www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Vítězové školních kol míří na Strž

2017-06-06 09:38:20 | Tereza Todorová ©

Každý rok míří do Čapkova domu ve Strži ve Staré Huti u Dobříše vítězové školních kol recitační soutěže. Právě zde se totiž odehrává finálové kolo, kde změří své síly ti nejlepší.

Foto

(Zdroj foto: Tereza Todorová)

Pod dohledem odborné poroty zde  2. června předvedli svůj um žáci z prvního stupně z osmi okresních základních škol ve třech kategoriích. První kategorie - první a druhá třída, druhá kategorie - třetí a čtvrtá třída a třetí kategorie - pátá třída.

V porotě usedli Daniela Doubková, Hana Svojitková a Ondřej Kepka - speciální host, který soutěž podporuje dlouhodobě a pro děti po jejím skončení připravuje ještě program s typy, jak lépe zvládat stres a trému z vystupování, jak řídit hlas či jak si rozvrhnout báseň.

Dvacet čtyři žáků předneslo pestrý výběr básní, kde nechyběli známí autoři jako Jiří Žáček, ale zazněly také básně z tvůrčí dílny samotných recitátorů.

Soutěž nakonec dopadla následovně. V první kategorii (1.-2. třída) zvítězila Anežka Ježková ze ZŠ Stará Huť, druhé místo obsadil Hynek Pihera z 2. ZŠ Dobříš a třetí místo získal Tobiáš Krampl ze ZŠ Trnka. Ve druhé kategorii (3.-4. třída) zvítězil Martin Havlíček ze ZŠ a MŠ Nový Knín, druhé místo obsadil Jáchym Zelený ze ZŠ 28. října Příbram a třetí místo obsadila Kristýna Podrázská ze ZŠ Jiráskovy sady Příbram. Ve třetí kategorii (5. třída) zvítězila Klára Hořčičková ze ZŠ  a MŠ Tochovice, na druhém místě se umístila Jitka Hodačová z 1. ZŠ Dobříš a třetí místo obsadila Anna Felcmanová ze ZŠ Stará Huť.

Soutěž finančně podpořila obec Stará Huť a knižní ceny do soutěže věnovalo Knihkupectví a nakladatelství Pistorius & Olšanská. "Všechny děti předvedly výborné výkony a rozhodnout o vítězi bylo pro porotu velmi těžké," sdělila Gina Boháčková z Památníku Karla Čapka. "Jsme rádi, že se ještě dnes najdou děti se zájmem o poezii, obdiv patří také učitelkám a učitelům, kteří své žáky na soutěž připravují," dodala.


Tereza Todorová ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

Doporučujeme!

Spolek ve čtvrtek

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka