www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Vítězný Vařekův tým slaví, Větrovského ČSSD totálně selhala

2018-10-07 09:43:51 | Mgr. Jaroslav Hodrment ©

Hnutí ANO v čele se současným starostou Jindřichem Vařekou opět, a to s velkou převahou, dominuje příbramské politické scéně. TOP 09 také posiluje, zatím co ČSSD v čele s Petrem Větrovským zcela propadá. Na scéně se objevuje poněkud nesourodá tříšť dalších politických subjektů.

Foto

Příbram - historické centrum.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

ANO (12 křesel - Jindřich Vařeka, Petr Rotter, Jan Konvalinka, František Hauser, Zorka Brožíková, Roman Mráz, Tomáš Dvořáček, Marta Frýbertová, Martin Buršík, Milan Hrudka, František Jobek, Jiří Holý)

Tým současného starosty Jindřicha Vařeky nabírá na síle. V minulém volebním období získal 10 křesel. Jitka Stefanidesová a Vladimír Danda se však záhy postavili proti svým spolukandidátům, tudíž reálná síla zastupitelů za ANO tehdy klesla na 8 křesel. V současné době tedy příbramské ANO fakticky posiluje o 4 posty - celkově se jedná o jeden z nejlepších výsledků hnutí ANO v celé České republice.

TOP 09 (5 křesel - Václav Švenda, Monika Ciklerová, Marek Školoud, Petr Vácha, Jana Valterová)

Zrekonstruovaný tým současného místostarosty Václava Švendy o jedno křeslo posiluje, čímž zvyšuje svůj koaliční potenciál.

ODS (2 křesla - Miroslav Peterka, Svatopluk Chrastina)

ODS posiluje o jedno křeslo, leader strany Zdeněk Havrančík však mezi zastupitele nepostoupil. Do zastupitelstva, a to z druhého místa na kandidátce, neprošel ani bývalý ministr zemědělství a exstarosta Příbrami Ivan Fuksa. Oproti tomu příbramským „skokanem roku“ se stává Svatopluk Chrastina, který se do zastupitelstva dostal z 18. pozice na kandidátce, což je opravdu pozoruhodné.

KSČM - (2 křesla - Jiřina Humlová, Jarmila Potůčková)

KSČM zaznamenala pokles o jedno křeslo. Vladimír Kyselák, skokan předchozích voleb, v letošním roce již nekandidoval.

Šance pro Příbram (2 křesla - Vladimír Král, Dagmar Říhová)

Šance pro Příbram ani tentokrát nenaplnila svoji velkou ambici usednout do vedení příbramské radnice. Její síla naopak v zastupitelstvu klesá o jeden hlas, a to přes poměrně rozsáhlou předvolební kampaň. Její výsledek se dá označit za výrazný volební neúspěch.

Příbramáci pro Příbram (1 křeslo - Renata Vesecká)

Hnutí Příbramáci pro Příbram bylo v minulém období na kandidátce Šance pro Příbram. Nyní šlo do voleb samostatně. Renata Vesecká je novou tváří příbramské politiky. Naopak Petr Kareš již potřebnou podporu voličů pro svůj postup do zastupitelstva nezískal.

Česká pirátská strana (1 křeslo - Antonín Schejbal)

Antonín Schejbal je novým členem příbramského zastupitelstva.

ČSSD (nulový počet křesel)

Ačkoli příbramská ČSSD změnila leadera - odstoupivší Josef Řihák předal vedení strany svému stranickému kolegovi Petru Větrovskému - tato změna k uspokojivému výsledku strany nevedla. Současný leader ČSSD Petr Větrovský voliče přesvědčit nedokázal, naopak strana pod jeho vedením totálně selhala. Jedná se o historický propad původně velmi silné a vlivné příbramské politické strany.

Povolební jednání
Už dnes probíhají první schůzky zastupitelů. Nejprve uvnitř vlastních týmů, později se bude jednat v rámci zvažovaných koalic. Vzhledem v k počtu subjektů a jejich poměrně velké roztříštěnosti to nemusí být až tak jednoduchý úkol.


Mgr. Jaroslav Hodrment ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:Honza Vloženo: 2018-10-08 07:52:45 IP: 176.98.120.***
S panem Vackem nemá opravdu sebemenší smysl diskutovat. Byl to zcela jednoznačně on sám, kdo svými nevhodnými až často agresivními příspěvky zde na Pribramsko.eu a na sociálních sítích dokázal jen to, že jeho strana ještě více klesla, a to ze 4,45% podpory v roce 2010 na 2,98% ve volbách letošních. Nepředpokládám, že se z toho pan Vacek poučí. I já bych rád pogratuloval týmu Jindřicha Vařeky a věřím, že se bude pokračovat v tomtéž duchu i nadále.
Autor:Sebastian Kolomný Vloženo: 2018-10-08 06:37:35 IP: 109.72.6.***
Josefe Facku falešný proroku.......dohoda s vámi?...... NIKDY !!!!
Autor:Josef Vacek Vloženo: 2018-10-07 20:46:56 IP: 176.98.110.***
Sebastián Kolomný: pane falešný nicku, náš dlouholetý předseda ČSL Mons. Jan Šrámek měl dva dobré politické bonmoty: “Dohodli jsme se, že se dohodneme”, a “Nikdy neříkej nikdy”.
Autor:Petr Walczysko Vloženo: 2018-10-07 20:26:39 IP: 37.48.21.***
Blahopřeji k vítězství, jen mě bude zajímat, kdo nahradí tahouny minulého volebního období paní Mgr. Alenu Ženíškovou a pana Ing. Václava Dvořáka, kteří se velkou měrou podíleli na úspěších. Chtěl bych jim i touto cestou za vše poděkovat a popřát jim hodně úspěchů v další jejich práci, třeba pro Příbram.
Autor:Sebastian Kolomný Vloženo: 2018-10-07 19:21:49 IP: 89.102.189.***
Josefe Vacku falešný člověče......politika je běh na dlouhou trať, naštěstí vy a vámi podobní již doběhli. Můžete s tím nesouhlasit, můžete o tom diskutovat, ale to je tak všechno co s tím můžete dělat......
Autor:Světoběžník Vloženo: 2018-10-07 16:36:00 IP: 105.80.120.***
O příbramském ANO bylo v diskuzích na Pribramsko.eu napsáno mnoho. Výsledky voleb potvrzují, že se zde ANO stalo nepřehlédnutelným politickým subjektem, za kterým je vidět hlavně spousta dobré práce. Myslím, že jeho tým čtyřletým volebním obdobím tentokrát projde jednotnější a bez odpadlíků. Osobně bych jako koaličního partnera opět doporučil TOP 09, čemuž odpovídá i její slušný volební výsledek.
Autor:Josef Vacek Vloženo: 2018-10-07 15:36:05 IP: 176.98.110.***
Oprava: levicové voliče ČSSD a KSČM, nikoliv ODS jak jsem v textu špatně napsal. Bohužel chybu nemohu opravit.
Autor:Josef Vacek Vloženo: 2018-10-07 15:33:35 IP: 176.98.110.***
Sebastián Kolomný: pane falešný nicku, politika je běh na dlouhou trať. Lidovci už běží tento závod v samotné Příbrami již 100 let. Letošní volby byly z naší strany vnímány jako první krok k generační obměně našeho lidoveckého týmu. Přestože jsme čekali lepší výsledek kolem pěti procent hlasů, nevěšíme hlavu. Volební neúspěch umožní rychlejší přístup třicátníků do rozhodujících stranických pozic v rámci města a okresu. Respektujeme skutečnost, že formálně pravicovému ANO se podařilo obratnou sociální politikou “vyluxovat” levicové voliče ČSSD a ODS. A protože sebou neseme silnou historickou a politickou zkušenost věříme, že ani takto drtivé vítězství nezaručuje dlouhodobý politický úspěch. Je známou skutečností, že k přirozené degeneraci dochází u sebezdravějšího organismu v okamžiku, kdy vládne sám, bez možnosti být přehlasován neřku-li svržen ( vládne tzv. většinově, tedy bolševicky). Podobné příklady modré nebo oranžové tsunami jsme tady již v minulosti zažili. Jako příklad uvedu trable jednobarevného vládnutí Pavla Béma na pražském magistrátu nebo první vlády Milana Volfa a ODS na kladenské radnici. Jejich následné politické osudy ukázaly, že taková vláda má svoje úskalí a její pozice není úplně komfortní. Jednobarevné vládnutí totiž přináší nezřídka ztrátu soudnosti, stejně jako hledání nepřítele ve vlastních řadách. Tím vším si Vařekovo vítězné hnutí bude muset projít. Opozice musí být v těchto chvílích proto trpělivá, nicméně je jisté, že její čas jednou přijde. Vzpomínám totiž, že podobným triumfálním způsobem jako včera ANO v Příbrami, zvítězila v roce 2002 třeba ODS na Kladně. A již v polovině volebního období muselo její vedení vysílat na Kladno kárné komando, aby uhasilo válku tamní organizace.
Autor:Karel Vild Vloženo: 2018-10-07 15:03:18 IP: 46.135.25.***
Tak a je to za náma. Teď už bez emocí a v klidu zase hurá do práce ať se dodělá co je rozděláno. Velká gratulace týmu Jindry Vařeky a kolektivu kolem něj. Tak hodně povedených akcí a hlavně klídek a pohodu do dalších dní. Zdraví Karel
Autor:Kája Vloženo: 2018-10-07 13:41:25 IP: 109.72.6.***
Pan Větrovský už se viděl jako místostarosta, v koalici s Ano a ejhle, nic z toho.
Autor:Karel Urban Vloženo: 2018-10-07 10:47:38 IP: 89.102.187.***
Hnutí ANO po zásluze zúročilo svojí kvalitní a prospěšnou práci na radnici. Já osobně jsem ANO nevolil a troufám si říci, že volit nebudu, ale nemám problém ocenit kvality "soupeře" na rozdíl od jiných stran, které "zamrzly" a ortodoxně drží konfrontační kampaň za každou cenu. Výsledek voleb snad probere nezpočet kandidátů na ovládnutí radnice a uvede je do reality. Výsledkem můžou být společné kandidátky skutečných zájemců o práci na radnici, a ne kandidátky nesoudných lídrů, kteří raději "zalepí" své kandidátky neznámýmí občany bez zájmu o prácii, než aby přistoupili na užitečný kompromis. Některým lídrům bych skoro doporučil, aby své virtuální bydliště v Příbrami vyměnili za skutečné trvalé bydliště v tomto městě. Zcela jistě jim to pomůže v pochopení mentality zdejších občanů a ušetří jim to jejich populistická hesla bez šance oslovit zdejší občany. Stejně tak doufám, že hnutí ANO relevantně vyhodnotí spolupráci s TOP 09 , jejichž většina členů v zastupitelstvu držela po celé volební období statečně bobříka mlčení. Pokud ale již od počátku cílili na další volby a řídili se heslem mlčeti zlato, pak se před nimi s vzhledem k jejich volebnímu výsledku musím hluboce uklonit. No a když už jsme u té sebereflexe, výsledek KDU - ČSL je skutečně tragický.
Autor:Sebastian Kolomný Vloženo: 2018-10-07 10:35:27 IP: 89.102.189.***
Konečně snad staří političtí dinosauři Josef Vacek a Ivan Fuksa pochopili, že jejich politická éra je opravdu dávno pryč, a že o jejich "služby" fakt nikdo nestojí. Zdá se, že ani o pana "všechno vím, všechno znám" Kareše není zájem. A pan Větrovský...snad pochopil, že být našamponovaný metrosexuál, prostě nestačí. A věřím, že o nich už nikdy neuslyšíme, ba ani dokonce v těchto diskuzích. Přeji Příbrami mnoho krásných let plných rozkvětu a pohody.

REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka