www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Zastupitelstvo Středočeského kraje zvolilo nové vedení Rady kraje a nové předsedy svých výborů

2017-10-26 08:30:30 | Středočeský kraj, TZ ©

Zastupitelstvo Středočeského kraje rozhodlo v úterý 24. října 2017 o změně vedení Rady Středočeského kraje a o novém obsazení dalších volených orgánů kraje, jimiž jsou výbory zastupitelstva. Stalo se tak poté, co bylo bývalým koaličním partnerům z hnutí STAN, ODS a Nezávislým Středočechům hnutím ANO 2011 v pondělí oznámeno, že s nimi vypovídá dosavadní koaliční smlouvu.

Foto

Středočeský kraj.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Zastupitelé rozhodovali o novém vedení Rady kraje a výborů zastupitelstva již na půdorysu nové koaliční dohody uzavřené hnutím ANO 2011, ČSSD a KSČM.

S uzavřením nově uzavřené koaliční dohody seznámila zastupitele v úvodu jednání hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. V pětašedesátičlenném zastupitelstvu bude mít nová koalice většinu 35 hlasů (ANO 16 mandátů, ČSSD 11 mandátů a KSČM 8 mandátů).

Během následujícího jednání zastupitelé odvolali k 24. říjnu 2017 sedm členů Rady Středočeského kraje za STAN (Věslav Michalik, Vít Rakušan, Martin Macháček, Ivo Šanc), ODS (Jan Skopeček, Martin Kupka), Nezávislí Středočeši (1) a zvolili nové složení Rady kraje k 25. říjnu 2017. Zároveň stanovili oblasti působnosti a kompetence jednotlivých členů Rady a nově také (namísto čtyř) pouze dvou náměstků hejtmanky takto:

* Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011), hejtmanka, oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu
* Miloš Petera (ČSSD), statutární náměstek hejtmanky, člen rady pro oblast životního prostředí a zemědělství
* Gabriel Kovács (ANO 2011), náměstek hejtmanky, člen rady pro oblast financí a evropských fondů
* Karel Horčička (ČSSD), člen rady pro oblast kultury a památkové péče
* Zdeněk Seidl (ČSSD), člen rady pro oblast školství
* Aneta Heřmanová (ČSSD), členka rady pro oblast sociálních věcí
* Josef Řihák (ČSSD), člen rady pro oblast investic a veřejných zakázek
* Tomáš Beneš (ANO 2011), člen rady pro oblast majetku
* Jaroslava Němcová (ANO 2011), členka rady pro oblast zdravotnictví
* František Petrtýl (ANO 2011), člen rady pro dopravu
* Robert Bezděk (ANO 2011), člen rady pro oblast bezpečnosti a ICT

V nové jedenáctičlenné Radě kraje tak podle rozhodnutí zastupitelů k 25. říjnu 2017 usedne šest členů za hnutí ANO 2011 a pět za ČSSD. Zastupitelé KSČM, třetího koaličního partnera, ve svém prohlášení uvedli, že jejich partneři akceptovali priority KSČM. „Jedná se skutečně o podporu na základě našich programových principů,“ konstatoval předseda zastupitelů KSČM Zdeněk Štefek.

Zastupitelé také stanovili počet uvolněných členů zastupitelstva na celkem 16, z toho počet uvolněných členů Rady kraje je 10. Neuvolněným členem Rady kraje je radní Robert Bezděk (ANO 2011). Zbylých šest uvolněných zastupitelů bude vykonávat funkce předsedů výborů zastupitelstva.

Zastupitelé v rámci svého rozhodování o podobě nového vedení kraje dále odvolali současné předsedy a členy výborů Zastupitelstva Středočeského kraje a zvolili nové předsedy šesti výborů zastupitelstva v následujícím obsazení:

* Jiří Peřina (ČSSD), předseda Výboru finančního
* Milan Němec (ČSSD), předseda Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost
* Karel Filip (ČSSD), předseda a člen Výboru sociálních věcí
* Ivan Cinka (KSČM), předseda výboru pro dopravu
* Blanka Žánová (ANO 2011), předsedkyně Výboru pro tělovýchovu a sport
* Zdeněk Štefek (KSČM), předseda Výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch

Předseda sedmého výboru zastupitelstva, Výboru kontrolního, nebyl během dnešního jednání zastupitelstva zvolen. Zastupitelé neschválili do této funkce hnutím STAN navrženého bývalého radního Martina Macháčka.

Proporcionální zastoupení ve výborech zastupitelstva bude podle vyjádření hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové řešeno při dalších jednáních a bude předloženo na jednání zastupitelstva 5. prosince. „Stejně tak bude zastupitelům v ten samý termín předloženo Programové prohlášení nové koalice,“ upřesnila hejtmanka Pokorná Jermanová.


Středočeský kraj, TZ ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:tonda Vloženo: 2017-10-29 07:47:47 IP: 176.98.110.***
p.Vacek zase perlí achjo
Autor:Bureš Vloženo: 2017-10-27 11:31:12 IP: 188.120.216.***
Není trdlo jako trdlo eštĕbude veselo, do Přibrami penízku treba,starosta od valu ženíškovä taky,sorryjako,učelovka a tradičný strany:-)
Autor:IT Vloženo: 2017-10-26 18:14:39 IP: 176.62.232.***
Copak copak,ze by ten Řihák nebyl zas takový z minulosti upatlany trdlo jak se nám tu snaží starosta a spol namluvit??? To by mu asi jejich šéfové nesvěřili investice, ze jo pánové o)))
Autor:Martin Vloženo: 2017-10-26 16:56:41 IP: 109.72.4.***
S velkými talenty příbramské politiky se nám zde evidentně roztrhl pytel. Potřebovali by ve volbách nějak docenit, jinak se nám kluci budou plácat po zádech jenom mezi sebou. A to by byla pro Příbram opravdu nedozírná škoda.
Autor:Josef Vacek Vloženo: 2017-10-26 16:45:05 IP: 176.98.110.***
Josef Řihák je velký talent příbramské politiky. Není naivní a hned tak někomu neskočí na "špek". Občas je tvrdohlavý a někdy se nechává unášet emocemi, Vyniká však citem pro situaci a pozná, kdy zaútočit, stejně jako tuší kdy couvnout. Našel si osobitou cestu k partnerům jak v politice, tak k novinářůmi v médiích. Jeho charakteristickým politickým rysem je zemitost, hlučnost, pragmatismus a schopnost „postarat se“. Éra komplikovaných intelektuálů na hejtmanství skončila po pouhém roce, tito sebevědomí mladí muži prohráli hned svou první velkou hru patriotů. A najednou se objevil prostor, který mnohokrát karikovaný a kritizovaný exstarosta, exhejtman a exsenátor Josef Řihák brilantně využil. A rázem se stal jednou z hlavních postav v příběhu, ve kterém se hraje s mimořádně vysokými kartami.
Autor:S930 Vloženo: 2017-10-26 15:07:02 IP: 109.72.5.***
Tak větší masakr než Řihák v investicích a veřejných zakázek snad už být nemůže. Nebo jo ?
Autor:Martin Vloženo: 2017-10-26 14:32:13 IP: 109.72.4.***
V této republice je možné opravdu úplně všechno, po sněmovních volbách se už nedivím ničemu, tedy ani tomu, že příbramský kozel nadále zastává místo zahradníka....

REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka