www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Výměnné stáže ve Francii

2018-05-16 07:15:00 | Integrovaná střední škola hotelového provozu, obchodu a služeb Příbram, Mgr. Jarmila Krůtová ©

Integrovaná střední škola hotelového provozu, obchodu a služeb Příbram (ISŠ HPOS) již několik let spolupracuje a zajišťuje výměnné pobyty (odborné stáže) s francouzskou školou v Toulousse. V letošním školním roce odjíždí v červnu čtveřice žáků z ISŠ HPOS Příbram na čtyřtýdenní odbornou stáž do Francie. Zde budou vykonávat praxi v hotelu Mediterranne v Lourdech, a to na různých pozicích (číšníci, servírky, pokojské aj.)

Foto

Hotel Mediterranne v Lourdech.
(Zdroj foto: Integrovaná střední škola hotelového provozu, obchodu a služeb Příbram)

Francouzští studenti jezdí na stáž do pražských hotelů VIENNA HOUSE ANDELS PRAGUE a VIENNA HOUSE DIPLOMAT PRAGUE. Tyto výměnné pobyty jsou výbornou pracovní i osobní zkušeností pro každého (nejen studenta), jde i o poznání kultury a zvyků dané země. Možná právě to bylo podnětem pro francouzské studenty Alice Cartwright a Maël Palumbo, kteří se rozhodli zkusit nové pracovní i životní zkušenosti v hotelech v Praze.

Alice Cartwright byla na stáži v hotelu Diplomat již před dvěma lety (2. 5. – 21. 8. 2016). Na začátku roku projevila zájem pracovat v Praze a nyní je již několik měsíců zaměstnaná v hotelu VIENNA HOUSE ANDELS.

Také Maël Palumbo vykonával stáž v hotelu Andels, a to v termínu 1. 5. – 20. 8. 2017. Nyní musí nejprve uzavřít studium ve Francii a poté v létě nastupuje jako kmenový zaměstnanec rovněž do VIENNA HOUSE ANDELS.

Závěrem bychom mladým odvážlivcům chtěli popřát mnoho štěstí a pracovních úspěchů a věříme, že obliba výměnných stáží v zahraničí bude dále vzrůstat. Doufáme, že díky stážím pomůžeme i my našim žákům v jejich odborném životním „rozletu“ v zahraničí.

Mgr. Jarmila Krůtová


Integrovaná střední škola hotelového provozu, obchodu a služeb Příbram, Mgr. Jarmila Krůtová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka