníkům soutěže děkujeme!


Tereza Todorová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka