www.turistika-brdy.cz | www.spolekvectvrtekcz | www.ohkpb.cz | www.kdno.cz |

Václav Dvořák: Postřehy ze zastupitelstva

2017-04-26 06:06:25 | Ing. Václav Dvořák ©

Na dubnové zastupitelstvo svítilo sluníčko. Po studeném propršeném víkendu to vypadalo na projev příjemného jara. A kupodivu i průběh jednání byl v podobném duchu a jednání netrvalo ani 3 hodiny. Je pravda, že bodů k jednání bylo málo, ale ze zkušenosti víme, že když někteří zastupitelé chtějí, dokáží vyrobit problém z ničeho. To se nestalo, ještě za sluníčka jsem došel domů a stihnul si jít zaběhat. Abych se však zbavil zimních špeků, mělo by to takto chodit častěji…

Foto

Příbramský radní Ing. Václav Dvořák.
(Foto Mgr. Jaroslav Hodrment ©)

Zpočátku to ale vypadalo, že to jednoduché nebude. Prvním bodem bylo vyjádření se k záměru státního podniku DIAMO ohledně způsobu likvidace hald v okolí města. Na toto téma se v zastupitelstvu bavíme již asi rok a půl. Celá situace se časem vyvinula tam, kde to většina zastupitelů chtěla mít: likvidaci hald bude mít na starosti stát. Nebude na tom rýžovat soukromý sektor, který by mohl hledat svůj prospěch na úkor vyšších hodnot. Takže haldy bude likvidovat DIAMO a jeho odborníci navrhli 4 varianty, které by mohly přicházet v úvahu. Celou situaci přímo na ZM vysvětloval ředitel odštěpného závodu SUL Ing. Skála a sdělil zastupitelům, kterou variantu DIAMO upřednostňuje. Starosta zároveň zastupitelům oznámil, že na 9.5. město organizuje debatu s občany na toto téma. Dala by se vnímat jako pokračování té, která se již před delším časem v Příbrami na nejvyšší odborné úrovni uskutečnila, a jejím hlavním cílem mělo být občany informovat o zvoleném řešení.

A začala „politika“. Opoziční zastupitelé oznámili, že sice mají ve věci jasno, vědí, kterou variantu chtějí, ale nemělo by prý smyslu nedat předem občanům možnost se vyjádřit. Dle mého názoru už to je jen hra na demokracii. Celé téma bylo mnohokrát diskutováno s občany, s odborníky, se zastupiteli, s krajem. K řešení se dostali odborníci ve službách státu a navrhli řešení, které nepreferuje něčí zisk. A najednou se ozvali zastupitelé, kteří v diskusi začali projevovat obavy o financování celé akce (s čímž město nemá nic společného), a která bude samozřejmě ztrátová. Zazněl názor, že vlastně haldy (plné ekologické zátěže – je v nich prý 400 tis. tun zářících uranových rud k dalšímu zpracování) k Příbrami patří a Petr Kareš přednesl „názory svých voličů“, kteří nesouhlasí s likvidací hald vůbec. Sdělil jsem ve svém vystoupení, že téma je mockrát probrané, již se nic nového nedozvíme, a zodpovědnost je na zastupitelích. Nicméně nakonec koalice přistoupila na požadavek opozice, bod byl odložen na květnové ZM, a bude se hlasovat až po další besedě s občany. Nejde ani tak o měsíční zpoždění pro DIAMO. Já spíše vnímám to, že se tolikrát probraným tématem, kdy se již nic nového odborného neobjeví, budeme příště zabývat znova. To není efektivní demokracie, to je neochota vzít na sebe zodpovědnost a ve správném čase rozhodnout. Zkusme si ve světle těchto přístupů např. říci, proč v Česku nerostou dálnice. Nejen na rozdíl třeba od Německa, ale i na rozdíl od Polska, Maďarska… Místo stavění „diskutujeme“ a zároveň závidíme Němcům.

Pro mne bylo zajímavým bodem schválení rozpočtového výhledu (na 4 roky dopředu). Podal jsem k němu krátký komentář a zdůraznil, že výhled je zpracován tak, aby až bude současná koalice končit, mělo nové zastupitelstvo k dispozici dobrou výchozí finanční pozici. Jinými slovy přesný opak toho, co jsme zažili my. Byl jsem připraven odpovídat na dotazy, nicméně v diskusi vystoupili jen dva zastupitelé. Výhled podpořila členka FV Jiřina Humlová a potom promluvil Josef Řihák. Prý sice nesouhlasí s úvěrem na aquapark, ale celkově se mu výhled líbil. V následném hlasování jej podpořili všichni zastupitelé až na bývalého „ekonoma“ města Ivana Šedivého.

Smutně pikantním bodem bylo projednávání žádosti pana Karla Kapra ohledně zastavení běžící exekuce proti jeho osobě. Pan Kapr je smutně proslulou osobou v kauze prošustrované příbramské teplárny. Pan Kapr od města za směšný peníz odkoupil akcie teplárny, obratem je prodal za mnoho milionů, přičemž městu nezaplatil ani těch pár drobných. Starosta si dal práci a udělal jakési časosběrné shrnutí celé věci. Vyplývala z něj zřetelná souhra všech aktérů, v níž vydělali nehorázné zisky všichni zúčastnění, a to na účet města, zastupovaného tehdejším starostou a „ukázkovým křesťanem“ Josefem Vackem. Žádost pana Kapra byla všemi hlasy zamítnuta. Hlasoval proti ní i jediný současný zastupitel, který jako člen tehdejší koalice (KDU-ČSL + ODS) hlasoval pro nenormální prodej akcií panu Kaprovi - Ivan Šedivý. Nyní hlasoval jako nezařazený, protože z ODS vystoupil. Doposud to ale kolegům v zastupitelstvu nesdělil.

Zcela klidně proběhlo schválení návrhu úpravy Stanov Svazku obcí pro vodovody a kanalizace. Podstatou změny je, že správní rada nebude mít 4, ale 5 členů. A pátého člena budou všechny obce volit rovným hlasem, čili Příbram nebude mít větší váhu, než kterákoliv jiná obec ve Svazku. Návrh byl schválen všemi hlasy příbramských zastupitelů, což je po minulých rozepřích ohledně Svazku dobrá zpráva. Aby ale začaly vylepšené stanovy platit, musí je schválit každá členská obec Svazku.

To je vše. V závěrečném různém se již nic zajímavého nedělo. A šlo se domů běhat.

Ing. Václav Dvořák, zastupitel za ANO


Ing. Václav Dvořák ©


Tato diskuse již byla ukončena.
Autor:J. Hodrment Vloženo: 2017-05-01 18:08:25 IP: 176.98.110.***
Pane Cieszkowski, pan starosta Vařeka do těchto diskusí píše pod svým jménem. Nick "sulla", pokud si vzpomínám, používal již před nějakým časem. Tento nick byl ale veřejnosti známý. Pokud hovoříte o blokování, v případě flagrantního porušení Kodexu diskutéra se blokuje IP adresa, nikoli nick. Tolik na vysvětlenou, co se týče technikálií. Jinak kvituji s povděkem, že jste nakonec dal přednost duchovním tématům před těmi světskými.
Autor:tonda Vloženo: 2017-05-01 18:01:11 IP: 176.98.110.***
Dobrý večer.p. Hodrment nechte je kecat, jak to napsal revolta a m á pravdu p.Vacek se tady navažel a navaží do všech panbíčkář.Má máslo na hlavě řekl bych i něco jiného, tak se něj vyprdněme on za to nemůže jinej už nebude.Je to jen zavist a nic jiného.Je to přesně to jak v dnešní době vydíme a slyšíme jap.Sobotka, kalousek a jiní se ze zavisti naváží do uspěšných lidi
Autor:P. Robert B. Cieszkowski Vloženo: 2017-05-01 16:39:50 IP: 90.181.52.***
ad revolta: není moje nebo něčí pravda. Pravda je jen jedna. Liší se nazírání na tento svět. Nikdy jsem nenapsal, že já mám jedině Pravdu. Takže prosím nepřisuzujte mi výroky, které jsem nikdy neřekl. Nechápu, proč tak vehementně se snažíte rozdělovat to, co má absolutní charakter, Pravda je jen jedna a jako taková nemůže být relativizovaná. Všechno ostatní je lež, neexistuje něco jako polopravda.
Autor:P. Robert B. Cieszkowski Vloženo: 2017-05-01 16:33:15 IP: 90.181.52.***
Pane Hodrment: a jaké ještě nicky používá pan Vařeka? Píšete, že tento nick patří panu starostovi? A co ostatní diskutéři? Jistě jako správce tohoto serveru můžete zablokovat tou adresu a budete mít klid a já pokud budu chtít sem něco napsat použiju svou domácí adresu.
Autor:J. Hodrment Vloženo: 2017-05-01 14:49:39 IP: 176.98.110.***
Pro IT: Pokud zkratka Vašeho nicku odpovídá Vaší profesi, nebudu mít potíž vysvětlit, že IP adresy cíleně nesbírám. Pokud se ale opakovaně objeví příspěvky, porušující Kodex diskutéra, musím mít nějakou možnost, jak tyto příspěvky s diskuse vyloučit. A k tomu právě slouží IP.
Autor:J. Hodrment Vloženo: 2017-05-01 14:46:38 IP: 176.98.110.***
Pane Cieszkowski, tak ještě na závěr: Veřejně přístupná IP adresa? Je to možné, ale kupodivu všech 56 příspěvků této IP adresy je stejného ražení, neváhám říci ze stejné ideologické líhně, to jest radikálně až nevybíravě proti současnému vedení příbramské radnice. To je zkrátka fakt. Nejsem kriminalista, abych Vás kriminalizoval. Nejsem radikál a Vy nejste prorok, abych Vás kamenoval. Vy jste v jiné pozici, než ta Vámi zmiňovaná paní, která si ztěžuje na drahé rohlíky. Vy jste duchovní, zastupující římskokatolickou farnost na Březových horách. A zda jsou Vaše vstupy do těchto diskusí, de facto nic jiného než vstupy do příbramské politiky, odpovídající Vašemu poslání, to nechť posoudí jiní.
Autor:IT Vloženo: 2017-05-01 14:33:02 IP: 176.62.232.***
Tak ..Farizejsky podvodník je v pohodě argument..tak jo..ale co teda nechápu vůbec je to,k čemu asi slouží sběr IP adres o)
Autor:Revolta Vloženo: 2017-05-01 13:56:18 IP: 176.62.232.***
Pane Cieszkowski , ano pravda je ta jediná a to ta Vaše pravda. Alespoň to tak vyznívá z Vašich komentářů ( příspěvků ). K mému příspěvku z 12:25 hod musím konstatovat , že se jedná o komentáře ( příspěvky do diskuze ) pana Josefa Vacka k danému článku. Asi jste to správně nepochopil. Bohužel stává se to. Ostatně kdyby nebylo pana Vacka a jeho útočných komentářů ( příspěvků ) diskuze by se určitě zklidnila .
Autor:P. Robert B. Cieszkowski Vloženo: 2017-05-01 13:38:52 IP: 90.181.52.***
ad Martin: pravda je jen jedná. Jinak upřímně děkuji za Váši odpověď!
Autor:Martin Vloženo: 2017-05-01 13:23:11 IP: 109.72.4.***
Vážený pane Cieszkowski, dovolím si krátce zareagovat na Váš příspěvek, který se mne v jedné jeho části nepřímo dotýká. Před časem jsem zde zareagoval na jeden z příspěvků pana Vacka. Bez jakéhokoliv upozornění byl redakcí můj příspěvek vymazán pro porušení kodexu. V soukromé korespondenci (abych zde nezatěžoval ostatní diskutující) jsem se proti tomuto kroku ohradil, neboť jsem měl pocit, že se tak stalo neprávem. Následně jsme si celou situaci vysvětlili a já jsem uznal, že k takové reakci byl pádný důvod. Pointa je v tom, že můj příspěvek ani zdaleka nevykazoval atributy porušení takového rozsahu, které zde máme možnost sledovat v případě příspěvků výše zmíněného pána. Chci tím říct, že zdaleka nejvíce dehonestujících příspěvků pochází právě z pera pana Vacka a nepamatuji se, že by některá z jeho jistě dobře míněných rad byla redakcí vymazána, minimálně bez předchozího důrazného upozornění. Tolik odpověď pro Vás a všechny, kteří mají pocit, že se zde někomu nadržuje, nebo naopak upírá. A propo, je mi jasné, čí zájmy zde hájíte, pane Cieszkowski a nemám s tím vůbec žádný problém, ale pouze do okamžiku, než svoji pravdou začnete důrazně potlačovat tu mou, což prosím neberte osobně.
Autor:P. Robert B. Cieszkowski Vloženo: 2017-05-01 13:22:46 IP: 90.181.52.***
ad. revolta: no pan Vacek tento článek nepsal, autorem je Ing. Václav Dvořák a to on zmiňuje pana Jozefa Vacka. A to dost zvláštním způsobem.
Autor:P. Robert B. Cieszkowski Vloženo: 2017-05-01 13:16:41 IP: 90.181.52.***
pane Hodrment: jelikož používám veřejně přístupnou IP adresu nevím, kdo jí ještě používá, pokud myslíte, že mě tímto budete "kriminalizovat" nebo zastrašovat moc si tím nepomůžete. Neodpověděl jste mi na moje upozornění proč používáte dvojí metr na ty, kdo sem přispívají, budiž současná politická konstelace Vám vyhovuje. Každý člověk v této společnosti je chtě nechtě zatažen do politiky, i paní v krámu, která se stěžuje na to, že rohlíky jsou drahé. Pokud mě chcete kvůli mým názor "kamenovat" tak si ten kamen hoďte! Nechápu jen jedno, jak dospělé lidí může bavit valení se v blátě! Nevím kdo je "sulla" (myslím člověka, který používá ten nick), ale na konec pan Vařeka nemá na něj autorské právo, a může je používat kdokoliv (já osobně bych tak ohavnou historickou osobu si za nick nezvolil).
Autor:J. Hodrment Vloženo: 2017-05-01 12:41:04 IP: 176.98.110.***
"z wikipedie": Vážený pane či paní, děkuji za rozsáhlý citát, který jste zkopíroval(a) z wikipedie (příště by mi stačil odkaz na zdroj). Ale já rozhodně nemám v úmyslu podávat na diskutující žalobu ani za urážku na cti, ani za pomluvu. Jen se snažím, na rozdíl od řady jiných serverů, přestupky proti Kodexu diskutéra řešit, alespoň ty nejvíce závažné. Jsem ale jen právně poučený laik, nejsem soudce, který by jediný mohl rozhodnout o tom či onom příspěvku, zda je trestuhodný nebo trestný. Maximální sankcí je zde při porušení Kodexu diskutéra vymazání příspěvku nebo pří opakování vyloučení z diskuse.
Autor:revolta Vloženo: 2017-05-01 12:25:40 IP: 176.62.232.***
S politováním musím konstatovat pane Cieszkowski že především komentáře páně Vacka jsou ty které zavdávají následné odpovědi na hranici kodexu diskutéra. On zde především pravidelně uráží a dehonestuje současnou radnici. Níc více a nic méně.
Autor:J. Hodrment Vloženo: 2017-05-01 12:20:51 IP: 176.98.110.***
Pane P. Roberte Cieszkowski, před časem jsem si vyměnili několik soukromých dopisů, ze kterých vyplynulo, že naše názory na kulturní, společenské a politické dění v Příbrami jsou diametrálně odlišné. Poté jste mne požádal, abych Vás vymazal z rozesílací databáze, čemuž jsem vyhověl. Ve svých příspěvcích, které jste zveřejňoval pod svým jménem a příjmením, jste na tomto serveru vždy horoval pro příspěvky pod jménem, příspěvky pod nicky jste rázně kritizoval. Avšak už před časem jsem zjistil, že příspěvky pod nicky "tutti van cosi", "Robert", "cossi van tutte" a "Pozorovatel" pocházejí z naprosto stejné IP adresy, jakou užíváte i Vy. Dost často se ze strany těchto diskutujících jedná o příspěvky, poměrně ostrým výrazivem napadající nejen názory ostatních diskutujících (nic proti), ale také je osobně. Nejhůře však působí, že ze stejné IP adresy byl poslán příspěvek pod nickem "sulla", což je nick, o kterém je již všeobecně známo, že jej užívá starosta Jindřich Vařeka. Jedná se evidentně o podvod, o porušení Kodexu diskutéra, viz "12. Použití jména konkrétní, zejména veřejně známé, osoby v kolonce autor nebo uvedení takové e-mailové adresy v textu příspěvku je zakázáno". U editačních systémů není nic neobvyklého, že jsou schopny IP adresu přesně zjistit, ale i opakovaně ověřit. Informaci totožnosti IP adresy výše uvedených diskutujících, která je mi známa už od 12.12.2016, jsem z ohledem na důstojnost Vašeho postavení uvádět nechtěl. Ačkoli jste se sám vyjádřil, že se chcete od příbramské politiky držet stranou, ve skutečnosti už v ní zapojen evidentně jste, což vyplývá nejen z Vašich příspěvků, ale také ze soukromých dopisů, které jste mi poslal. Domnívám se, že již nastala doba, kdybyste měl uvedenou totožnost IP adresy výše uvedených příspěvků veřejnosti vysvětlit, jako by to v tomto případě měl udělat jakýkoliv jiný příbramský občan. Pokud se k tomu vyjádřit nechcete, nic proti, avšak je celkem jasné, že zde na straně diskutujících na tomto portálu zůstane pachuť podezření z podvodu.
Autor:z wikipedie Vloženo: 2017-05-01 12:13:33 IP: 90.181.52.***
Pane Hodrmente:"Pomluva je trestným činem, který spáchá ten, kdo o jiném uvede takový nepravdivý údaj, který může značně ohrozit jeho vážnost před druhými osobami. Jestliže by však někdo jiného nepravdivě osočil z trestné činnosti, místo pomluvy by šlo o trestný čin křivého obvinění, a v případě méně intenzivního zásahu do vážnosti člověka by šlo o přestupek urážky na cti. V českém právním řádu je pomluva upravena v § 184 trestního zákoníku.[1][pozn. 1] Trestnost pomluvy vyplývá ze snahy chránit čest a dobrou pověst člověka ve společnosti, a to ať už jde o jeho vztahy v zaměstnání, v rodině nebo kdekoli jinde. Vždy ale pouze jednotlivé fyzické osoby, před pomluvou nejsou chráněny osoby právnické ani skupiny lidí.[3]Smysl trestněprávní ochrany je v tom, aby se zamezilo, předešlo anebo alespoň trestními prostředky reagovalo na situaci, kdy někdo velmi vážným způsobem naruší rodinný či společenský život jiného. Vzhledem ke celospolečenskému zájmu na ochraně vážnosti a cti všech není podstatné, zda si dotčená osoba pomluvy byla vědoma, dokonce je možné trestně stíhat i pomluvy již zemřelých osob. Základní podmínkou trestnosti pomluvy je ovšem její nepravdivost, není trestné šířit pravdivé údaje, jakkoli by mohly působit značně negativně. Druhou podmínkou je způsobilost pomluvy ohrozit značnou měrou vážnost pomlouvaného před druhými. To je posuzováno vždy individuálně podle okolností daného případu, bere se v úvahu jeho postavení ve společnosti, charakterové vlastnosti, rozšíření informace apod. Je také důležité, že se hodnotí objektivní možnost zasáhnout do cti a vážnosti, k zásahu dojít reálně nemusí. Z hlediska pachatele se nakonec ještě vyžaduje úmyslné jednání, ohrožení z nedbalosti trestné není.[3] České právo dopady pomluvy příkladmo uvádí v zaměstnání, kdy může jít o hrozbu přeřazení na nižší pozici či dokonce výpovědi, a v rodině, kde může dojít k rozvratu manželství nebo narušení jiných rodinných vztahů. Mimoto jsou negativní důsledky pomluvy samozřejmě představitelné i v jiných situacích, např. ve ztrátě zákazníků, ohrožení politické kariéry atd., tedy vždy, dojde-li ke vzniku závažné újmy v životě pomluveného. Samotná pomluva může být spáchána jakýkoliv způsobem, při němž dojde k přenosu informací, ústně nebo písemně, osobně či prostřednictvím médií, bilboardů apod. Zákon nicméně některé způsoby hodnotí závažněji. Zatímco obecně hrozí trest odnětí svobody jen do jednoho roku, odnětím svobody až na dva roky nebo zákazem činnosti je trestáno šíření pomluv tiskem (noviny, časopisy, ale i neperiodické publikace), filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí (internet) nebo jiným obdobně účinným způsobem – je-li dosah pomluvy obdobný, kupř. paměťová média či veřejně rozšiřované letáky a vylepované plakáty.[3]Ačkoliv již léta existují snahy, aby pomluva nebyla řešena v rámci trestněprávního řízení, nýbrž v řízení občanskoprávním (v rámci ochrany osobnosti),[4] přesto zatím stále zůstává platnou součástí trestního zákoníku. Na české politické scéně je časté, že někteří politici se snaží kriminalizovat své oponenty podáváním trestních oznámení právě pro pomluvu či zastrašováním, že tak v budoucnu učiní. Několik příkladů: Vlastimil Tlustý podal trestní oznámení na Mirka Topolánka, protože ten jej spojoval s Františkem Mrázkem.[5] Jiří Paroubek podal trestní oznámení na Mirka Topolánka, protože ten prohlásil, že Paroubek je spojen s organizovaným zločinem.[6] Paroubek podal trestní oznámení také na Petra Wolfa, který se rozhodl opustit poslanecký klub ČSSD, protože jej Wolf nařkl z vydírání při prezidentské volbě.[7] David Rath a šéf krajské organizace ČSSD Richard Dolejš vyhrožovali trestním oznámením členům ČSSD, kteří protestovali proti systému sestavování kandidátek a opustili kandidátku do krajských voleb ve Středočeském kraji.[8] Rath podal trestní oznámení pro pomluvu i na Tomáše Julínka a jeho mluvčího za to, že kritizovali kontrolní zprávu, kterou vypracovalo ministerstvo zdravotnictví pod Rathovým vedením.[9]" Tolik wikipedie - musel byste podat žalobu na všechny diskutéry tohoto serveru, včetně sebe (protože to dopouštíte!)
Autor:J. Hodrment Vloženo: 2017-05-01 11:24:23 IP: 176.98.110.***
Josefe Vacku, URÁŽKA je snaha o snížení pověsti (společenské či politické prestiže) bez předložení relevantního důkazu. POMLUVA je totéž, činí-li se za zády pomlouvaného. Položil jsem Ti jasnou a jednoduchou otázku, kterou jsem položit musel, aby bylo jasnější, koho označuješ za korupčníka a zda máš k dispozici důkazy. Svoji odpověď jsi nahradil pokusem o mou profesní dehonestaci. Argumenty, důkazy o korupci na příbramské radnici? Ty jsi mně ani čtenářům nepředložil. Rada v soukromé rovině byla míněna dobře, známe se skoro 30 let. Komu není rady, tomu není pomoci.
Autor:P. Robert B. Cieszkowski Vloženo: 2017-05-01 10:21:29 IP: 90.181.52.***
Vážený pane Hodrmente, I přesto, že jsem Vás požádal o vymazání mé adresy z odebíraní novinek z Vašeho portálu, občas se na něj dívám. Nepřestávám se divit, že ponecháváte urážlivé příspěvky diskutujících bez povšimnutí. Takto si vykládáte kodex diskutéra? To Vám dělá dobře? Dělá Vám dobře, že někdo skrytý pod nickem uráží druhého. Osoba, která ani nemá odvahu si za svým jménem stát, ničí pověst druhého nazývá ho zlodějem nebo lhářem, zpochybňuje nezávislost a práci soudu? Vždyť takové příspěvky již dávno, vás, jako správce tohoto portálu, měly vyburcovat k jednání, při nejmenším upozorněním na nevhodnost takového směru diskuze! Sám jste mi v předchozí korespondenci psal, že jste čelil mnohá vyhrůžkám a trestním oznámením. Už jste zapomněl jaké to je? Jaký je to pocit? Jsem přesvědčený, že nikoliv, proč tedy dopouštíte takovou situaci. Jelikož provozujete tento portál vaši povinností je dodržovat elementární zásady slušností. Jen hypotetický, kdybych napsal, že váš portál lže a klame čtenáře, jistě by jste se ozval ne-li můj příspěvek smazal. Tímto vás důrazně žádám, aby jste vy, jako první, se začal řídit kodexem diskutéra, anebo ho prostě odstraňte. V současné době vstoupit do diskuze na portálu pribramsko.eu pokud máte opačný názor znamená čelit urážkám a zesměšňování. V současné době působí ten kodex diskutéra jen jako alibismus, protože přece příspěvky nevyjadřují názor redakce. Pokud nevyjadřují tak tam nemají co dělat, nebo, že by opak byl pravdou? Argument, že nemůžete stihnout všechno neberu, pokud na to nemáte čas ustanovte administrátora diskuze, který na to bude dohlížet, anebo nedávejte možnost diskuze. Neříkejte, prosím, že je to daň, kterou osoby veřejné musí platit a s tím počítat, že je to demokracie, protože příspěvky na vašem portálu mají pramálo společného s demokracii, mnohdy na mě působí spíše jako slovní průjem frustrovaných jedinců a zlá vůle. Tímto i váš portál přispívá k nepříjemné náladě v městě. Doufám, že se při nejmenším pokusíte zjednat nápravu! Upozorňuji, že nejde mi o jen o jednu konkrétní osobu, a reagoval bych tak v případě kohokoliv, bez ohledu na to zda s jeho názory souhlasím nebo ne, pokud bych viděl, že se ho uráží. Ve veřejným prostoru není místo pro lží a urážky, předpokladem je slušnost a předkládání věcných argumentů. Lží jsou doménou bulváru, nebo je váš portál bulvárem? S úctou Robert B. Cieszkowski
Autor:sulla Vloženo: 2017-05-01 10:04:57 IP: 90.181.52.***
Pane Hodrmente, když se odvoláváte na ten Kodex diskutéra, tak laskavě používejte ho spravedlivě (pokud víte, co to je spravedlnost!) vzhledem ke všem diskutérům, a nejen kvůli těm, kteří mají kritický přístup k současné radnici. Díky! a těším se, že můj příspěvek zase vymažete :)
Autor:tonda Vloženo: 2017-04-29 18:48:56 IP: 176.98.110.***
To si přeberte ve vašem svědomí p.Vacku, ale vy žádné nemáte.Příbramáci to ví a taky vám to pišou.Revolta to napsal vystížně.....................
Autor:Josef Vacek Vloženo: 2017-04-29 17:24:42 IP: 31.30.101.***
Tonda: vy znáte z moderních dějin Příbrami víc než si umím představit. Tak ven s těmi tajnostmi, Příbramáci budou chtít vědět detaily.
Autor:Josef Vacek Vloženo: 2017-04-29 17:20:06 IP: 31.30.101.***
Jaroslav Hodrment: Ty jsi tiskový mluvčí starosty Vaŕeky a radního Dvořáka? A hledáš v jejich zastoupení záminku jak mne vyloučit ze zdejších diskusí? Pokud se pánové touto bohatou diskusí cítí urážení, mohou mne zažalovat sami, určitě bez Tvého prostřednictví.
Autor:tonda Vloženo: 2017-04-28 18:32:43 IP: 176.98.110.***
p.Vacku jsem Příbramák už dlouho.30 let.Co se týče až dál psát nebudu byl jste u tak říkajic u vesla tady v příbrami v Praze nebudu říkat kde tady.Vaše kauza byla zastavena díky vaším stykum na PCR atd. jen vy to víte a my to víme.Celá Příbram.Hold tak to v dnešní době chodí. Ale už toho nechte jste nechutnej.A vyšetřovatelka co na říct. že. ta dostala jen pokyny aby kauzu teplárenskou odložila.Vy to víte. tak to u PCR chodilo.
Autor:revolta Vloženo: 2017-04-28 15:23:51 IP: 176.62.232.***
Hezky řečeno pane Hodrment a nyní se Pepíku Vacku vyjádři jasně a srozumitelně , pokud tedy jsi chlap a máš jak se říká gule.
Autor:J. Hodrment Vloženo: 2017-04-28 15:02:57 IP: 176.98.110.***
Josefe Vacku, ve svém posledním příspěvku, kde hovoříš o Příbrami jako modelovém příkladu, uvádíš, že "...Dobrý podnikatel umí dobře shánět peníze do své kapsy. Když totéž umí a současně dělá politik, není to dobrý politik, ale korupčník...". Každý si ostatně může níže přečíst celý Tvůj text, aby bylo patrné, že jsem Tvoje věty nevytrhl z kontextu a že Tě cituji přesně. Z textu tedy vyplývá, neboť hovoříš o Příbrami jako modelovém příkladu, že dobří podnikatelé, kteří současně dělají politiku v Příbrami, jsou korupčníci. Přesto se Tě ještě přímo zeptám: Označuješ starostu Jindřich Vařeku nebo radního Václava Dvořáka či někoho dalšího z příbramské radnice za korupčníky? Tady totiž opět Josefe přestává legrace: pokud je Tvoje odpověď "ano", musel bych Tě vyloučit z diskuse za hrubé porušení Kodexu diskutéra velmi závažnou a věcně nedoloženou urážkou či pomluvou. Ač to není mojí povinností, rád bych Tě v soukromé rovině upozornil, že si tímto svým výrokem ze strany napadených koleduješ o další žalobu, pokud ovšem nemáš k dispozici jasné a nezpochybnitelné důkazy.
Autor:Kolemjdoucí Vloženo: 2017-04-28 14:24:46 IP: 109.72.12.***
Já jenom nechápu kde bere tu drzost člen politické strany KDU, která byla součástí Národní fronty spolu s KSČ, kritizovat někoho za členství v KSČ před revolucí. On nás nevzdělance, ale pan Vacek určitě rád poučí:-)
Autor:S930 Vloženo: 2017-04-28 12:55:02 IP: 109.72.5.***
Josef Vacek: Vaše podnikatelsko-politické rýpnutí se města Příbram netýká. Vaše jakékoliv rýpnutí se města Příbram netýká. Kromě kontroverzí způsobené Vámi ve spojení s městem Příbram v minulosti Vás nic s městem Příbram nepojí. Proč to tedy všechno děláte ?
Autor:Josef Vacek Vloženo: 2017-04-28 11:47:00 IP: 193.35.102.***
Příbram je modelovým příkladem skutečnosti, že město není firma. To, že někdo dokáže podnikat, neznamená, že bude dobrý politik. Dobrý podnikatel umí dobře shánět peníze do své kapsy. Když totéž umí a současně dělá politik, není to dobrý politik, ale korupčník. Být podnikatelem proto není kvalifikace pro politika. Ale platí to i obráceně. T. G. Masaryk prý byl podle mnohých historiků dobrý politik. Myslíte, že by byl i dobrým podnikatelem? Pochybuji.
Autor:Jana Vloženo: 2017-04-28 11:06:50 IP: 109.72.4.***
Mnohokrát jsem si říkala, že už nebudu reagovat na příspěvky pana Vacka, ale jeho opakovaná tvrzení jsou tak ubohá, že snad reakce jeho oponentů ho přivedou někdy k nějaké sebereflexi. Bohužel neukojený mocí pan Vacek nechce vidět změny, které se v našem městě dějí, nechce slyšet argumenty, protože by musel připustit, že se současná radnice snaží o posud vpřed, což se bohužel panu Vackovi nepodařilo.Bohudík už svoji dobu promarnil, za své politické , nikoliv odborné zásluhy sedí v teple na magistrátu a má dostatek času , aby kolem sebe šířil zášť a nespokojenost. Nechce si stále připustit, že mu občané vystavili stopku a toto je zřejmě poslední místo, kde ještě jeho nesmyslné články někdo čte a reaguje na ně. Doporučovala bych tedy jeho příspěvky totálně ignorovat a věnovat se konstruktivním dialogům s věcnými argumenty přispěvovatelů .Poslední připomínka se týká jeho neustálého útočení na současné složení radnice....chtěla bych mu připomenout, aby si vzpomněl na stranickou minulost jeho koaličních partnerů, se kterými tak rád seděl na radnici on sám....
Autor:Václav Dvořák Vloženo: 2017-04-28 10:46:53 IP: 213.226.240.***
Chtěl jsem dát na Lindu a nereagovat, ale nejde to. Pane Vacku, vy jste znám jako velký slídič po informacích. Jistě tedy víte, že nejsem členem ANO. Proč píšete opak?? Klasická lež či manipulace z vaší strany? Ano, byl jsem členem ODS a US. A to vždy do doby, než tyto strany zradily své nahlas proklamované ideály a prakticky začaly činit něco jiného. Já osobně jedu stále ve stejné linii a kdo má důkaz o opaku, ať to sem napíše. Naschvál: až KDU zahrne do svého programu propagaci islámu, vy v této straně zůstanete? A nakonec: od počátku současné koalice jste jí předvídal brzký konec. Nestalo se. Jste špatný generál, věštec i křesťan. A možná i zaměstnanec, když sem přispíváte v pracovní době.
Autor:Josef Vacek Vloženo: 2017-04-28 10:25:12 IP: 193.35.102.***
Smutný život ve městě jehož starosta se neumí podepsat pod své "nenávistné" příspěvky. Ostatně tato indicie odpovídá politické kondici, ve které se současné vedení města nachází. Od voleb 2014 prošlo doslova destrukčním vývojem a aktuálně se podobá prostřílenému terči.
Autor:L.Šlehoferová Vloženo: 2017-04-28 09:53:17 IP: 176.98.110.***
Vážení přátelé, také máte pocit, že pan Vacek klesl na úroveň Blesku ?? Takhle se chová křesťan ? Se zájmem sleduji změny ve městě a mám radost z každého malého úspěchu. Těším se na opravený Novák a posun v likvidaci hald. Musím také přiznat, že připomínky Kareše jsou těžko stravitelné a snad už všichni voliči vidí jeho zoufalé pokusy na sebe upozornit.
Autor:Linda V. Vloženo: 2017-04-28 08:56:16 IP: 109.72.3.***
Člověk nechce klesnou na stejné dno, jako p. Vacek. Ale až se tady začne rozebírat tento časový úsek jeho života, tak spadne čelist i jeho ,,stabilní voličské základně".
Autor:S930 Vloženo: 2017-04-28 08:10:00 IP: 109.72.5.***
p.Vacku, Vy raději nechejte minulost spát. Ještě by se veřejnost mohla dozvědět něco o chování rádoby odbojářů, undergroundistů (jak se rád stále nazýváte) coby režimních posluhovačů.
Autor:Světoběžník Vloženo: 2017-04-28 08:05:12 IP: 105.80.120.***
Příbramské kuloáry? Náš "kuloárový švihák" Josef Vacek tyhle své "kuloáry" sám živí těmi svými machiavelistickými historkami. Vždycky to tak dělal. Někdy té své, jak říká "stabilní voličské základně", i zacáluje pití. Takhle se dělá hospodská politika, politický svět podle Vacka.
Autor:J. Adámek Vloženo: 2017-04-28 07:32:27 IP: 95.105.59.***
Myslím, že se nám tady Josef Vacek opět předvedl v celé své politické i lidské "kráse". Minulost - ekonomický a morální komplot, kamaráčoft s pány Kaprem, Melicharem, Starkou, Kašákem. Současnost - delirium vysloužilého a závistivého funkcionáře, který zcela po právu přišel o svoji politickou moc. Jen je mi líto prostoru, který tady této ztracené figuře, plné nenávisti a zoufalé touhy po moci, věnujeme. Diskutovat nad jinými, současným municipálními tématy, by zcela jistě bylo pro Příbramáky užitečnější a prospěšnější.
Autor:Josef Vacek Vloženo: 2017-04-27 22:11:44 IP: 31.30.101.***
Linda V. : jistě není náhodou, že Vaším blízkým spolupracovníkem je bývalý elitní policista mjr. Libor Gregor. A šetřte svými soudy o tom kdo tady padl na dno. Vaše skrytá identita je v "příbramských kuloárech"předmětem humorných historek.
Autor:Marta Frýbertová Vloženo: 2017-04-27 22:00:55 IP: 109.72.12.***
Josef Vacek: Je mi celkem jedno, kdo je nebo byl v jaké partaji. Já osobně hodnotím své námi volené spoluobčany podle toho co udělali nebo neudělali (i když za to byli placeni) pro své město. A vo tom to je...
Autor:Linda V. Vloženo: 2017-04-27 21:28:56 IP: 109.72.3.***
P.Dvořáku nereagujte, prosím. Ten člověk si nezaslouži pozornost, kterou mu tady věnujeme. Padl na samé dno a je politováníhodný.
Autor:Josef Vacek Vloženo: 2017-04-27 21:13:56 IP: 31.30.101.***
Václav Dvořák: nad moji údajně malou reflexí se podivuje člověk, který je za svůj život ve čtvrté politické straně (KSČ, ODS, Unie svobody, ANO), a který na "stará kolena" dosáhl svého prvního politického vítězství zvolením do Zastupitelstva a rady města Příbram. Na druhou stranu jste se díky svému celoživotnímu oportunismu vyhnul "politickému karambolu" ve formě nespravedlivé policejní šikany. A následné také různým mediálním orgiim, pomluvám, dehonestacím a lžím. Až si na vlastní kůži vyzkoušíte, šikanu policie, státního zástupce a médií, tak už nikdy nebudete psát svoje hrubě zjednodušující soudy.
Autor:Marta Frýbertová Vloženo: 2017-04-27 20:46:44 IP: 109.72.12.***
Josef Vacek: Tak zaprvé - do diskuze jsem se zapojila až v reakci na vaše příspěvky, jinak už bych určitě necítila potřebu se k Příbramské teplárenské vyjadřovat. Za druhé - zrovna od vás je šílená drzost psát a mluvit o nezaplacených pohledávkách, protože pohledávka města za panem Kaprem v účetnictví města vůbec nefigurovala(smlouva byla podepsána 9.9.1999, s tím že se kupující zavazuje prodávajícímu zaplatit dohodnutou kupní cenu do 10 dnů po provedení změny v evidenci těchto zaknihovaných akcií u Střediska cenných papírů). Že dluh nebyl veden v pohledávkách města, jsem jako členka finančního výboru zjistila náhodou až v roce 2005! Za třetí - k vašemu starostování - jen za roky 1999 a 2000 dosáhly příjmy z prodeje majetku (převážně bytů) 104.700.000,- Kč a k září 2001 dalších téměř 51,000.000,- Kč (viz ratingové zprávy), plus v roce 1999 za akcie ČEZ 93.347.780,- Kč a 32.944.500,- Kč za akcie Středočeské plynárenské, a.s. a v roce 2001 ještě 5.557.800,- Kč za akcie ČS-Erste, a.s. Příjmy z prodejů tedy činily cca 287.550.000,- Kč. To se to hospodařilo, kéž bychom měli alespoň část z těchto peněz.
Autor:Václav Dvořák Vloženo: 2017-04-27 20:33:43 IP: 213.226.240.***
Já nevím, zda se výplodům pana Vacka smát či nad nimi plakat. Ale když si vzpomenu, že si několikrát tento velký generál špatně vykolíkoval bojiště a ve volbách mu občané ukázali co si o něm myslí (to je i reakce na tondu), čili vždy dopadl jak sedláci u Chlumce, a v záchvatu sebereflexe občanům veřejně slíbil, že s politikou skončil, tak se spíš směju:-)
Autor:Linda V. Vloženo: 2017-04-27 20:26:19 IP: 109.72.3.***
P. Vacku, vy asi žijete v jiném městě než my. Jste chorý člověk a diskuse s vámi je stráta času.
Autor:Josef Vacek Vloženo: 2017-04-27 20:03:04 IP: 31.30.101.***
Pane Tondo, vy jste všichni Příbramáci?
Autor:tonda Vloženo: 2017-04-27 19:24:57 IP: 176.98.110.***
pominte p.Vacku chybičky,okážete vytočit všechny Příbramáky
Autor:tonda Vloženo: 2017-04-27 19:22:04 IP: 176.98.110.***
p.Vcdk vy jste fakt momo. nemocný? řešil bych to být Vámi..........Víte dobře a vaše svědomí, které asi nemáte jak to s teplárnou bylo ví to celá Příbram tak o co Vám pořád.Jste jak p.Kalousek pořad ta politická mrtvolakope, ale za koho za za knížete?
Autor:Josef Vacek Vloženo: 2017-04-27 18:52:44 IP: 31.30.101.***
Marta Frýbertová: staré strategické poučky říkají, že klíčem k vítězství velkých generálů je volba bojiště. Takového, které jim vyhovuje a které dokáží vnutit svému protivníkovi. A Vaše snahy odpoutat pozornost od jádra věci kolem teplárny, diskusí o Kaprových nezaplacených pohledávkách v řádu šesti stovek tisíc korun jsou právě takovým pokusem. Chcete "kolíkovat" bojiště naprosto marginální diskusí. Za mého starostování však proteklo rozpočtem města kolem pěti miliard korun, město prosperovalo a fungovalo. To se však nelze říci o Vaší politické reprezentaci, která vládne městu téměř tři roky a nic z toho. Z volebního programu Vaší koalice zůstaly aktuálně jenom nesplněné sliby.....A proto hledáte zástupná témata, kterými chcete svůj politický neúspěch zakrýt. Těmito mediálními tématy tak mají být údajné hříchy Vašich předchůdců, jako korupce a klientelismus a Václavem Dvořákem zmiňované příbramské "Palermo". Taková strategie mohla fungovat v době kdy jste Příbramákům slibovali změnu, ale nikoliv v době kdy mají být vidět výsledky Vaší práce.
Autor:Revolta Vloženo: 2017-04-27 18:30:30 IP: 176.62.232.***
Kauza 1.pol., taky bych chtěl být nájemcem prostor pro podnikání za 250 až 300 Kč/m2 /rok když obvyklé nájemné se v centru města pohybovalo v té době dle mého názoru za 1500 Kč/m2/rok a výše. Pak samozřejmě chyběly peníze na opravy, případné rekonstrukce . Kdo byl proto proti prodeji si prosím dosaďte sami a zároveň si dosaďte kdo tyto směšné nájmy zařídil . Pro Pepíka Vacků : pokud máš pocit že si Příbram nezaslouží lepší občanskou vybavenost tak se snad odstěhuj někam do rozvojové země kde můžeš tančit pod palmami a koupat se s křováky v bahnitých tůních. Ty jeden ekonome neuznanej. Chvála za současnou radnici.
Autor:IT Vloženo: 2017-04-27 17:30:32 IP: 176.62.232.***
Asi sem blb o) někde ste uvedl tabulku,že pb patří k nejmíň zadluženým stejně velkým městům a proto jdete do dluhu na aguapark,to je taky po vašich předchůdcích ne...jestli se měla 1.pol.prodávat či nes i nejsem jist,někde byla studie co by stála rekonstruce a na nájmech na doktorech by se na to nevydělalo,ale jjo baráky se jen tak neprodávaj
Autor:Marta Frýbertová Vloženo: 2017-04-27 17:27:59 IP: 109.72.12.***
IT:Jako první jsem upozornila tento server na chystaný prodej 1. polikliniky a jako velká kritička prodeje jsem byla i spoluiniciátorkou petice proti prodeji a proto nerozumím vaší poznámce. Nesouhlasila jsem s prodejem jako takovým komukoliv. Kdo chce vidět věci okolo teplárny objektivně tak je vidí, i když, jak píšete, nikoho neobvinili.
Autor:Václav Dvořák Vloženo: 2017-04-27 17:22:40 IP: 213.226.240.***
IT: Za zvýšenou daň z NV jsme dostali do pokladny navíc 17 mil. To nestačilo ani na úhradu 20 mil kontokorentu, který jsme splatili po našich předchůdcích!!! Je škoda, když se deformují skutečnosti, říká se tomu manipulace. A k prodeji 1.pol: neměla se prodávat nikomu, měla se opravit, zvednout nájem a vydělávat na ní.
Autor:IT Vloženo: 2017-04-27 17:04:04 IP: 176.62.232.***
Lindo Lindo,když se o sto procent zvedne daň z nemovitosti,tak by to byl sakra průšvih,kdyby ty prachy nebyly. Frýbrtová: copak byste tu všichni asi psali,kdyby to výbekro na 1.polilkiniku býval vahrál Ravak??? Já vám to řeknu,ani byste tu nikdo necekl o))) A s Teplárnou no,nikoho neobvinili,ani nezavřeli,takže sory o)
Autor:Linda V. Vloženo: 2017-04-27 16:33:16 IP: 109.72.3.***
Tak p. Vacek se pasuje už i do role věštce! Za pomluvu s tunelem by vám mohl konečně někdo zatopit. Já chápu vaš způsob uvažování. Vy se totiž řídite heslem:,, podle sebe soudím tebe"". To já se o hospodaření města nebojím ani trochu, pokud tam sedí p.Dvořák. A mimochodem, podle oficialního vyjadření radnice, bylo počátkem roku na účtech města 130 000 000 Kč. A při tom jsem neslyšela, že by radnice jakýkoliv majetek prodávala. Takže obavu mám jedinou a to, aby jste se k těmto účtum nedostal vy. Zatímco p. Frýbertová a starosta cituji z policej. protokolu, vy čerpate jenom ze svoji vlastní fantazie.
Autor:Marta Frýbertová Vloženo: 2017-04-27 15:08:57 IP: 109.72.12.***
Josef Vacek: Na způsob vašeho "krizového" řešení mám úplně odlišný názor. Bohužel ale jako u 1. polikliniky - je to trestuhodné, nikoliv trestné. Majetek města tam máme "zakonzervovaný" dodnes, a to nemluvím o tom kolik město už stály právní služby. A k rekonstrukci plaveckého bazénu: Kdyby se za vaší éry neprodaly další akcie ČEZ a ČS-Erste, a.s. za cca 130.000.000,- Kč, tak bychom jako vlastníci těchto akcií byli dneska v úplně jiné pozici.
Autor:S930 Vloženo: 2017-04-27 15:06:00 IP: 109.72.5.***
Pevně věřím, že rekonstrukce současného plaveckého bazénu respektive modernizace a přestavba dopadne dobře. Nejenom pro městskou kasu, ale pro nás všechny, kteří si modernější zařízení tohoto typu přejeme. A také věřím, že Josef Vacek je chlap a všem jimž v současné době naschvál nepřeje se hluboce omluví.
Autor:Marta Frýbertová Vloženo: 2017-04-27 14:44:21 IP: 109.72.12.***
A ještě jedna zajímavost: Prodeji akcií (podle policie) předcházela písemná "Žádost o odkoupení akcií" adresovaná panem Kaprem tehdejšímu starostovi města na Městský úřad Příbram s představou o ceně za jednu akcii 5,- Kč. Předmětná žádost je bez data, a to jak jejího vyhotovení, tak i jejího případného podání na MěÚ. Originál této žádosti nebyl dle sdělení vedoucí odboru organizačního i vnitřních věcí MěÚ dohledán. Na žádosti se nachází ručně psaný podpis žadatele pana Kapra, ten však již na první pohled neodpovídá jeho skutečným (ověřeným) podpisům. Fakt, že se o jeho podpis nejedná, pan Kapr ve své výpovědi na policii osobně potvrdil. Jestli se nepletu, tak někdy v roce 2013 nebo 2014 se vynořil další zfalšovaný podpis týkající se opět Příbramské teplárenské, kdy šlo o podpis tehdejšího starosty Pavla Pikrta, který poté také podal trestní oznámení.
Autor:Martin Vloženo: 2017-04-27 14:35:59 IP: 109.72.4.***
Tímto děkuji paní Frýbertové za důležitá fakta. On by nás jinak ten šibal snad nakonec přece jenom ukecal...:-)
Autor:Josef Vacek Vloženo: 2017-04-27 14:34:37 IP: 193.35.107.***
Marta Frýbertová: s mým "krizovým" řešením causy příbramské teplárny nemá město Příbram žádný problém. Horší to bude s připravovaným tunelem na městské finance v tzv. "Rekonstrukci plaveckého bazénu". Tam město dostane definitivní finanční úder přímo na solar. A z tohoto nezodpovědného investičního dobrodružství se bude potom vzpamatovávat dlouhá léta. Sice bez vaší politické reprezentace, ale bohužel s velkou finanční škodou.
Autor:Marta Frýbertová Vloženo: 2017-04-27 14:07:23 IP: 109.72.12.***
Pan Vacek níže píše o odborném znaleckém posudku významné pražské poradenské firmy EPIC, a.s. Ve skutečnosti se ale jedná o studii vypracovanou pro STE a.s., kde pan Vacek od 1.1.1994 do 30.7.2003 působil v dozorčí radě. Nakolik byla (dnes již zaniklá) firma EPIC, a.s. významná, se každý může přesvědčit sám nahlédnutím do Obchodního rejstříku.
Autor:Honzík Kubice Vloženo: 2017-04-27 13:50:39 IP: 176.62.232.***
Je to marný, je to marný, je to marný šibale Josefe Vacku, mám pocit že jsi se usvědčil. Nicméně Kubice nebyl chlap ale pouhý užitečný idiot pro tehdejší opozici .
Autor:Marta Frýbertová Vloženo: 2017-04-27 13:10:14 IP: 109.72.12.***
Jako už po několikáté cituji z USNESENÍ POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY: "I bez znaleckého posudku je však možné zkonstatovat, že je nepravděpodobné, aby cena akcií v průběhu cca dvou měsíců (pozn. od jejich nákupu panem Karlem Kaprem a jejich prodejem MUS, a.s.), aniž by ve vývoji společnosti PT a.s. došlo k nějakým významným změnám s dopadem na její ekonomický růst. což v daném případě nepřicházelo v úvahu, vzrostla cca 34x."
Autor:Josef Vacek Vloženo: 2017-04-27 12:56:01 IP: 193.35.102.***
Revolta: vzpomínám, jak expremiér Jiří Paroubek v roce 2006 počastoval elitního policejního důstojníka, šéfa ÚOOZ, plukovníka Jana Kubiceho, slovem „křivopřísežník“. Stalo se tak krátce poté, co Kubice na zasedání branně-bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny zveřejnil zprávu o prorůstání organizovaného zločinu do státní správy a vysoké politiky. Kubice byl na rozdíl od Tebe chlap, protože dokázal šířit policejní „drby“ na svoje jméno. A protože ty podobně šíříš svoje domněnky z kategorie drbů jako pravdu, jsi vlastně také „křivopřísežníkem“.
Autor:Josef Vacek Vloženo: 2017-04-27 12:41:30 IP: 193.35.102.***
Linda V.: myslím, že se opět mýlíte. Na začátku privatizace mělo město Příbram hromadu šrotu a dnes po 25 letech mají obyvatelé našeho města levné teplo. A příbramská radnice nemá díky mojí "starostovské strategii" žádný problém. Na rozdíl od belgické KBC vlastníka ČSOB a také správce konkursní podstaty JUDr. Tomáše Pelikána.
Autor:Revolta, Vloženo: 2017-04-27 12:36:48 IP: 176.62.232.***
Josefe Vacku, pan Kapr byl již tehdy znám jako šibal pohybující se v podivném prostředí podsvětí a korupce což jsi určitě tehdy věděl minimálně od svých poradců z prostředí fotbalu. Svůj podíl na podivném prodeji akcii pod cenou jsi samozřejmě jako starosta měl to mi nevyvrátíš. A jak tak koukám krom koně z tvé stáje Karla to máš s tím aby ti lidé uvěřili opravdu těžké. Vzpomínám na oblíbené rčení z politického kvasu po roce 1989 - schody se zametají odshora . Ty jsi na těchto schodech v případě prodeje akcií těm vykutáleným šibalům stál úplně nahoře nebo snad ne ? Ať už z hlouposti , vypočítavosti nebo osobního prospěchu to víš opravdu jenom ty sám.
Autor:S930 Vloženo: 2017-04-27 12:26:17 IP: 109.72.5.***
Tak snad už pana Vacka taky někdo pochvalte :-)
Autor:Linda V. Vloženo: 2017-04-27 12:13:08 IP: 109.72.3.***
Kdysi jste mne poslal k plotně p. Vacku. Svým rozumem od plotny si to shrnuji asi takto. Na začátku mělo město Příbram teplárnu a po vaších genialnich tazích nemá ani po 20 letech soudních sporů nic a p. Starka má 20 000 000.
Autor:Josef Vacek Vloženo: 2017-04-27 11:55:02 IP: 193.35.102.***
Radní Václav Dvořák opět nemluví pravdu. Do příbramské teplárny nebyl nikdy ze strany města vložen žádný „bájný majetek“ v hodnotě 1,2 miliardy korun. Situace byla daleko jednodušší. Na počátku devadesátých let převedl bezúplatně Fond národního majetku na město Příbram technologické části rozestavěné teplárny v hodnotě cca 350 mil. Kč. Vedle nevykoupených pozemků pod stavbou měla tato transakce další velký problém. Na dostavbu a zprovoznění tohoto vyprojektovaného „socialistického kolosu“ chybělo v uvozovkách pouhých 500 milionů korun. Teplárna byla technickým polotovarem, který nemohl být bez instalace odsíření a dalších technologických úprav vůbec zkolaudován. Dále bylo nutné připojit na centrální systém 35 lokálních zdrojů v oblasti Březohorského sídliště, které dobově Příbram velmi silně znečisťovaly. I z dnešního pohledu jde stále o velké peníze a což teprve počátkem devadesátých let minulého století. Zásadně jsem proto na počátku odmítl riziko, aby si peníze na dostavbu vzalo město Příbram. Věděl jsem, že pro radnici by přijetí takového úvěru bylo „polibkem smrti“. Dnes to zní možná neuvěřitelně, ale dobově stačilo založit společnost s ručením omezeným P.T.a.s. se základním jmění 200 tisíc korun k tomu, aby velká banka ČSOB a.s. byla ochotna tomuto subjektu půjčit téměř 500 milionů korun na dostavbu teplárny. Uvedeným krokem byla od města Příbram zcela odkloněna všechna podnikatelská rizika. A hospodaření radnice ochráněno od jakýchkoliv možných budoucích finančních problémů spojených s tímto projektem. Na druhou stranu dala banka této malé společnosti zdrcující podmínky. Čtyřletý úvěr s úrokovou sazbou 18% doplněný zástavou majetku ve prospěch ČSOB. Díky těmto „dobově šíleným“ ekonomickým podmínkám padlo odhadem kolem 3500 privatizovaných podniků, mezi nimi i příbramská teplárna. Je paradoxní, že dnes po devatenácti letech „konkursního živoření“ (sic) si s její budoucností neví rady ani úvěrující banka ČSOB, a ani správce konkursní podstaty. Teplárna prozatím dodává relativně levné teplo, avšak případní investoři si jsou vědomi si velkých ekonomických rizik. Investice se projeví ve zvýšené ceně tepla a navíc po téměř dvaceti letech provozu bude teplárna potřebovat další velkou finanční injekci do technologické obnovy. Z dnešního pohledu proto beru za velký úspěch skutečnost, že jsem samotné město Příbram nenechal vtáhnout do jakýchkoliv problémů souvisejících s dostavbou tohoto socialistického pohrobka. Stavba byla prostě projektována pro jiný systém a jinou dobu. A její současné problémy jsou především problémem nadnárodní finanční skupiny belgické KBC, která vlastní ČSOB a také správce konkursní podstaty JUDr. Tomáše Pelikána.
Autor:občan PB Vloženo: 2017-04-27 10:41:56 IP: 109.72.12.***
Pan Kolomazník : Také jsem zaznamenal neúčast p. Větrovského na zastupitelstvu, možná byl ale řádně omluven. Jak níže uvádí S930, když má fotbalový tým potíže , nese vinu trenér , ale já dodávám, že i sportovní ředitel. Asi bude dobré nalít si čistého vína. Jak všichni z okruhu vedení 1.FK velice dobře vědí, tak p. Větrovský nevykonává funkci sportovního ředitele od listopadu 2016. Že si toto divadlo s odstoupením schovali na minulé zasedání zastupitelstva, které jednalo o rozdělení peněz klubům, tak za toto by se nemuseli stydět ani herci Národního divadla. Je s podivem, že k těmto hrátkám se uchýlí předseda opoziční ČSSD. Jako zastupitel má hájit zájmy všech občanů města, což už pochopil i p. Řihák, na rozdíl od p. Šedivého.
Autor:S930 Vloženo: 2017-04-27 09:24:29 IP: 109.72.5.***
Ano, zřejmě Josef Vacek nespáchal trestný čin z pohledu zákona v kauze příbramské teplárny, pokud to tak orgány činné v trestním řízení (oblíbená to formulka nadlidí) kvalifikovali. Ale...... pokud má fotbalový tým potíže, kdo nese vinu ? - trenér. V hokejovém světě to samé. Josef Vacek byl starosta Příbrami (nejvyšší představitel, trenér) v době kdy kauza teplárny vznikla = Josef Vacek je odpovědný. Ale samozřejmě, že stejně jako jiní politici (kterým nesahá ve všech oblastech ani po kotníky) typu Kalousek, Babiš, Gross, Zeman, Klaus (dosazení jména politika dle libosti) nikdy nepřizná, žádnou svou minelu. Tahle to mají zkrátka nastavené. Nicméně, opět celá diskuse je stržena osobou Josefa Vacka, jenž nejenom, že není politicky činnou osobou jak o sobě prohlašuje, ale je řadovým zaměstnancem tak jako většina jiných lidí. Nezaslouží tedy již tolik politické (a i jiné) pozornosti jaké se mu dostává.
Autor:J. Hodrment Vloženo: 2017-04-27 08:58:45 IP: 176.98.110.***
Příspěvek Karla, obracející se na Lindu V., byl z této diskuse vymazán pro závažné porušení Kodexu diskutéra. Upozorňuji diskutujícího Karla, že při dalším porušování Kodexu diskutéra může být z diskusí na tomto serveru zcela vyloučen. Za redakci J. Hodrment
Autor:Václav Dvořák Vloženo: 2017-04-27 08:57:27 IP: 195.113.227.***
Karel: Trochu plete dohromady kompetence ZM (prodej akcií) a konání pana Vacka jako člena statutárního orgánu PT a.s. - zástupce města v představenstvu. Nicméně jak jsem napsal - je to složitá kauza a nelze zde jít do detailů. Platí však kostra příběhu, co jsem napsal - z pohledu majetku města. A vůbec nepopírám, že leckdy ZM nekoná moudře, viz např. prodej 1.polikliniky. Pokud se domníváte, že ZM koná vždy moudře, tak Vám Váš optimismus závidím.
Autor:zdeněk karkan Vloženo: 2017-04-27 07:27:52 IP: 109.72.2.***
Všeci kradnů, iba já som predal teplárnu
Autor:Karel Vloženo: 2017-04-27 06:38:05 IP: 89.102.187.***
Jestli vás dobře chápu pane Dvořáku, město o majetek přišlo a byla mu způsobena škoda, ne malá. Ale protože vyšetřovatelé došli k názoru, že zastupitelstvo města Příbrami bylo hloupé a tudíž tu škodu nezpůsobilo úmyslně, tak to nevyhodnotili jako trestný čin. Vedle zprávy pana starosty o tom, jak nahlíží do policejních spisů a pořizuje si kopie další mediální pecka přímo z radnice.
Autor:IT Vloženo: 2017-04-26 22:31:26 IP: 176.62.232.***
Děláte tu z lidí debily,ať to bylo jak bylo,muselo to odhlasovat celý zastupitelstvo takže průšvih by to nebyl jenom Vacka
Autor:Radmila Hájková Vloženo: 2017-04-26 22:03:07 IP: 185.100.86.***
Chtěla bych poděkovat panu Dvořákovi, že se nebojí říct svůj názor a snaží se nasměrovat finance města Příbram správným směrem. Vaše věta při zastupitelstvu, cituji „jsou to smutné kapitoly z historie příbramského Palerma, které jsou doufám konečnou minulostí“ se mi moc líbila … jen tak dál!
Autor:Jan Kolomazník Vloženo: 2017-04-26 21:05:38 IP: 195.154.217.***
Z pondělního zastupitelstva je zřejmé, že poté, co na minulém zastupitelstvu pan Větrovský nezískal od města pro 1.FK Příbram tolik peněž, kolik by potřeboval (což je dobře), tak se již nepotřebuje účastnit dalších zastupitelstev a plnit tak svoji povinnost zastupitele. Věřím, že si toto voliči dobře zapamatují do dalších voleb.
Autor:Václav Dvořák Vloženo: 2017-04-26 20:48:33 IP: 90.177.42.***
Kauza PT je složitá a zkusím vytáhnout nejzákladnější kostru. Takže: na začátku město vzalo svůj majetek (v podobě rozestavěné teplárny) v ceně 1,2 miliardy a vložilo jej do PT. Vyměnilo tedy stavbu za akcie. Na konci kauzy tyto akcie město prodalo panu Kaprovi za 600 tis. A ani těch směšných 600 tis nedostalo (dodám, že noví majitelé akcie prodali za desítky milionů). Shrnutí: na začátku majetek v hodnotě 1,2 mld, na konci nic. Dle pana Vacka OK. Všechny jeho ostatní řeči jsou maskovací balast. A pro pana Karla: trestní řízení hledalo, zda byl spáchán trestný čin. Ten má určité zákonem definované znaky, např. zlý úmysl. Pokud odpovědné orgány došly k tomu, že k trestnému činu nedošlo, tak to nic nevypovídá o tom, zda město došlo k majetkové újmě. Město o majetek přišlo, ale dle policejního vyšetřování nikoliv cestou trestného činu. Důvodem mohla být hloupost, amatérský přístup.....doplňte si co chcete.
Autor:IT Vloženo: 2017-04-26 20:09:23 IP: 176.62.232.***
Linda zase pindá o))) Rath byl 2roky ve vazbě a je pořád trestně stíhanej.Že nepodáte na toho Vacka trestní oznámení,když to tak skvěle a přesně víte co udělala? Jestli vy nám ho nekryjete o)))A oni jsou na netu k nahlídnutí trestní spisy,nebo tam můžu přijít a poprosit o nahlídnutí???? třeba i za prachy o)
Autor:Linda V. Vloženo: 2017-04-26 19:45:33 IP: 109.72.3.***
Copak, pane Vacku, strach?????
Autor:Josef Vacek Vloženo: 2017-04-26 18:32:04 IP: 193.35.102.***
Předpokládám, že pan starosta Jindřich Vařeka bude umět orgánům činným v trestním řízení vysvětlit způsob jakým se dostal ke konkrétním informacím z vyšetřovacího spisu, citovaným na jednání městského zastupitelstva v Příbrami konaném 24.4.2017. Uvedenou causu vyšetřovala příbramská kriminální policie, konkrétně kpt. ing. Helena Madurová. Myslím, že nebude od věci, aby se k celé cause také vyjádřil vedoucí územního odboru Policie ČR plk. Mgr. René Peták zda k řízenému úniku informací z vyšetřovacího spisu nemohlo dojít prostřednictvím jeho podřízených. Podle mého názoru se jedná o skutečnosti nasvědčujícím tomu, že byl spáchán trestný čin, jehož pachatelem mohl být příslušník nebo zaměstnanec některého bezpečnostního sboru, tj. také příslušník nebo zaměstnanec Policie České republiky.
Autor:Martin Vloženo: 2017-04-26 18:07:27 IP: 109.72.4.***
Paní Lindo klid, pan Vacek již dávno pozbyl vlivu, který kdysi v Příbrami měl a dnes může strašit leda tak malé děti. K tomu by možná mohl dostat od radnice mandát, koneckonců s atrakcemi to v Příbrami nebyla nikdy žádná sláva..:-)
Autor:Linda V. Vloženo: 2017-04-26 16:27:07 IP: 109.72.3.***
Dejou se zvláštní věci p. Karle. Proč např. Rath není ve vězení, i když všichni víme, že by si to setsakra zaslouži? Tak si počkejme na zveřejnění policejního protokolu, jak slibuje starosta. Ale vyjádření p. Vacka skřípe již ve třetí věte. Nemyslím, že zdejší diskutující se chovaji jako lidově bolševický soud. Jenom my jsme toto vackovské období zažili a víme! A na Palermo si pamatujeme také a mnozí z nás jsou pořád vystrašení.
Autor:Karel Vloženo: 2017-04-26 15:10:32 IP: 193.179.186.***
Nepamatuji se, že by pan Vacek byl ve věci Příbramské teplárenské z něčeho obviněn, natož souzen. Pak by mohl být těžko zproštěn obžaloby. No, asi tady někdo opravdu věří tomu, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Nic ve zlém, ale mě osobně zajímají jenom výsledky. Všechno ostatní jsou jenom kecy.
Autor:Josef Vacek Vloženo: 2017-04-26 14:27:28 IP: 193.35.102.***
Ještě na okraj pondělní "operetní scény" ohledně Karla Kapra na jednání zastupitelstva města Příbram. Střížkovský Fotbalový klub Bohemians Praha Karla Kapra musí své jmenovkyni Bohemians Praha 1905 zaplatit celkem více než šest milionů korun za to, že neoprávněně používal ve svém názvu slovo Bohemians. Rozhodl o tom v červnu 2016 Vrchní soud v Praze. Podle něj jedině Bohemians Praha 1905 měli oprávnění tento název používat pro fotbalová utkání. Je to ale pouze jeden z mnoha sporů mezi kluby, které se ke značce Bohemians. hlásí.
Autor:S930 Vloženo: 2017-04-26 14:01:38 IP: 109.72.5.***
Karle, protože žijeme v zemi ve které je pravopisná chyba (byť jen vynechání čárky coby dělitele souvětí) považována za procesní chybu což je důvodem k zproštění obžaloby.
Autor:Karel Vloženo: 2017-04-26 13:29:29 IP: 193.179.186.***
Jednoduchá otázka. Proč tedy pan Vacek už dávno nebyl obviněn, potrestám, uvězněn, odsouzen k náhradě škody atd., když lidově bolševický soud v podobě zdejších diskutujících jasně rozhodl o jeho vině?
Autor:Vařeka Jindřich Vloženo: 2017-04-26 13:27:56 IP: 109.72.0.***
Vážený pane Vacku, divím se, proč toto, pro Vás velmi nepříjemné téma otevíráte, ale budiž. Všechny údaje jsem čerpal jen a pouze z policejních vyjádření. Přesné znění všeho toho, co jsem na zastupitelstvu řekl, včetně policejního protokolu z něhož bylo čerpáno vše podstatné, zveřejním na tomto místě v příštích dnech, abychom o každém jednotlivém údaji mohli diskutovat.
Autor:Linda V. Vloženo: 2017-04-26 13:16:11 IP: 109.72.3.***
Jasně p. Vacku, všichni lžou a spolčili se proti vám, vy manipulační farizeji. Udělal jste hrubé ekonomické chyby a to se snažím co můžu, nepodezírat vás z podvodného jednání .Člověk s trochou soudnosti a slušnosti by zalezl a dal na modlení, aby se na vše zapomělo. Ale to vy ne. Vaše otrlost je zarážející. Vím,že máte teplé místo na kraji a tak jen doufám,že se neživíte svým ekonomickým šarlatánstvím.
Autor:S930 Vloženo: 2017-04-26 12:55:44 IP: 109.72.5.***
a Myšo Vtipkára tento týden získává fráze:..... dobově nepříznivým ekonomickým ukazatelům.....
Autor:S930 Vloženo: 2017-04-26 12:54:14 IP: 109.72.5.***
když je hodnota akcie záporná, tedy pod hodnotou "nula" je záporná anebo nula ?
Autor:S930 Vloženo: 2017-04-26 12:51:19 IP: 109.72.5.***
významná poradenská firma - plátcem daně od 1999 - tedy jak pro koho, že
Autor:S930 Vloženo: 2017-04-26 12:50:02 IP: 109.72.5.***
a p.Josef Vacek má nad hlavou svatozář, totiž tenkrát když se o teplárně rozhodovalo tak měl asi rýmičku a chyběl.
Autor:revolta, Vloženo: 2017-04-26 12:43:31 IP: 176.62.232.***
Nic ve zlém Josefe , z toho se nevyvlékneš. Tobě Josefe už věří opravdu ale opravdu jen úzká skupinka idiokratů. Asi tak.
Autor:Josef Vacek Vloženo: 2017-04-26 10:25:51 IP: 193.35.102.***
Radní Václav Dvořák a starosta Jindřich Vařeka opět nemluví pravdu. Příbramská teplárenská nikdy nepatřila městu Příbram a nikdy nebyla zastupiteli města prodána a ani „prošustrována“. Úvěr 400 milionů korun na její dokončení dostala společnost s ručením omezeným P.T.a.s., majoritně vlastněná městem Příbram. Od prvního okamžiku zprovoznění byl majetek zastaven ve prospěch úvěrující ČSOB. Teprve po zaplacení investičního a provozního úvěru, který nakonec v okamžiku konkursu v roce 1998 činil téměř 812 miliónů korun, by se teplárna stala majetkem města Příbram. Díky dobově nepříznivým ekonomickým ukazatelům: vysoké úrokové sazbě investičního úvěru kolem 18%, a regulovaným cenám tepla nebyla schopna plnit své závazky věřitelům. Proto jsme se pokusili čtyřsetmilionový úvěr u ČSOB přefinancovat dvěma významnými společnostmi. Nejdřív jsme jednali se Středočeskou energetickou, ta spolupráci zrušila, posléze jsme jednali s firmou Vivendi. V okamžiku, kdy mělo město Příbram podepsanou smlouvu o „přefinancování“ původního úvěru ČSOB, poslali dnes trestně stíhaní manažeři Mostecké uhelné- MUS, teplárnu záhadně do konkursu. Na její majetek byl proto prohlášen 22. 10. 1998 konkurs. Cena jedné akcie Příbramské teplárenské se v době vyhlášení konkurzu se podle odborného znaleckého posudku významné pražské poradenské firmy EPIC, který mělo město při prodeji k dispozici, pohybovala v realistické variantě v záporné hodnotě minus 191 Kč. A s konkursní podstatou teplárny navíc neměly tyto akcie nic společného. Jednalo se tedy o bezcenné zaknihované kousky papíru. Přesto byla dobově ve stranické dílně KSČM (Ing. Bartoň, Ing. Ivančák, Jiří Milec a další) vyrobena velká mediální nepravda, legenda o zločinném spolčení při údajném zcizení majetku města z P.T.a.s v hodnotě 1,5 miliardy korun. Tuto nepravdivou legendu se nově pokouší „vzkřísit“ starosta Jindřich Vařeka, jednak vystoupením na pondělním zastupitelstvu a jednak také na jednání představitelů Okresní hospodářské komory. S pompou podané trestní oznámení z roku 2008 se však rozsypalo jak domeček z karet v okamžiku, kdy jsem prostřednictvím znaleckého posudku firmy EPIC Praha a.s. věcně prokázal, že hodnota prodávaných akcií byla záporná, tedy nulová. Mýty a pověry však mají tuhý život, o tom ostatně svědčí aktuální vystupování starosty Vařeky a radního Dvořáka. Přistoupit na jejich nepravdy by znamenalo přistoupit na postulát, že stokrát opakovaná lež se stane pravdou.
Autor:Honza K. Vloženo: 2017-04-26 07:31:07 IP: 176.98.120.***
Dalším důležitým posunem v problematice odstranění následků uranového průmyslu z okolí Příbrami je to, že se toho ujímá DIAMO, které je k této činnosti státem pověřeno a financováno.
Autor:J. Adámek Vloženo: 2017-04-26 07:26:17 IP: 95.105.59.***
Myšlenka bezprašných a prakticky nehlučných visutých dopravníků, po kterých by se hlušina v poměrně krátkém časovém horizontu přemístila do blízkosti šachty 16 (bývalý rozsáhlý areál RMC) a zde následně proběhla její rekultivace, představuje podle mého názoru významný posun v řešení ekologické zátěže, vzniklé činností Uranových dolů. A ta ekologická zátěž tu je, ať už si to někdo připouští nebo ne.
Autor:Světoběžník Vloženo: 2017-04-26 07:17:08 IP: 105.80.120.***
Zastupitel Kareš opět "argumentuje" svými voliči. Jejich množina je ovšem nejspíš už dávno nulová. Jeden z trapných Karešových "triků", doprovázený naprostou neschopností sebekritiky a nehoráznou žvanivostí. Jeho hluboké myšlenky by se už měly tesat. Provozovatelům hracích automatů například sdělil, že proti jejich živnosti v podstatě nic nemá, ale že by své peníze měli věnovat na léčbu gamblerů.

REKLAMA

Šance pro Příbram

REKLAMA

ČSSD

REKLAMA

Město Příbram
Počasí

Podporujeme

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram a Kino Příbram

REKLAMA

Starožitnosti, antik Chod

© Mgr. Jaroslav Hodrment
Webhosting a domény od GIGASERVER.CZ
Právní doložka