www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

ZAT slavil 55 let, nechyběl ohňostroj ani videomapping

2017-09-21 08:41:49 | ZAT a.s., Denisa Ranochová ©

Padesát pět let je významným mezníkem nejen v lidském životě, ale i v působení firmy na trhu. Obzvláště, pokud se jako příbramský ZAT pohybuje v segmentu automatizace. Tento obor totiž začal vznikat v 60. letech minulého století. ZAT tak patří k zakladatelům automatizace ve světě. Za tu dobu dala firma práci 28 000 zaměstnancům především v Příbrami. I když firma otevřela před deseti lety také pobočku v Plzni, kde jinde, než v Příbrami, by měly oslavy probíhat.

Foto

(Zdroj foto: ZAT a.s.)

Den D nastal v polovině září, kdy se sešlo všech 350 zaměstnanců v příbramském areálu. Kromě narozeninové party si pracovníci také prohlédli tři zrekonstruované výrobní haly včetně školicího a sociálního zázemí pro zaměstnance a partnery firmy. Novinkou byl také showroom ve vestibulu hlavní budovy, kde je nově k zhlédnutí průřez 55letou historií vývoje řídicích systémů z pera zaťáckých inženýrů. Investice 12 milionů korun šla tentokrát především do jejich zázemí.

„I když při oslavě spadlo pár kapek, brali jsme je jako kapky štěstí. Vždyť která z českých firem z oblasti energetiky může říci, že se jí daří tak dobře, jako nám,“ říká Vladislava Česáková, členka představenstva ZAT. K dobrému jídlu a pití hrála kapela Signál, večerní videomapping s historií ZAT a závěrečný ohňostroj byly příjemným překvapením na závěr.

Pojďte s námi tvořit budoucnost
ZAT dodává své řídicí systémy a know-how do 60 zemí světa, nabízí tak možnost pracovně procestovat celý svět. Zároveň poskytuje svým zaměstnancům v Příbrami i Plzni špičkové zázemí. „Stále hledáme lidi, kteří se nebojí výzev. Nabízíme práci šikovným programátorům, projektantům, zkušebním technikům i vývojářům. Přijímáme také absolventy vysokých a středních škol,“ upřesňuje Vladislava Česáková.

Co ZAT vlastně vyrábí?
Webové stránky prozrazují, že se ZAT zabývá vývojem, výrobou a nasazením řídicích systémů pro energetiku a průmysl. Ne všichni vědí, co si pod těmito pojmy představit. Přitom s produkty této ryze české společnosti se Češi setkávají denně. „Pokaždé, když otočí vypínačem nebo postaví konvici s vodou na kafe, nasednou do tramvaje nebo vlaku či si zpříjemní večer při skvělé hře v divadle s otáčivým jevištěm. Řada českých klasických elektráren i obě jaderné elektrárny totiž používají náš řídicí systém,“ upřesňuje Ivo Tichý, člen představenstva ZAT.

Firma také dodává řídicí systémy a dispečinky pro vlaky, tramvaje či metro nejenom v České republice. S know-how zaťáckých vývojářů a techniků se setkáte, budete-li cestovat čínským metrem, jedním z nejrychlejších rychlovlaků na světě, KTX v Jižní Korey nebo tureckými drahami. Fajnšmekři obřích aut ocení jedny z největších trucků světa od firmy Liebherr, které se používají při povrchové těžbě v USA nebo ve Španělsku. Řízení pohonu elektromotoru každého kola obstarala právě česká společnost ZAT.

Společnost ZAT a.s. je nejstarší českou firmou v oboru automatizace technologických procesů s 55letou historií. Je uznávaným dodavatelem zejména v oborech jaderné energetiky, klasické energetiky, povrchové těžby a dopravy surovin, plynárenství, dopravy a průmyslových procesů. Firma sídlí v Příbrami a má pobočky v Plzni, na Slovensku a na Kubě. Disponuje vlastním vývojem, projekcí, výrobou, instalací i servisem elektronických zařízení, řídicích systémů a jejich komponent. Je také certifikovaným výrobcem zdravotnických přístrojů.


Večerní nebe v Příbrami rozzářil ohňostroj i videomapping. Jeden z největších zaměstnavatelů v Příbrami, společnost ZAT, slavila se svými zaměstnanci 55 let. Za tu dobu firma dala práci na 28 tisícům Příbramáků.

Zároveň představila nové výrobní prostory, které slavnostně otevřel starosta města pan Jindřich Vařeka. Investice ve výši 12 milionů korun šla tentokrát především do zázemí zaměstnanců.

Akce se zúčastnil a zároveň odmoderoval odpolední společenskou část diváky oblíbený Michal Jančařík, který by se dal nazvat „rodinným přítelem“ ZAT.


ZAT a.s., Denisa Ranochová ©


REKLAMA

Šance pro Příbram

REKLAMA

ČSSD

REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka