www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Zážitkový den se středočeskou policií

2019-06-28 08:46:46 | PČR, por. Bc. Zdeněk Chalupa ©

Policisté z Krajského ředitelství policie Středočeského kraje přivítali ve středu letošního 26. června třídu studentů pátého ročníku víceletého kladenského gymnázia, jejíž žák se umístil na výherním místě v soutěžním on-line kvízu projektu „Kraje pro bezpečný internet (KPBI)“. 

Foto

Zážitkový den se středočeskou policií.
(Foto PČR)

Projekt KPBI je výsledkem iniciativy Asociace krajů ČR spojené s úsilím zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. Jednou z částí projektu je i soutěž o věcné ceny prostřednictvím on-line kvízů s tematikou internetové bezpečnosti. Pořadatelem a organizátorem soutěže žáků základních a středních škol jsou kraje zapojené do zmiňovaného projektu.

V rámci Konference projektu Kraje pro bezpečný internet, která se uskutečnila 4. února letošního roku na Ministerstvu vnitra ČR, proběhlo celorepublikové finále Kvízu PLUS s následným vyhlášením vítězů soutěže. Jedním z oceněných byl i student víceletého kladenského gymnázia Ondřej Pekárek, který si převzal jednu z cen v podobě poukazu na „zážitkový den s Policií ČR“ udělený policejním prezidentem.  Tato odměna se vztahovala jak na samotného vítěze soutěže, tak i na spolužáky z jeho třídního kolektivu.

Během středečního „zážitkového dne“ se studenti seznámili s činností příbramských policistů, výstrojí,  jakož i služebními dopravními a technickými prostředky, které využívají při výkonu služby, a samozřejmě měli možnost navštívit i samotnou lokalitu chráněné krajinné oblasti Brdy.

Velký zájem byl o policejní bezpilotní prostředky - drony, které středočeská policie využívá nejen k hlídkové činnosti v CHKO a rekreačních oblastech, ale i v rámci dalších činností, jako jsou například pátrací akce po pohřešovaných osobách v nepřehledných a těžko přístupných místech, k monitorování dopravní situace a plynulosti silničního provozu, spojené například s odhalováním dopravních přestupků neukázněných řidičů. Bezpilotní prostředky policisté nasazují i při dokumentování dopravních nehod a jiných závažných událostí.

Využití bezpilotních prostředků - dronů v CHKO Brdy.
(Foto PČR)


PČR, por. Bc. Zdeněk Chalupa ©


REKLAMA

Město Příbram

REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka