www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Vykradené sklepy

2017-10-31 08:01:41 | PČR ©

Během čtyř dnů přijali policisté tři oznámení o vloupání do sklepů. Z 25. na 26. října vnikl neznámý pachatel do kóje v obci Mokrovraty, odnesl odsud rozbrušovací pilu, motorovou pilu a dva náhradní řetězy k ní. Škoda činí 20 tisíc korun.

Foto

(Ilustrační foto archiv)

V období od 10. září do 26. října ukradl zloděj ze sklepa v Příbrami dvě horská kola v celkové hodnotě 15 tisíc korun. Poslední nahlášená krádež se stala někdy v době od 28. září do 28. října. Ze sklepní kóje v jednom obytném domě v Příbrami odcizil zatím nezjištěný nenechavec dětskou postýlku a třicet kusů CD disků. Majiteli vznikla škoda ve výši dvou tisíc korun.

Na sklepy upírají zloději svou pozornost celoročně, ne jako na chaty, na které se specializují především v zimním období, kdy jsou tyto objekty opuštěné. Pachatelé dobře vědí, že lidé mají ve svých sklepních kójích kola, lyžařské vybavení, nářadí, náhradní pneumatiky, potraviny apod.

Předcházet těmto krádežím mohou občané už tím, že si rozmyslí, co ve svém sklepě zanechají uskladněné, nemělo by jít o nic hodnotného. Pokud tam takové věci přesto dávají, měli by dbát na zabezpečení, na kvalitní zámky. Petlice s visacím zámkem není pro zloděje žádnou velkou překážkou.

Důležité je především řádné uzamčení vchodových dveří do domu i přístupových dveří ke sklepům a také nevpouštět žádné cizí lidi do budovy. Pomoci dopadnout pachatele mohou i sami obyvatelé tím, že si budou více všímat svého okolí a upozorní policii včas na pohyb podezřelých osob v domě.


PČR ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka