www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Žít, či nežít

2018-06-13 17:22:03 | Ing. Jindřich Vařeka ©

Když jsme před třemi lety začali připravovat oslavy 800 let, tehdy poprvé jsme si začali lámat hlavu se dvěma problémy. Tím prvním bylo, jak vymyslet program pro pobavení všech věkových skupin obyvatel. Tento úkol šlo splnit díky kreativitě a píli organizátorů. Tím druhým problémem ovšem bylo, kde na tuto kreativitu vzít peníze.

Foto

Starosta Příbrami Ing. Jindřich Vařeka.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Až časem jsme získali zkušenosti a naučili jsme se obojímu. Po velkých městských oslavách 800 let, byly položeny základy k řadě městských akcí, které se stávají každým rokem navštěvovanějšími a většími. Připomeňme si namátkou: Mikuláš, Čarodějnice, Ples seniorů, Den bezpečné Příbrami, Svátek seniorů a další. Loňský rok vyvrcholil „Velkým dnem sportu“, kterého se zúčastnily nejen tisíce dětí, ale i jejich rodičů. Myslím, že jen stěží kdy bude překonána monstrózní „Krampus show“, které se zúčastnilo ke dvaceti tisícovkám Příbramanů a přespolních.

A kde se na to všechno vzaly peníze? Dílem od města, ale také velkým dílem od sponzorů, zpravidla příbramských podnikatelů, kteří po létech našli cestu k radnici a myslím, že i důvěru. Vždyť pokud by tomu tak nebylo, jen stěží by věnovali na zábavu Příbramanů miliony. Patří jim velký dík za podporu města, ve kterém jejich zaměstnanci žijí.

Jak už to v životě chodí, to co je jedněmi oceňováno, to je druhými zatracováno. Například politické uskupení „Šance pro Příbram a STAN“ dává hlasitě najevo, že šancí na sportovní a kulturní zážitky pro Příbramany už bylo víc než dost. Podle nich „to současné vedení nemyslí (s pořádáním kulturních a společenských akcí) upřímně a snaží se tím odvést pozornost obyvatel od neřešených problémů města“.

Každý můžeme svět vidět jinak, však jedno platí stále: „Kam síla se pne, tam svět se hne“. Pokud ona síla, ona osobní nezměrná energie a enthuziasmus organizátorů vymizí, skončí i městské akce stejně tak rychle jako začaly.

Ať už tak či onak, ať jste rockeři nebo diskomilovníci, ať jste sportovci anebo peciválové, ať jste milovníci dobrého piva anebo asketici, na letošní červen se můžete těšit všichni. Příbram není město duchů, Příbram konečně žije a snad to bude trvat déle než do švestek.

Váš starosta

(Redakce: Tento článek je zveřejněn jako odpověď ve smyslu §10 zákona č. 46/200 Sb., o právech a povinnostech při vydávání periodického tisku a o změně některých dalších zákonů - tiskový zákon, v platném znění)

Den čarodějnic
Den sportu
Krampus
Skatepark
Skluzavka
Den seniorů


Ing. Jindřich Vařeka ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:Alena Vloženo: 2018-06-15 20:53:24 IP: 37.188.145.***
To co nám předvedl starosta se svým týmem je naprosto úžasné. a věřím, že kdyby bylo více peněz nenašel by se ve městě žádný problém. Jen návštěva Nováku je zážitek a to je jen zlomek. A je jen na nás voličích dát současnému vedení šanci pokračovat v započaté cestě.
Autor:Jana Vloženo: 2018-06-15 11:04:12 IP: 109.72.4.***
Kdo nechce vidět nevidí, kdo nechce slyšet neslyší, tak by se dalo pokračovat.V některých příspěvcích se objevuje teze, že se musí vše udělat tak , aby se vyhovělo všem.Pro normálního inteligentního občana je naprosto srozumitelné, že to nelze. Jsou vize, které jdou naplnit postupně, dále jsou věci neodkladné a pak strategické. Každý s nás vnímá jinou prioritu , jiné souvislosti i případný efekt.Současná radnice uchopila věci společné svým způsobem a výsledky jsou měřitelné i dokazatelné.Já jsem velmi spokojena s oživením Příbrami a věřím , že v budoucnu začne radnice řešit i další bolesti města. Výstavbu startovacích bytů pro rodiny s dětmi, kteří pracují a chtějí pracovat, podpora i stávajících podniků s cílem vytvořit širokou pestrost pracovních míst, aby se snížila nutnost dojíždění i vystěhovávání z Příbrami.Po létech stagnace pod vedením p. Vacka,Řiháka se město opět nadechuje ekonomicky společensky, kulturně, sportovně... a kdo nechce pochopit nepochopí..
Autor:Zdeněk Šlehofer st. Vloženo: 2018-06-14 12:31:53 IP: 176.98.110.***
Ale, ale pane Kalino. Práce pana místostarosty Švendy byla velice často pro naše město prospěšná. Hudební festival a sportovní dění bezpochyby. Akce na Facebooku naštěstí nesledují všichni a činnost stávající koalice zhodnotíme volebními výsledky. Osobně jsem se stávající radnicí spokojený a nechci návrat předešlých reprezentantů.
Autor:Jan Kalina Vloženo: 2018-06-14 08:45:32 IP: 46.135.73.***
Hlavně pozor, aby se u toho nezačal fotografovat pan Švenda. Jeho Facebook je lačný po cizích úspěších.
Autor:Vladimír Karpíšek Vloženo: 2018-06-14 08:36:56 IP: 80.188.29.***
Pane starosto, udělali jste obrovský kus práce a za to Vám a Vašemu týmu veliké díky! Jsem hrdý, že můžu žít ve městě, kde je vidět pokrok na každém kroku a které po letech skutečně ožilo. Jen tak dál!!!!!!! A o jedno Vás prosím...nenechte se odradit rádoby spasitelů, kteří si myslí, že by to mohli dělat lépe. Oni si zřejmě neuvědomují, že to není jen práce, ale je to poslání!!! Díky.
Autor:Světoběžník Vloženo: 2018-06-14 08:09:23 IP: 105.80.120.***
Vážený pane starosto, každý z nás má práce až nad hlavu. Když jsem zrovna v Příbrami, rád se chodím dívat na Novák, jak práce pokročily. Rekreace a trocha té zábavy, to jsou věci, které k odpočinku a povzbuzení mysli potřebujeme. Zvlášť my, bývalí uraňáci, kterým už není dvacet a sem tam nám už loupe v zádech. Myslím, že se ukazuje, že je to dobrá cesta, kterou jste zvolil. Zvolil k oživení města, které to oživení už dlouho dlouho nutně potřebuje. Takže vděčný dík a rozhodně se nenechte těmi několika zoufalci otrávit.
Autor:Karel Vild Vloženo: 2018-06-14 07:57:40 IP: 85.247.2.***
Pane starosto na jiném servru jsem četl,že toho děláte málo a většinu zásluh na tom má Šance v čele s panem Králem. Prý až bude starostou , tak se teprve budou dít věci.
Autor:Martina H. Vloženo: 2018-06-13 23:35:48 IP: 109.72.12.***
Pane starosto, kdo chce vidět ten obrovský kus práce ve všech směrech který je za vámi, tak ho určitě vidí. Já děkuji a smekám. Ten kdo nechce vidět tak prostě nevidí, jeho škoda.

REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

Doporučujeme!

Spolek ve čtvrtek

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka