www.turistika-brdy.cz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Vítěz Svatohorského Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR

2019-05-22 09:25:04 | Cowárna ©

Už potřetí se ze Svaté Hory do centra Příbrami rozjede okolo 130 jezdců. Tradice Svatohorského Downtownu pokračuje 8. června a chystá se několik změn a novinek.

Foto

Svatohorský Downtown.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Hlavní výzvou pro jezdce je fakt, že jezdec, který bude mít nejrychlejší čas a splní podmínky mistrovského závodu, si odveze korunu pro mistra ČR v této disciplíně. I další změna se týká „napřímo“ jezdců, ale je důležitá také pro diváky. Trať bude kratší a dynamičtější. „Cíl a finále celého závodu bude uprostřed Pražské ulice. Václavské náměstí je srdcem závodu a počítáme s tím, že zde se bude soustředit nejvíce návštěvníků a také adrenalinu,“ přiblížil traťmaster Martin Benda.

Start tréninku – 10.00
Start závodu – 14.30
Specialized Freestyle Contest – 17.30
Vyhlášení – 18.00

Start závodu bude opět na Svaté Hoře a pokračovat přes svatohorský sad, který je mezi diváky (díky stínu) a jezdci (díky přírodnímu terénu) velmi oblíbený. Celá trať bude protkána dřevěnými překážkami, kterým bude kralovat „konťas“ na Václavském náměstí.

Za začátku byly zmíněny novinky. Jednou z nich je moderátor Haff. Závody protřelý a hláškami vybavený speaker ze Zlína. Čekat můžete také Specialized Freestyle Contest nebo třeba módní přehlídku.

Těšit se můžete na diváckou soutěž o automobil KIA od dealera Auta s.r.o. a stejnou cenu „vyfasuje“ také vítěz Svatohorského Downtownu. Vozy z vozového parku KIA si můžete na samotném závod vyzkoušet

Chybět nebudou stánky s občerstvením na Svaté Hoře nebo Václavském náměstí.

Na trati budou jezdce hecovat také djs, kteří budou dodávat závodu pořádnou šťávu. Opakovat se bude v minulém roce velmi oblíbená tombola.

„Postupně budeme zveřejňovat další detaily závodu, mapku trati, představovat jezdce, doprovodný program nebo upomínkové předměty, které budou k zakoupení,“ přiblížil člen organizačního týmu Vojta Hrach.

Závěrem posílá celý tým Svatohorského Downtownu poděkování všem, kteří se již zapojili do příprav, budou pomáhat na závodu samotném a také partnerům akce v čele s městem Příbram a Svatou Horou.

V sobotu 8. června bude historické centrum města opět plné adrenalinu, skoků a kol.


Cowárna ©


REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka